Andrzej Sowa wziął 35 tysięcy, a strategię trzeba dopiero stworzyć(!)...

  • 22.08.2019, 16:40
  • OAI
Andrzej Sowa wziął 35 tysięcy, a strategię trzeba dopiero stworzyć(!)... Krzysztof Dziedzic
Za co dostał te pieniądze? Za przeprowadzenie ankiet i zorganizowanie kilku spotkań, z których powstały "dobre rady" dla tych, którzy dopiero strategię Oleśnicy mają napisać(!).

Miasto opublikowało dwa dokumenty pod hasłem" Wytyczne strategiczne dla marki Miasta Oleśnicy". Czytamy, że "załączony raport jest podsumowaniem pierwszego etapu prac diagnostycznych i analitycznych prowadzonych w ramach projektu mającego na celu przygotowanie wytycznych dla marki Miasta Oleśnicy i opracowania strategii promocji Miasta Oleśnicy".

Opublikowano dwa dokumenty: "Jaka jest Oleśnica" i "Raport z badań". To podsumowanie ankiet i kilku środowiskowych spotkań. Autorem obu jest Andrzej Sowa. Koordynator kampanii wyborczej Jana Bronsia otrzymał za nie 35 tysięcy złotych.

W podsumowaniu ankiet i spotkań otrzymaliśmy banalne wnioski, typu: "Za największą atrakcję turystyczną Oleśnicy badani oleśniczanie uznają Zamek – uważa tak aż 48% badanych mieszkańców miasta. Innymi atrakcjami w ich opinii są Bazylika, Stawy miejskie, Rynek, Brama Wrocławska i ogólnie zabytki" [pisownia oryginalna]". Czy ktoś o tym nie wiedział bez badań za 35 tysięcy?

Albo: "Najważniejszą dla badanych oleśniczan imprezą jest święto miasta, czyli Dni Oleśnicy. Uważa tak 43% badanych mieszkańców. 30% za najważniejszą imprezę w mieście uznaje OFCĘ".

I kolejny: "Badani oleśniczanie uważają, że najlepiej promuje Oleśnicę Zamek. Twierdzi tak 30% badanych mieszkańców miasta. 20% wskazuje OFCĘ".

A jakie hasło jest proponowane do promocji? Oczywiste: "Oleśnica miasto wież i róż"...

Od takich "odkryć" roi się w opracowaniu.

Jaka jest konkluzja teoretycznie 3-miesięcznej pracy? Przedziwna i zaskakująca...

"Może nadszedł wreszcie czas, by wyciągnąć trafne i właściwe wnioski z dotychczasowych porażek i przestać popełniać kolejne niepotrzebne błędy [tak jakby jakieś błędy były potrzebne - red.] w pracy nad opracowaniem solidnej, kompleksowej i przyszłościowej strategii promocji Oleśnicy?" - czytamy w podsumowaniu.

Autor napisał też: "Teraz do pracy nad przygotowaniem konkretnych propozycji i gotowych koncepcji promocji miasta, które zostaną poddane publicznej ocenie, powinny zostać zaproszone osoby zainteresowane współpracą i wniesieniem wkładu w ostateczny  kształt strategii. Osoby, których wiedza o mieście, specyficzne spojrzenie i osobiste  doświadczenia pomogą w ukształtowaniu pomysłów zgodnie z powszechnymi  oczekiwaniami".

Jednym słowem - teraz trzeba będzie zapłacić za opracowanie strategii. 

Szersza analiza - w Panoramie Oleśnickiej.

OAI
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (88)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

sPOcony Janek
sPOcony Janek 29.08.2019, 11:24
Powiedz mi po co jest ta strategia?

Otóż to! Nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ta strategia? Ona odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa Oleśnicy. To jest strategia na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tą strategią? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest strategia społeczna, w oparciu o sześć instytucji, która się pokryje grubą warstwą kurzu, do jesieni na dnie mojej szuflady i co się wtedy zrobi?

Protokół zniszczenia...

Prawdziwe pieniądze zarabia się tylko na drogich, słomianych inwestycjach.
masakra
masakra 28.08.2019, 10:26
i to jest prawdziwa patologia
Czas na CBA
Czas na CBA 27.08.2019, 19:43
NIE WOLNO tak szastać pieniędzmi oleśnickich podatników.
Wesoło mi kumpel Janka B.
Wesoło mi kumpel Janka B. 27.08.2019, 16:04
Nic nie robić, leniuchować tylko kasę od miasta liczyć łooooo, niech podatnicy (czyt. frajerzy) płacą :b
..
.. 27.08.2019, 11:54
W tekście A. Sowa wymienia Nienałtowskiego jako najbardziej promującego Oleśnicę, a Bronś nie pozwala sprzedawać jego ostatniej książki w muzeum i zakazał swoim medium wspomnieć o jej istnieniu.
.
. 27.08.2019, 12:01
Sowa za to ma prze....ne, dobrze pamiętamy przedwyborcze oświadczenie pana Marka Nienałtowskiego.
?
? 25.08.2019, 19:55
Hmmm, Sowa? Czy to nie on jest odpowiedzialny za obrzydliwą, kłamliwą, antykościelną, antykatolicką kampanię, przepełnioną fakenewsami która pomogła wygrać Bronsiowi, którą Olesniczanie doskonale pamiętają? Ja tego nie wiem, ale to wygląda tak, jakby Bronś spłacał dług wyborczy wobec tego człowieka. Owszem, może to robić, ale nie płacąc publicznymi pieniędzmi.
Jan
Jan 25.08.2019, 16:42
Szacun dla Pana Sowy : wykonał kawał dobrej roboty.wygrał wybory jego zleceniodawca.A za dobrą pracę należy się dobra płaca.
k
k 26.08.2019, 18:03
i tu się mylisz - te działania są karalne bo to była celowa z góry zaplanowana i wykreowana oraz zrealizowana trolownia do oczerniania konkurentów politycznych
?
? 25.08.2019, 19:29
Szacun za fake newsy m.in. o pomniku Kaczyńskiego na placu Zwycięstwa?
D.
D. 26.08.2019, 15:20
Szacun za skuteczność . O metodach nie rozmawiamy. Tylko o skuteczności i o zapłacie za nia...
GK
GK 25.08.2019, 11:38
To jest naprawę żałosne co Bronś wyprawia. Kpina z ludzi. Patologia samorządu
Jażąbek
Jażąbek 25.08.2019, 10:10
"Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu, NIECH ŻYJE NAMMM!!!"
Oleśniczanin
Oleśniczanin 25.08.2019, 09:42
Parafrazując dotychczasowe hasło promocyjne "Oleśnica Miasto Wież i Róż" można napisać nowe. "Oleśnica Miasto Weź i Zrób"
Towarzysze z SLD
Towarzysze z SLD 24.08.2019, 17:25
Oleśnica, podobnie jak Łódź zawsze była czerwona ...
Wacek.
Wacek. 01.09.2019, 13:10
Tak dlatego wybrali swojego Burmistrza M.Kołacińskiego to przecież stary komuch ,ale na szczęście długo nie porządził , nawt komuchy go nie chcieli bo nieudacznik .Bronś natomiast nigdy nie nalezał jak jego poprzednik do sitwy PZPR .
69latek
69latek 02.09.2019, 12:58
Brons,Schetyna,,Tusk długo by wymieniać też nie należeli,ale co reprezentują?!
Devy
Devy 24.08.2019, 21:08
Jest pół na pół. Ale wielu ludzi omamiono
MB
MB 23.08.2019, 23:03
CBA, NIK i inne służby, inaczej skok na miejską kasę będzie trwał . Opozycja za słaba
Skandal
Skandal 23.08.2019, 20:46
A teraz z 50 za strategie !, żyć nie umierać.
Apel do CBA
Apel do CBA 23.08.2019, 20:45
Agenci, zajmijcie się tą sprawą! Jak długo jeszcze Bronś będzie wyrzucał w błoto pieniądze oleśnickich podatników?
Troll
Troll 24.08.2019, 11:11
Jak długo będzie można.
zaha
zaha 24.08.2019, 15:48
Do 2023
Oleśniczanie - obudźcie się
Oleśniczanie - obudźcie się 25.08.2019, 08:48
lub - nie daj Boże - do 2028 r. !!!!
mój raport
mój raport 23.08.2019, 14:19
Po ostatnich kompromitujących wyborach samorządowych, gdzie wieloletnia sitwa odzyskała koryto dzięki jej "oświeconym wyborcom"- Obleśnica stała się jedynie symbolem samotnego psa, w środku pustyni Sahara.Miasto położone na łopatki na dłuuuuuuuuuuuuuuuugie lata!Była próba powstawania z kolan przez 4 lata ale się nie udała!Więc to nie miasto róż i wież a jedynie osada czerwonych knurów z całą rzeszą patolologii: ćpunów,pijaków i kloszardów!Oto mój raport nt Oleśnicy i całego powiatu!
No
No 23.08.2019, 15:39
Ćpunem i patologia to jesteś ty. Nie obrażaj mieszkańców.
.
. 23.08.2019, 15:54
Mieszkancy sami sie obrazili wybierajac ponownie Bronsia i jego sitwę. Popatrz kto tam jest? Bernacki , Czarnecki , Susidko, Żyła ..... .
Naczelnik Twardyjewicz
Naczelnik Twardyjewicz 25.08.2019, 08:49
..... ooooo.... sami znajomi !!!!
składacz
składacz 23.08.2019, 10:43
Przeczytałem oba opracowania i głównie, co się rzuca w oczy, że p. Sowa nigdy nie napisał żadnego artykułu. Nie zna zasad składu tekstu i chyba nie umie używać Worda. Liczne wiszące litery, rzeki w tekście. Jako belfer, który tego uczył, postawiłbym składowi tekstu ocenę ndst. Tego nie można pokazać poza Oleśnicą, bo zostaniemy ośmieszeni. Należy skład tekstu poprawić i ponownie pokazać oleśniczanom.
Ratusz
Ratusz 23.08.2019, 10:14
Sitwa utytego spoconego w pełnej krasie.
nl
nl 23.08.2019, 08:02
Tylko patrzeć, jak Oleśnica przebije Inowrocław.
A je to !
A je to ! 23.08.2019, 08:00
Strona 96 - kto najlepiej promuje Oleśnicę wg radnych i ....... proszę państwa, uwaga ...... z wynikiem 10 % - sam Pierwszy !!!!!
"Promocja" dzięki temu:
https://www.tvn24.pl/wiadomosc…
oraz temu:
https://www.tvn24.pl/wiadomosc…
Michał
Michał 23.08.2019, 07:50
Skarbnik do wymiany.Nie pilnuje kasy miasta.
Nasze pieniadze
Nasze pieniadze 23.08.2019, 20:38
A to dopiero poczatek. Za dokonczenie strategii dostanie jeszcze kolejne i kolejne. Wyjdzie kolo 100 tysiow. Milusio.

Pozostałe

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic - krzysztofdzied[email protected] | tel. +48 601 785 165