Protestują przeciwko likwidacji boiska w Bierutowie [AKTUALIZACJA]

  • 30.08.2019, 09:13
  • OAI
Protestują przeciwko likwidacji boiska w Bierutowie [AKTUALIZACJA] pixabay.com
Oświadczenie opublikował nauczyciel Przemysław Przybylski z Bierutowa (powiat oleśnicki). Udostępnia je radny Mariusz Karakuła.

"Burmistrz Bierutowa Piotr Sawicki podjął decyzję o likwidacji naszego boiska treningowego przy Szkole Podstawowej w Bierutowie. Siedmiu radnych poparło decyzję i na naszym boisku stanie butla z gazem. Decyzja została podjęta bez konsultacji społecznych, które obiecywał Pan Burmistrz przed wyborami.

Wielu rodziców oraz zaprzyjaźnionych ludzi zaangażowało się w powstanie tego boiska. Firma Osadkowski S.A ufundowała trawę, niezbędne środki chemiczne oraz nawozy do utrzymania terenu. Po dwóch latach użytkowania tego boiska Pan Burmistrz postanowił postawić tam butle z gazem. Apelujemy do władz miasta o zmianę lokalizacji tej instalacji.

Wszystkich, którzy mogą wpłynąć na zmianę tej złej dla naszej społeczności decyzji prosimy o aktywne wsparcie" - taki post zamieścił Przemysław Przybylski, nauczyciel z Bierutowa.

Udostępnia go radny Mariusz Karakuła, który dodaje: "Projekt poparł komitet burmistrza Tak dla Zmian".

Portal olesnica24.com zwrócił się do władz gminy o stanowisko w tej sprawie.

AKTUALIZACJA

- Odnosząc się do oświadczenia pana Przybylskiego, przedstawiciela UKS, oraz pytań pana Karakuły z sesji Rady Miejskiej, chcę powiedzieć, że lokalizacja stacji regazyfikacji gazu skroplonego ziemnego na terenie przy budynku hali gimnastycznej jest optymalna z punktu widzenia opłacalności, zarówno dla gminy jak i dla spółki PSG - mówi portalowi olesnica24.com Piotr Sawicki, burmistrz Bierutowa.

- Lokalizacja została wybrana po analizie wielu innych wariantów. Sama stacja będzie niewielką instalacją - zajmie tylko fragment tej łąki, która dzisiaj jest zaadaptowana na boisko. Jest to absolutnie bezpieczna instalacja! Ma bardzo niewielkie strefy zagrożenia, zresztą spółka PSG nie dostałaby zgody na wybudowanie, gdyby te strefy nie zostały zachowane - mówi gospodarz gminy.

- Nie było intencją zabieranie nikomu żadnego placu! - dodaje stanowczo burmistrz. - Pozostały plac będzie wystarczający, żeby mogły odbywać się tam różnego rodzaju rozgrywki sportowe. A na konsultacje społeczne nie było czasu, ponieważ PSG naciskał, by cała inwestycja zakończyła się do końca roku 2019. My chcemy z tej szansy skorzystać, ponieważ być może już się więcej nie powtórzy. Stawiając na szali właśnie tę szanse na gaz ziemny w Bierutowie i - po drugiej stronie - organizację boiska dla UKS-u w innym miejscu, uznałem, że dla dobra ogółu należy ten fragment tej łąki przeznaczyć na stację.

Burmistrz nie wyklucza zorganizowanie, w porozumieniu z Płocką Spółką Gazowniczą, spotkania edukacyjno-informacyjnego.

- Mam nadzieję rozwiać wszelkie wątpliwości. Szefów klubu sportowego też zapraszam do zorganizowania takiego spotkania. Jesteśmy do dyspozycji. Będziemy wyjaśniać. Jest to lepsza forma komunikacji niż oświadczenia na Facebooku - konkluduje Piotr Sawicki.

 

 

Szerzej o tym problemie i dyskusji wokół niego w najbliższym wydaniu Panoramy Oleśnickiej.

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

 Ręce opadają
Ręce opadają 30.08.2019, 20:33
I zaczęła się jazda zakamuflowanej ( do tej pory) opozycji. Wychodzi małostkowość i prywata. Przecież zajęć na boisku nikt z działaczy nie prowadzi non profit..... więc jak nie wiadomo o co chodzi itd.
JP
JP 30.08.2019, 15:31
Bierutów to jednak wciąż gród, a dokładnie ciemogród. Dwóch nieznających sprawy rozdmuchało ją niepotrzebnie. Ważne jest dobro wszystkich mieszkańców, a nie tylko kilku niedoinformowanych osób. Dla Bierutowa to ostatnia szansa.
SKI
SKI 30.08.2019, 15:06
Po co bylo budowac boisko po co ściągać dzieciakow jak nagle ktoś stwierdza LIKWIDUJEMY ! I jeszcze butle z gazem stawia . Gdzie bezpieczeństwo ?!
m
m 30.08.2019, 13:10
kawałek łąki o co tyle szumu
olga
olga 30.08.2019, 18:04
o brak rozmów burmistrzu
marie
marie 30.08.2019, 12:58
Niebezpieczne miejsce i bez żadnych konsultacji . Nie tak miało byc panie Sawicki ! teraz pan sie obudził ?!
marie
marie 30.08.2019, 12:58
Niebezpieczne miejsce i bez żadnych konsultacji . Nie tak miało byc panie Sawicki ! teraz pan sie obudził ?!
marie
marie 30.08.2019, 12:58
Niebezpieczne miejsce i bez żadnych konsultacji . Nie tak miało byc panie Sawicki ! teraz pan sie obudził ?!
Mati
Mati 30.08.2019, 12:32
Dokładnie tak a poza tym czy Mk nie protestuje bo ma boisku godziny ? Liczy sie interes całej gminy a nie kilku panów !
DS
DS 30.08.2019, 09:30
Panie Przemku boisko zawsze mozna zbudowac gdzie indziej a gaz to życiowa sprawa dla bierutowian!

Pozostałe