Wicedyrektor szpitala złożył wypowiedzenie. Czy sprawą przetargu zajmie się prokurator?

  • 28.08.2019, 19:40
  • rpr
Wicedyrektor szpitala złożył wypowiedzenie. Czy sprawą przetargu zajmie się prokurator?
Tomasz Uher protestuje przeciwko działaniom nowego dyrektora, które uznał za naruszające prawo. Dyrektor Krzysztof Wywrot ripostuje, mówiąc, że "jeśli coś się dzieje w sprawie pieniędzy, to ktoś musi mieć w tym interes prawny". Czy sprawa tego przetargu nie powinna w takim razie zostać zbadana przez prokuraturę?

Tomasz Uher złożył rezygnację ze stanowiska zastępcy dyrektora Powiatowego Zespołu Szpitali w Oleśnicy. Oto treść jego wypowiedzenia:

"W dniu wczorajszym w cieniu rozmów z lekarzami została podpisana umowa na usługi brokerskie z brokerem, który nie dopełnił wymogów formalnych w ogłoszonym postępowaniu z pominięciem legalnie wybranego oferenta. (...) Nie godząc się na takie standardy pracy, postępowanie niezgodne z obowiązującymi regulaminami, brak szacunku do pracowników, pomówienia i kłamstwa, składam powyższe wypowiedzenie pracy".

Dyrektor PZS Krzysztof Wywrot określił Uhera mianem "autora całego zamieszania" [chodzi o bunt lekarzy - red.] i stwierdził, że w kompetencji dyrektora jest wyłonienie brokera ubezpieczeniowego. 

Pytany dzisiaj na sesji Rady Powiatu przez radnego Alojzego Kuliga, co oznacza określenie "autor całego zamieszania", odpowiedział, że "jeśli coś się dzieje w sprawie pieniędzy, to ktoś musi mieć w tym interes prawny".

Dyrektor Wywrot przyznał na sesji, że konflikt z lekarzami miał miejsce i chcieli oni odejść (sprawę ujawniła Panorama Oleśnicka), mówiąc, że "wycofali się, uzyskali to, co chcieli uzyskać". - Konflikt został w pewnym sensie zażegnany - ocenił. Powiedział również: "Grupa 21 osób chce doprowadzić do stanu zagrożenia bezpieczeństwa mieszkańców. I o tym powinniśmy dyskutować".

Dodał też: "Ci, co brali udział w tej farsie, już nie pracują". Stwierdził także, że "ktoś, złapany na czymś, honorowo rezygnuje". Była to dwie wyraźne aluzje pod adresem eks-wicedyrektora.

                                                                                    ****

Kim jest broker? Cytujemy za Wikipedią:

Broker – wieloznaczne pojęcie używane na rynku finansowym i kapitałowym w kilku kontekstach znaczeniowych.

W najbardziej generalnym ujęciu brokerem jest podmiot (osoba prawna, osoba fizyczna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej) świadczący określone usługi (z reguły pośrednictwa) działający na cudzy rachunek (w przeciwieństwie do np. dealera, czyli podmiotu działającego na własny rachunek). Przykładowo broker ubezpieczeniowy reprezentuje interesy ubezpieczeniowe swojego klienta, działając na mocy pełnomocnictwa i doprowadzając do zawarcia umowy ubezpieczenia między ubezpieczającym się (czyli klientem) a zakładem ubezpieczeń. Z kolei dom maklerski prowadzi tzw. działalność brokerską, nabywając i zbywając na giełdzie papierów wartościowych papiery wartościowe na rachunek swoich klientów.

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

olesniczanin
olesniczanin 02.09.2019, 11:29
NIK do szpitala natychmiast
ala
ala 02.09.2019, 06:55
Co by nie gadać szpital jest nadal szykowany pod sprzedaż Chodzi o to żeby go sprowadzić na dno finansowe i sprzedać za grosze najprawdopodobniej jest to ten sam kupiec co poprzednio no i sprzedawca POwrócił do władzy
Porażka
Porażka 31.08.2019, 16:43
Autorów tego zamieszania jest jakby więcej...Chociażby właśnie te osoby,które chciały odejść ,ale tak naprawdę nie chciały,gdyz tak dobrze jak teraz nie miały nigdy w życiu Misiewicze
Dziennikarze na służbie u Jana Bronsia
Dziennikarze na służbie u Jana Bronsia 30.08.2019, 21:05

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Rozczarowanie
Rozczarowanie 29.08.2019, 21:47
Głosowałem na PO z nadzieją,że zrobią porządek i czystkę w szpitalu....A tu proszę,idealna współpraca się układa....Ciekawe kto zastąpi Uhera,ja już wiem...nie uwierzycie...Dlatego mobilizuje siły i w październiku głosujemy na PiS.
niestety
niestety 30.08.2019, 09:14
czystkę zrobią? tzn byłeś zadowolony z usług szpitala gdy zarządzała nim Głowacka? I teraz jest czystka jest i co wrócili z PO a teraz już jest fajnie? szpital działa jak ta lala?Mamy durniów nie ludzi - zwyczajne dzbany!Nie ma złudzeń mamy taką demokrację jakich wyborców!
dodam
dodam 30.08.2019, 09:19
a poza tym, u nas świadomość jest taka jak w Warszawie choćbyśmy w gównach pływali choćby gówna zalały całą Polskę nawet można doprowadzić do wielkiej katastrofy ekologicznej i ludzkiej zrobimy na złość rządowi i PiS
realista
realista 29.08.2019, 19:58
No to kto wzial dole?
Ed
Ed 29.08.2019, 18:40
Myśle że najlepszym dyrektorem byłaby Jakimiec.Gadała prawie jak minister zdrowia
McDonald's
McDonald's 29.08.2019, 18:11
Poczekajcie,bo autorzy całego zamieszania zaczynają jak zwykle układać się z nowym dyrektorem,bo za dużo mają do stracenia...A dyrektor da się wpędzić w sidła i też w końcu pożegna się z posadą....Przecież ci co tu są to spadek po Rogalskim....A im zależy z całego serca żeby Rogal wrócił-to podstęp...he he he...Ja tam nie jestem za nowym dyrektorem!!!! Może prawdę powiedział Uher?
Adam
Adam 29.08.2019, 15:23
Bardzo dobrze że radni PIS są dociekliwi a wyszło chamstwo Cegleckiego
coś pięknego :))
coś pięknego :)) 29.08.2019, 14:55
Nowy dyrektor koncertowo zaorał karaska i jakimiec
obstawiamy
obstawiamy 29.08.2019, 09:30
sprzedadzą szpital czy nie?
zobaczym
zobaczym 29.08.2019, 11:47
najpierw muszą doprowadzić do dużego zadłużenia do takiego stopnia że energetyka będzie zmuszona przyjechać i prąd odcinać, a póżniej upadek, komornik itd -już są na kursie -wyjdą i powiedzą szpital jest nie rentowny przykro nam musi upaść
Mieszkaniec
Mieszkaniec 29.08.2019, 08:40
Do były lekarz.Sama prawda.Ludzie bez honoru.Stwarzaja zagrożenie zdrowotne dla mieszkańców Trzymamy kciuki za nowym dyrektorem
Były lekarz
Były lekarz 29.08.2019, 08:22
No proszę pan Uher szanuje pracowników jaki szlachetny....Pytam się których?To ja wam powiem...właśnie tych którzy straszyli wypowiedzeniami.Prokurator to powinien wejść na 3 p.gdzie kwitnie prywata....I wierzcie mi nikt nie rzuci wypowiedzeniami.... Z poprzednikami robili ci chcieli,a nowy dyrektor ma swoje zdanie i to się nie podoba.... Długu nie zrobił dyrektor Wywrot ,bo nie dawno przejął obowiązki tylko jego poprzednicy nie mogący pogodzić się z porażką..Jedno powiem, była kadra wywalona przez Rogala odeszła z godnością , a obecnie panujący siedzą jak te kleszcze i uciekają się do metod uwłaczających godności czlowieka....Artykuły, szantaż moralny,szukanie pomocy gdzie tylko się da,bo to nie koniec tej batalii(za dużo mają do stracenia).....Wstyd¡!!!!!!!!!!!!!
zboku
zboku 29.08.2019, 08:46
Hm a na sesji Wywrot wychwalał tę załoge pod niebiosa. Zwłaszcza chirurgię. No to gdzie jest prawda?????
ptyś
ptyś 29.08.2019, 06:34
Czyli PO szykuje sprzedaż szpitala ?Starzy głosowali na bronsia czyli na Partię Obłudników teraz odbije im się to czkawką ! Szpital padnie i zostaną im tylko Markety Pogrzebowe !!! Brawo Wy !!!!!!!!
?
? 28.08.2019, 22:46
Dlaczego Hitler przegrał swoją wojnę?
Obs
Obs 28.08.2019, 22:37
Brawo dr Ceglecki nie odpuszczać.Powodzienia
DX
DX 28.08.2019, 22:12
Czyszczenie pisowskich złogówcmusi potrwać
skalpel angelus
skalpel angelus 28.08.2019, 21:50
Słyszeliście tego Cegleckiego ? On jest lekarzem ? Kto go dobrego wychowania uczył ? Wagarował wtedy ? Co to za prostactwo ? Muł i wodorosty
J
J 28.08.2019, 21:45
CBA i NIK będę miały w Oleśnicy pełne ręce roboty. PO bez hamulców
?
? 28.08.2019, 21:34
Nio to jak tam? Burza mózgów na Mikołajczyka, wszyscy są? Coś trzeba ustalić bo takiej sytuacji i w powiecie i w mieście nigdy jeszcze nie było!!! Wszystko tonie!!!Ostatni gasi światło.
Wilma
Wilma 28.08.2019, 21:53
W mieście se porzadza bo maja kase. W powiecie 50 baniek długu i szpital oczywiscie znowu zaczal przynosić straty. Norma .kiedy ludzie Spoconego rzadza.
Watson
Watson 28.08.2019, 21:45
He he światło się świeci. Horbi nie wie co robić za ktorym Jankiem być.... przecież sie nie rozdwoi
Nocny koszmar
Nocny koszmar 28.08.2019, 22:16
On wie, że z Forum Rozwoju nie chce być. Ciekawe czy już zapomniał?
Paolo
Paolo 28.08.2019, 22:21
To już historia. Teraz nie wie czy trzymać sie Dżugaja czy już go spisać na straty
?
? 28.08.2019, 22:40
Powinniśmy mu wspólczuć?

Pozostałe