Profesor Miro wraca na stadion

  • 14.08.2019, 19:01
  • OAI
Profesor Miro wraca na stadion
Ta uchwała przypieczętuje nadanie jego imienia stadionowi na Brzozowej.

Na sesji 29 sierpnia radni podejmą uchwałę o nadaniu imienia wieloletniego kapitana Pogoni stadionowi przy Brzozowej. Na nadanie go radni zgodzili się już na sesji w czerwcu. 

Wówczas Rada Miasta poparła pomysł Romana Rybaka, redaktora Panoramy Oleśnickiej, który wymyślił, aby obiektowi nadać imię przedwcześnie zmarłego Mirosława Mularczyka. Dziennikarz napisał petycję, którą podpisało ponad 600 osób.

Radni zaopiniowali ją pozytywnie. Niemal przez aklamację. Niemal, bo "za" było 19 na 20 obecnych radnych. Zabrakło głosu przewodniczącego Rady Aleksandra Chrzanowskiego. Szef samorządu tłumaczył, że spóźnił się z głosowaniem, ale uchwałę popiera.

W uzasadnieniu uchwały na najbliższa sesję znalazły się fragmenty powyższej petycji. 

Uroczyste nadanie imienia nastąpi we wrześniu. Wtedy też odbędzie się I turniej imienia Mularczyka.

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mariusz Bortniczak
Mariusz Bortniczak 17.08.2019, 02:09
Gdy bylem malym chlopcem podziwialem na tym stadionie ludzi którzy grali wtedy dla KKS Pogon jak T.Masternak,C .Szczepaniak ,T.Honcel,Z.Kucharek.W.Krasinkiewicz.J .Maksymczak i wielu innych wspanialych pilkarzy ale Mirek był czlowiekiem ktory poza boiskiem na ktorym spedzal wiekszosc zycia byl tez czlowiekiem ktory naklanial młodych ludzi do sportu.
Mariusz Bortniczak
Mariusz Bortniczak 16.08.2019, 23:13
Bylo I gral na tym stadionie od trampkarzy ,jak kazdy z Nas ,ale wiem napewno ze jego imie bedzie przyciagalo mlodych zdolnych pilkarzy ktorzy beda reprezentowac barwy naszego klubu.👍
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 14.08.2019, 22:55
To błąd. Wielokrotnie pisałem, iż miejski stadion w Okleśnicy powinien mieć imię Wiesława Kiryka. Tego, co on dokonał w Oleśnicy i dla młodzieży tego miasta nie sposób porównywać z kimkolwiek. To setki młodych na bezpłatnych obozach sportowych zimą i latem, to setki medali Mistrzost Polski, to reprezentanci Polski, uczestnicy Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Europy, to klub należący przez wiele lat do najlepszych w Polsce. To człowiek, który dał początek oleśnickiej bieżni i radość setkom.

Pozostałe