Archanioł w Oleśnicy

  • 14.08.2019, 12:28
  • szach
Archanioł w Oleśnicy Andrzej P. Szachnowski
W bazylice trwa nawiedzenie figury św. Michała Archanioła z groty, do której pielgrzymują milionowe rzesze wiernych.

Po parafiach w naszym kraju peregrynuje od 6 lat figura św. Michała Archanioła z bazyliki na górze Gargano we włoskim mieście Monte Sant’Angelo. Ta bazylika jest jednym z najsłynniejszych w Kościele rzymskokatolickim sanktuariów ku czci św. Michała Archanioła. Do jej świętej groty objawień pielgrzymują co roku milionowe rzesze wiernych.

Wczoraj wieczorem figura trafiła po raz drugi do oleśnickiej parafii pw. św. Jana (po raz pierwszy – w 2013 r.). Przybyła w specjalnym samochodzie-kaplicy z napisami: „Któż jak Bóg”, „Czas mocy i łaski”. Przed bazyliką wspólnie z grupą wiernych figurę powitał ksiądz proboszcz Mieczysław Janczyszyn. Następnie wierni procesyjnie wnieśli figurę do bazyliki, w której proboszcz nałożył koronę na głowę figury.

– Wspomóż nas, byśmy potrafili odpowiedzieć na wezwanie Boże – prosił proboszcz archanioła przed Mszą św. Szczególnie prosił go o wspomożenie najmłodszych i dorastających wiernych, „by nie zagubili wartości, które otrzymali w swoich rodzinach”. Po nabożeństwie ulicami wokół bazyliki przeszła uroczysta procesja z figurą archanioła.

Nawiedzenie potrwa do czwartku, w którym przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Plan nawiedzenia można znaleźć na stronie parafii (olesnica.archidiecezja.wroc.pl).

szach

Zdjęcia (33)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 15.08.2019, 22:20
Zdjęcie 22 - I kogóż to widzimy? Wojciecha Bartnika uczącego młodzież jak pięścią uderzyć drugiego człowieka. Wiesława Piechówkę - przez wiele lat nic nie uczynił dla ratowania cennych obiektów zabytkowych z listy Narodowego Instytutu Dziedzictwa, był biernym radnym, ba, chyba nie wiedział z kim rozmawia przed Bazyliką i wyraził niepewność co do tego, co człowieka czeka po śmierci ciała. A w komentarzach? Sami tchórze bez szacunku do samego siebie i innych. Zapraszam do Sant Angelo https://www.facebook.com/krzys…
dr Lewatywa
dr Lewatywa 15.08.2019, 19:50
W pis_du oszołomie!
Antykalec
Antykalec 15.08.2019, 19:32
Dość kuźwa eda kalca, po wieki, amen!!!
kuria twoja mać
kuria twoja mać 15.08.2019, 10:03
Ormowiec z Bierutowa teraz rozpisuje swoje bzdury i majaczenia jako ORMO Jasnogrodu. O jakim Janogrodzie bredzisz ? Teraz wszyscy żyjemy w Ciemnogrodzie, przez takich ja ty. W Bierutowie też o tym wiedzą !
dr Lewatywa
dr Lewatywa 15.08.2019, 00:06
Ormowcu z bierutowa, nie rozpisuj się tak bo wszyscy wiedzą że jesteś oszołomem!!!
ORMO Jasnogrodu
ORMO Jasnogrodu 14.08.2019, 23:19
Wygląda na to, że obecnie rozpoczyna się nowy etap w walce lżenie katolików, ich Kościola i ich wiary!! Celuje w tym ??TW. "Anna"- obecnie na żoldzie zsowiałych antyklerykałów?! Ten Edmunt-Edmuntowicz przedstawiający się jako dowódca Ruchu Ateistyczno-Lewicowego w Oleśnicy, z tym swoim mięsistym nosem nie budzi żadnych wątpliwości- wątpliwości kogo reprezentuje i za czyj geld? Czy jest emerytowanym ubowcem, a Jego pełne gadziej nienawiści spojrzenia dowodzą, że gdyby mogi, to z przyjemnością skazałby mnie na śmierć poprzedzoną wyrafinowanymi torturami. Dodatkową poszlaką przemawiającą za ubecką proweniencją Ruchu jest jego program, w którym między innymi domaga się on legalizacji małżeństw homosiów i adoptowania przez nich niewinnych dzieci?!!. Już nie tylko po zapachu ale i po tym można by bezpieczniaków rozpoznać na końcu świata, bo charakterystyczną ich skłonnością jest czerpanie zysków nie tylko z własnego, ale również z cudzego nierządu. W ten właśnie sposób ubeckie dynastie rozmnażają się i reprodukują, zapewniając ciągłość nie tylko z PRL-em, ale nawet z Generalnym Gubernatorstwem ? bo wiadomo, że początki wielu takich dynastii giną w mrokach obydwu okupacji. Okazuje się, że przelotny flirt z dewocją w młodzieńczych latach pozostawił jednak ślad również na ubeckiej psychice. Ten ubek?? bedzie patrzał na nas z piekła, bo nietrudno się domyślić, że do nieba ateiści mają awersję nieprzezwyciężoną. Piekło to co innego. Tam ? żeby zacytować słynnego sowieckiego prokuratora Andrieja Wyszyńskiego ? można znaleźć ?elementy socjalnie bliskie?, dzięki czemu każdy może czuć się jak na komendzie, to znaczy swobodnie. W tej sytuacji Jego tęsknota za Piekłem jest całkowicie zrozumiała ? ale dlaczego tak skromnie? Edmunt owszem, wszystko u niego w jak najlepszym porządku ? ale to "szeryf" jakiś taki prowincjonalny, zatrącający parafiańszczyzną. A czy ateistom wypada przybierać sobie parafiańszczyznę? Czy w momencie kiedy ? co prawda od tyłu, niemniej jednak ? wpełzamy do Tęczowej Europy, nie warto przybrać sobie za patrona postaci bardziej uniwersalnej, żeby nie powiedzieć: światowej? Mam oczywiście na myśli Judasza Iskariotę. Taki Judasz to patron całą gębą, zwłaszcza dla ateistów, ale nie tylko i nie tylko w Oleśnicy!
Covalsky
Covalsky 14.08.2019, 23:15
Taki tam 'muppet show' dla ciemnego luda!
antykościelna Oleśnica
antykościelna Oleśnica 14.08.2019, 19:00
No niech tam sobie noszą, ale muszą wiedzieć, że to BAŁWOCHWALSTWO ! To ciężki grzech ! O tym Wam Mietek Janczyszyn nie powiedział ? Jeśli nie, to prowadzi Was do piekła !
ee
ee 14.08.2019, 14:32
XXI wiek a ci dalej przebierają się w sukienki i lalki ubierają. Ludzie zacznijcie wreszcie myśleć, zadnego boga nie ma tak samo jak św mikołaja:)

Pozostałe

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic - [email protected] | tel. +48 601 785 165