Wicepremier Gowin promuje kandydata z Łoziny

  • 19.08.2019, 12:51
  • aga
Wicepremier Gowin promuje kandydata z Łoziny
Wsparcie ministra i przedwyborcze deklaracje kandydata Prawa i Sprawiedliwości, który pochodzi z gminy Długołęka.

Niespełna kwadrans trwała konferencja prasowa z udziałem ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina oraz kandydata do Sejmu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Piotra Jana Dytko (nr 9 na liście, Porozumienie Jarosława Gowina).

Minister Gowin chwalił młodszego kolegę, wymieniając jego zalety. Przedstawiał go,  jako kreatywnego samorządowca, który w naturalny sposób będzie łączył poziom samorządowy z parlamentarnym.

Sam kandydat do Sejmu wymienił trzy priorytety, które zamierza realizować jako parlamentarzysta. Zamierza skupić się na rodzinie, służbie zdrowia i pomocy lokalnym samorządom.

Piotr Dytko, wspominając o służbie zdrowia, podkreślił swoją wiedzę na ten temat (był dyrektorem szpitala), komplementował przy okazji skuteczne reformy oleśnickiego Powiatowego Zespołu Szpitali zrealizowane przez poprzednią jego dyrekcję i byłego starostę Wojciecha Kocińskiego. Pytany o oleśnicki szpital i karetki, powiedział, że powiatowe szpitale powinny współdziałać a nie rywalizować, natomiast co do karetek, to szpital dostał od wojewody dwie nowe karetki, zaś kwestia kolejnej i jej obsady wymaga nowych regulacji. 

Konferencji przysłuchiwał się były radny miejski Ryszard Siwecki, a krótką rozmowę z ministrem Gowinem przeprowadził wspomniany Wojciech Kociński

                                                    ***********************************

Piotr Dytko to absolwent prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii oraz politologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończył także studia doktoranckie na Uniwersytecie Wrocławskim oraz podyplomowe studia z zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

W latach 2006-2010 był radnym gminy Długołęka, a od 2014 roku jest radnym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. W 2018 roku został prezesem Zarządu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, jednej z największych zrealizowanych w Polsce inwestycji dotyczących infrastruktury badawczo-rozwojowej.

 

.

aga

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 19.08.2019, 22:34
I jeszcze jedno, co pokazuje praktyki tegoż ugrupowania: Piotr Dytko wykazał się nieudolnością w trzebnickim szpitalu, którego pozbawił wybitnego chirurga i w nagrodę został prezesem Zarządu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Dla mnie jest to draństwo.
pp
pp 20.08.2019, 11:55
a co dla pana nieudacznika nie jest draństwem, nie zaśmiecaj człowieku sieci
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 19.08.2019, 22:30
Tego nie można zapomnieć: Piotr Dytko zwolnił ze szpitala w Trzebnicy w trybie natychmiastowym światowej sławy chirurga, specjalizującego się w chirurgii ręki - Adama Domasiewicza. Piotr Dytko dokonał czegoś w rodzaju aktu zniszczenia i sam się zwolnił. A chirurg dokonuje operacji, wydawałoby się niemożliwych, we Wrocławiu. Czy na tym polega jego kreatywność?
Misiu
Misiu 19.08.2019, 21:59
Pan Dytko chwilę temu był w PO
porobiło się
porobiło się 19.08.2019, 14:52
Do tego burmistrz i starosta z PO - dołączyli aktywnie do walki z rządem jako samorządowcy to nas pogrążyło do końca!
tyle
tyle 19.08.2019, 14:46
PiS -właściwe prawica całkowicie sobie odpuściła powiat oleśnicki - nawet się z tym szczególnie nie kryją - tu pies z kulawą nogą nie zajrzy.Przyjechał Gowin na 15 minut (dyspozycja tylko prasa) i odjechał w locie błyskawicy.Nie miejmy złudzeń po wyborach samorządowych dali sobie spokój całkowicie z powiatem oleśnickim.No cóż Stalowa Wola to nie Oleśnica.Wszyscy wiemy jaki tu elektorat.Pewnie oschle będą traktować ten powiat.Dotacji zero pomocy zero!

Pozostałe