Kołaciński: "Prawica ciut za wcześnie odtrąbiła zwycięstwo"

  • 16.08.2019, 09:31
  • OAI
Kołaciński:  "Prawica ciut za wcześnie odtrąbiła zwycięstwo"
Publikujemy kolejny wpis radnego Michała Kołacińskiego, zamieszczony na jego blogu "Prawa Oleśnica".

Cogito ergo sum.

Nieubłaganie zbliża się kampania wyborcza /oczywiście ta oficjalna, bo przecież polityczna wojna plemienna trwa już od kilku lat /. Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że prawica ciut za wcześnie odtrąbiła zwycięstwo dywagując li tylko, jakie będzie ono miało rozmiary.

Pewnie wynik ostateczny nie zadowoli żadnej ze stron - brak większości konstytucyjnej spowoduje, że Prawo i Sprawiedliwość będzie reformować Polskę z nie mniejszym mozołem niż w mijającej kadencji, zaś mobilizacja opozycji, zwłaszcza z rosnącą siłą lewactwa, trochę zmieni konfigurację w szeregach "antypisu". Całość toczyć się będzie wokół tematyki światopoglądowej - mówiąc krótko - dominować będą homofobia, antyklerykalizm, pedofilia itp.

Polacy dali sobie narzucić narrację neomarksistów, którzy starają się wmówić nam, że to nowa walka płci, która zastąpiła walkę klas, zdecyduje o dobrostanie kraju. Nic to, że spada bezrobocie, że rosną dochody Polaków, że ograniczono obszary ubóstwa, że gonimy gospodarczo zachodnich sąsiadów. Ważne stało się to, czy zachwycamy się "małżeństwami jednopłciowymi" / to oczywisty nonsens /, czy godzimy się by homoaktywiści "edukowali" nasze dzieci już od etapu przedszkolnego, czy koncerny pokroju IKEI, VOLVO i COCA COLI mają prawo indoktrynować swoich pracowników? Pytanie : gdzie w tym wszystkim realny program?

Ze strony opozycji, po "sześciopaku" Schetyny już nikt rozsądny nie oczekuje żadnej poważnej oferty / ten oryginalny, schłodzony jest o niebo atrakcyjniejszy /.

A co ze strony "dobrej zmiany"? Trudno za atrakcyjną ofertę przyjąć kolejne transfery socjalne kierowane do różnych grup społecznych - nie poszerza to zbytnio bazy potencjalnych wyborców, a niekoniecznie zachęca niezwykle istotną i liczną grupę - do której sam się zaliczam - drobnych przedsiębiorców, osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, stanowiącą istotne źródło dochodów podatkowych. Tych przy PiS trzyma bardziej oferta ideowa - afirmacja rodziny, szacunek dla tradycji i Kościoła, stosunek do historii, patriotyzm gospodarczy czy wreszcie polska racja stanu.

Z niecierpliwością czekam na wrześniowe otwarcie programowe, zapowiedziane przez Prezesa Kaczyńskiego, na pomysły poprawy sytuacji w służbie zdrowia czy mieszkalnictwie.. A dziś potrzeba rzeczywiście jeszcze więcej pracy i pokory.

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

bezcenne
bezcenne 18.08.2019, 23:30
Wynurzenia parakatolickiego 'trepa'!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 18.08.2019, 23:04
Przeczytałem. Nic nadzwyczajnego. Ot, takie tam pisanie jednego z milionów, mających profil na FB. Nie warto się zatrzymywać.
Jarosław.
Jarosław. 17.08.2019, 18:45
Oto jak były komunista i jego kumple chcą pouczać tych którzy obalili komunę.
Brak szacunku i honoru, co jest ich domeną, pseudo prawica PiS - PZPR bis.
Lex
Lex 16.08.2019, 17:44
Lotne słowa, ujmujący styl i ..... jak zwykle widoczny brak wiedzy na temat ekonomii i prspektyw. Ciekawe co Pan powie za jakieś dwa lata przy inflacj ok. 4% a o bezrobociy proponuję trochę poczytać.
vi
vi 16.08.2019, 12:58
Rozdawnictwo kwitnie. Nie zgadzam się na to, żeby niepracujący (500+, 300+, zapomogi, 0% podatku i wiele więcej) mieli więcej pieniędzy, niż ciężko pracujący dzień w dzień. Jestem za wsparciem, ale nie rozdawaniem. Wiele rodzin patologicznych żyje na koszt swoich dzieci. Ale lepiej dać rybę niż wędkę - to nie wymaga żadnej pracy, a przede wszystkim ma się zagwarantowany głos. A że patologia rodzi patologię? Wychowa się kolejne pokolenie "misieplusnalezy" nicnierobiących, rozleniwionych, gustujących w marnym piwie i disco polo. A pracujących zajedzie się podatkami. Wszystko już drożeje w zastraszającym tempie. A szacunek, o którym Pan pisze?? Wielka hipokryzja. Dobre rady i oczekiwania dla innych - władzy, celebrytów politycznych to nie interesuje. Żyje się trudno i strasznie. Twierdzi Pan, ze trzeba "więcej pracy i pokory", tylko tych do pracy jest coraz mniej a pokora zarezerwowana tylko dla wybranych, bo politycy nie znają tego słowa. A Polsce nie trzeba pomysłów, tylko strategii - mądrej i naukowej.To nie mój świat...
no tak
no tak 16.08.2019, 12:42
Panie Kołaciński pan ma dobrą ocenę rzeczywistości - lubię pana racjonalność i ostrość widzenia pewnych rzeczy - Wyjątkowo trafne spostrzeżenie dotyczące "Trudno za atrakcyjną ofertę przyjąć kolejne transfery socjalne kierowane do różnych grup społecznych - nie poszerza to zbytnio bazy potencjalnych wyborców, a niekoniecznie zachęca niezwykle istotną i liczną grupę - do której sam się zaliczam - drobnych przedsiębiorców, osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, stanowiącą istotne źródło dochodów podatkowych. ---------------------niestety ale PiS musi przyhamować bo owszem całe rzesze pobierają różne 500plus i traktują jako JEDYNY dochód własny -i niestety ale NIE GŁOSUJĄ NA PIS choć bardzo skrzętnie korzystają z programów partii Kaczyńskiego bez oporów!Im nie jest potrzebna tożsamość, POLSKOŚĆ, zachwanie tradycyj chrześcijańskich im jedynie potrzeba jest ŁATWA MICHA ŻARCIA (frajerzy dają to się bierze)Tworzy nam się patologia a nie pomoc!!!Nie będzie przybywać wyborców bo ja zwolennik prawej strony od długich lat -mieszkając w CZERWONYM MIEŚCIE - nie pójdę na wybory bo nie widzę sensu!
Apis
Apis 16.08.2019, 12:18
"Trudno za atrakcyjną ofertę przyjąć kolejne transfery socjalne kierowane do różnych grup społecznych - nie poszerza to zbytnio bazy potencjalnych wyborców," Miło usłyszeć potwierdzenie kogoś z prawej strony, że wywalanie miliardów na socjal służy li tylko "poszerzaniu bazy wyborców" czyli mówiąc po ludzku - kupowaniu głosów obywateli...
Mieszkaniec Rybnika
Mieszkaniec Rybnika 16.08.2019, 10:53
Taka prawda.
Nawet wczoraj.. gdzie była opozycja....
Chyba w mysich dziurach
Jacek
Jacek 17.08.2019, 18:55
W terenie.,, jeżdżą po wsiach i miasteczka uświadamiają Ciemnogrod jak PiS kupuje ich głosy za własne pieniądze.
Bo PiS nie daje im swoich pieniędzy gdyż ich nie ma, rozdaje pieniądze podatników, a sobie bierze najwięcej o czym możemy się dowiedzieć tylko w wolnych mediach które jeszcze są bo TVP to Kur Wizja która jest podporządkowana władzy czyli PiS.
 Sołtys
Sołtys 16.08.2019, 10:03
Dobrze gada!
Wyborca
Wyborca 16.08.2019, 09:42
W punkt

Pozostałe