Oleśnica pominięta w projekcie Centralnego Portu Komunikacyjnego!

  • 13.08.2019, 17:56
  • rpr
Oleśnica pominięta w projekcie Centralnego Portu Komunikacyjnego!
Czy władze Oleśnicy trzymały rękę na pulsie?! Jeśli nie, to pominięcie miasta może oznaczać "kolejowy rozbiór Oleśnicy, spadek inwestycji w naszym regionie poprzez wyłączenie jej z głównego potoku pasażerskiego Polski, przyspieszoną depopulację Oleśnicy i gmin w powiecie oleśnickim".

Dawid Galik, mieszkaniec Oleśnicy, na swoim profilu Facebookowym napisał:

"30 lipca 2019 roku we Wrocławiu odbyły się regionalne konsultację społeczne w związku z budową lini kolejowej dużych prędkości. Linia dużych prędkości prędkości była planowana od 2008 roku, lecz dopiero niedawno prace nabrały większego tempa wraz z pojawieniem się projektu Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK), który będzie węzłem integrującym transport lotniczy, kolejowy oraz drogowy (można go nazwać takim sercem logistycznym naszego kraju).

CPK ma być jednym z największych lotnisk w Europie i być w stanie obsługiwać rocznie aż 100 mln pasażerów (dla przykładu aktualnie Lotnisko Chopina w Warszawie obsługuje 17,7 mln pasażerów rocznie, a największe lotnisko w Europie – londyński port Heathrow 75,7 mln pasażerów rocznie).

Port Lotniczy Solidarność (CPK) ma znajdować się pomiędzy Warszawą a Łodzią i posiadać połączenie kolejowe ze wszystkimi miastami wojewódzkimi. Z Wrocławia do Łodzi będziemy mogli dojechać w 1 godzinę, a do Warszawy w 1 godzinę i 50 minut.

Oleśnica znajduję się na trasie pomiędzy Wrocławiem a CPK (jak i Łodzią i Warszawą) i gdyby pociąg zatrzymywał się na stacji w naszym mieście, do Wrocławia dojechalibyśmy w 20 minut, do Łodzi w ok. 40 minut, a do Warszawy w 1 godzinę i 30 minut. Dodatkowo nasze miasto byłoby bezpośrednio kolejowo połączone z jednym z największym lotnisk w Europie i największym w Europie Środkowo-Wschodniej.

Podczas regionalnych konsultacji społecznych we Wrocławiu została przedstawiona planowana trasa linii dużych prędkości. Niestety ponad 100 tysięcy mieszkańców powiatu oleśnickiego zostało pominiętych i Oleśnica nie figuruje jako przystanek na trasie Wrocław – CPK i linia kolejowa ominie Oleśnicę o 5 km(!).

Co to może między innymi oznaczać dla Oleśnicy?
- kolejowy rozbiór Oleśnicy
- spadek inwestycji w naszym regionie poprzez wyłączenie jej z głównego potoku pasażerskiego Polski.
- przyśpieszona depopulacja Oleśnicy i gmin w naszym powiecie.

Konsultacje regionalne co do przebiegu trasy linii dużych prędkości wciąż trwają i można je zmienić, ale potrzebna jest zdecydowana interwencja władz miasta Oleśnica!".

" Prawda jest taka, że jeżeli nie znajdziemy się na linii tego ciągu komunikacyjnego, pozostaniemy daleko w tyle z przeróżnymi tematami typu turystyka i inwestycje oraz miejscami pracy, a samo Nasze miasto może starzeć się znacznie szybciej niż normalnie w porównaniu do miast, które będą czerpać udogodnienia i zyski właśnie dzięki temu, że się na tych głównych punktach znajdą. Jednym słowem.. okazja może Nam "przejechać" obok nosa! Bardzo wielka okazja! Nie spartolić tego, jeżeli jest jeszcze co ratować?! To powinien być jeden z najważniejszych priorytetów władz miasta na ten moment" - skomentował te informacje pan Artur na profilu radnego Pawła Bielańskiego, który post Dawida Galika udostępnił.

Sam radny Oleśnicy Razem napisał o sprawie tak:

"30 lipca br. we Wrocławiu odbyły się regionalne konsultacje w sprawie przebiegu linii kolejowych dużej prędkości, które mają powstać w ramach programu Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK). Jako radny nie zostałem w żaden sposób poinformowany o miejscu i terminie konsultacji.

Nie wiem, czy burmistrz Oleśnicy podczas konsultacji we Wrocławiu reprezentował interesy naszego miasta. Mam nadzieję, że temat nie został zupełnie przespany przez władze Oleśnicy... ".

 

 

rpr

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (60)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

he he
he he 17.08.2019, 08:37
Inni fejsbukowicze Mudziu to sekcja specjalna zawsze lojalna. Prawda jest prozaiczna . Szef był na urlopie. I tyle.
Edmund Kaleciński
Edmund Kaleciński 16.08.2019, 08:58
To, że młody człowiek, Dawid Galik mieszkający w Eindhoven, opisuje czyjeś marzenia, nie znaczy, że są realne. Od wielu wieków istnieje instytucja, który marzy, iż ci co ją słuchają i wierzą w jej bożki, pójdą do "nieba". I co ? Autor olesnica24.com, gdyby profesjonalnie się zachował, zweryfikowałby bajania fejsbukowicza. Bo inni fejsbukowicze już piszą jaka jest prawda - "prawda jest taka" (sic!). A konsultacje to jeszcze nie spełnienie marzeń i nie prawda ! Z powodu tego artykułu Autorze olesnica.24.com i swojej niekompetencji doprowadziłeś do sponiewierania człowieka, obecnego burmistrza miasta, i to jest prawda ! To nie jest dziennikarstwo ! To draństwo !
Parowóz Franciszek
Parowóz Franciszek 19.08.2019, 07:39
A może, Panie Edmundzie, najbardziej boli to, że - jak Pan nazwał - młody człowiek, w Holandii bardziej interesuje się przyszłością Oleśnicy, niż burmistrz miasta, któremu podatnicy płacą 12.000 zł miesięcznie !!!!!!!
Edmund Edmundowicz
Edmund Edmundowicz 17.08.2019, 11:09
Czasem, aż oczy bolą patrzeć jak się przemęcza, dla naszego miasta, burmistrz Bronś Jan, naszego miasta Oleśnica. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy wtykają mu szpilki. To nie ludzie - to wilki! To mówiłem ja - Edmund Edmundowicz, towarzysz drugiej klasy. Niech żyje nam burmistrz sto lat!
M.
M. 16.08.2019, 14:32
Młody człowiek? I czemu ma posłużyć takie podkreślenie? Przecież to standardowy pseudo argument każdego starego ignoranta, który przekonany jest o swojej nieomylności. Proszę wybaczyć ale piastując urząd burmistrza należy spodziewać się różnych uwag, czasem nawet i konstruktywna krytyka jest wskazana. Otwarcie dyskusji na dany temat jest dalekie od poniewierania drugim człowiekiem.
..
.. 16.08.2019, 10:11
@Kaleciński - a jak poniewierałeś burmistrza Kołacińskiego przy pomocy fakenewsów to nie było draństwo? Czy jak poniewierasz katolików, czyli ponad 50% mieszkańców Oleśnicy, to nie jest draństwo.
Edmund Kaleciński
Edmund Kaleciński 16.08.2019, 10:43
Ustosunkowywanie się czy krytyka burmistrza Kołacińskiego i katolickich fanaberii, to nie poniewieranie. Najważniejsi katolicy (Jędraszewski, Wojtyła itp) uważają wielu prostych katolików za "antropologiczny błąd". To dopiero draństwo "czarnej zarazy".
Oficer prowadzący
Oficer prowadzący 16.08.2019, 19:03
Zdaje się, że to towarzysz Kwaśniewski ratyfikował konkordat, może więc pretensje kierujcie do niego, Edmundzie Edmundowiczu ....
dość tych bzdur
dość tych bzdur 16.08.2019, 14:56
antropologiczny błąd to HOMOSEKSUALIŚCI i LESBIJKI i to właśnie powiedział arcybiskup a ty podle to przekręciłeś - oj nieładnie tak manipulować - przecież ci ludzie nie są w stanie przedłużyć gatunku ludzkiego gdyby większość tak postępowała to nastąpiłaby ZAGŁADA LUDZKA - czerwono tęczowa zarazo jestecie gorsi od najgorszych bo prowadzi do DEGENERACJI ludzkości - chcecie ŚWIAT POSTAWIĆ NA GŁOWIE - Sodoma i Gomora już była .........................i została doszczętnie zniszczona przez Boga - czy znów powrót do Sodomy i Gomory się marzy?A więc kopulacja ze zwierzętami dziećmi seks zbiorowy jednym słowem człowiek znów ma być ZWIERZĘCIEM ze zdegenerwanym popędem płciowy i jedynie myślący o seksie w każdej postaci do tego włąsnie dążą KOMUNIŚCI ta czerwona tęczowa zaraza!Do UPODLENIA CZŁOWIEKA!
...
... 16.08.2019, 13:51
Odnoś się pan do naszego miasta, a nie Krakowa czy Rzymu. Podawaj pan przykłady oleśnickie. Napisz pan, kto z pana znajomych i sąsiadów chodzących do kościoła to głąb (jak pan pisywałeś) czy zwolennik czarnej zarazy. Burmistrz Bronś też się żegnał stojąc na Rynku gdy zobaczył krzyż na czele procesji katolików. Był często przedstawiany na zdjęciach jak siedział w pierwszej ławce u św. Jana, jeździł do biskupów, powierzył miasto św. Janowi i występuje w katolickim radio. Czy też należy do szeregu głąbów i zwolenników czarnej zarazy?
Covalsky
Covalsky 15.08.2019, 19:51
'Patrioci' rozumiem, to łyse karki kibolskie?
Polska dla patriotów!
Polska dla patriotów! 15.08.2019, 19:42
Dość komuny Bronsia!
Ed
Ed 15.08.2019, 19:39
Powód burmistrz kupuje dworzec pkp i pociągi w Oleśnicy mają nie stawać
Apel do Burmistrza
Apel do Burmistrza 15.08.2019, 16:46
A gdzie był nasz burmistrz? Na wakacjach?Panie JANIE DO ROBOTY
Agatka
Agatka 23.08.2019, 21:26
A ja nawet wiem z kim był na tych wakacjach!Hi hi
kolejarz
kolejarz 15.08.2019, 11:49
Gratuluję fantazji wszystkim, którzy myślą, że kolej dużych prędkosci moze zatrzymywac się w kazdym 35-tysięcznym miescie... Na pewno miałoby to sens.
Realista.
Realista. 15.08.2019, 08:52
PiS jak zwykle robi ludziom wode z mózgu a ci łapią to jak karpie bułke. Miały być samochody elektryczne, nie miało brakować miejsc w szkolach, miala być lepsza służba zdrowia, mial być koniec z kolesiostwem itd. A jest co? Gorszy syf niż za komuny.
...
... 15.08.2019, 09:37
Pisz o Oleśnicy, a nie o Polsce. W Oleśnicy nie rządził PiS, a Oleśnica Razem.
?
? 15.08.2019, 00:58
No i co? Chcecie zmarnować kolejnych kilkadziesiąt lat, aby przekonać się, że Vronś znowu się pomylił?
wujek dobra rada
wujek dobra rada 15.08.2019, 00:04
Spoko, może się pociąg zatrzyma koło Solnik to sołtys furmanką podrzuci.
Marek Michalik
Marek Michalik 14.08.2019, 20:07
Panie Dawidzie, Port Baranów jeszcze długo nie powstanie, póki co są to tylko marzenia obecnej wladzy, która porysowala kreski na mapach, aby mamic lud obietnicami bez pokrycia. Po drugie, już w latach 80tych planowana była linia Y dużych prędkości, właśnie przez Oleśnice I nawet w MPZP są zapisy, że w ciągu ulicy Trakcyjnej w Oleśnicy, jest rezerwa na budowę drugiego toru. Wspomniana linia, miała mieć przebieg min przez Wieruszów, Kępno. Póki co przez to drugie miasto, kolej z Oleśnicy nie jeździ od 2001 roku. Prawie 20 lat!!! W Oleśnicy przydałoby się więcej połączeń regionalnych z Wrocławiem (od września KD ścina 3 połączenia 3 dziennie całkowicie, a 4 ominie Oleśnice Główna). Zadaniem władz miasta jest lbbowac o więcej regionalnych połączeń i lepszy tabor.
?
? 15.08.2019, 00:51
Panie Marku, ale PiS udowodnił że niemożliwe jest możliwe. Skąd brak tej wiary?
Ian Mc Hollister
Ian Mc Hollister 14.08.2019, 18:00
Sypialnia Wrocławia.... Teraz już wiadomo, dlaczego sPOcony Janek przyjął taką strategię:
https://www.olesnica24.com/wia…
.
. 14.08.2019, 14:34
Brednie
f
f 14.08.2019, 14:29
lecz się pisowcu
Senior
Senior 14.08.2019, 14:24
Aż strach pomyśleć jakby to była prawda...
PISdielec
PISdielec 14.08.2019, 11:25
wina Tuska !
Sekcja Komunikacji Społecznej
Sekcja Komunikacji Społecznej 14.08.2019, 10:27
Informujemy Szanownych Państwa, że GŁÓWNYM I WYŁĄCZNYM celem bieżącej kadencji Burmistrza Pana Jana Bronsia, jest osiągnięcie wieku emerytalnego i przejście w stan spoczynku. Rzekome inicjatywy, które jakoby miał podejmować są wymysłem wrogich Panu Burmistrzowi mediów. Pozdrawiamy.
cba
cba 14.08.2019, 09:29
Udokumentowane jakiekolwiek zaniedbanie ratusza w tej materii ,gdy faktycznie to Oleśnice spotka,równałoby się z przypisaniaem Bronsiowi roli niszczyciela wzorem Tuska,Balcerowicza i innych.Wtedy referendum,postawienie zarzutów i jazda z miasta,razem ze swym dworem.
Pasażer
Pasażer 14.08.2019, 09:27
Ta holistyczna wizja, przerasta nieomylnego - ruch w rynku to jest pomysł na Oleśnicę!
Herr Jelonek
Herr Jelonek 14.08.2019, 12:23
no i Stokrotka z alkoholem !!!!
..
.. 14.08.2019, 13:19
A jak to jest z tymi odległościami od kościoła. Bo po gabarytach budynków to jest ok. 10-12 m.
nie oddamy Ani Kropelki
nie oddamy Ani Kropelki 14.08.2019, 15:37
Ani Stokrotka ani alkohol w niej ani idiotyczny powrot ruchu na pierzei Stokroty rynku nie ożywia. To mrzonki
.
. 14.08.2019, 16:37
Tu się mylisz. Ławki zajmą podchmieleni osobnicy - będzie ruch w rynku ławki - stokrotka - ławki.
Menele z Rynku
Menele z Rynku 14.08.2019, 16:20
Jeżeli będą tańsi niż Sarna, to tam będziemy kupować alkohol.
igor
igor 14.08.2019, 09:24
Bronś , jak wiejski głupek, został wyrolowany z najważniejszej inwestycji w Polsce od czasów portu w Gdyni i COP. Przy okazji, zapamiętajcie te nazwiska: magnateria rozbiorowa Karnowski, Dulkiewicz, Zdanowska,Trzaskowski, Jaśkowiak a wśród nich J.Bronś popisali antypolską, rozbiorową tzw "kartę samorządową".

Pozostałe

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic - [email protected] | tel. +48 601 785 165