OFCA, czyli publiczność powinna siedzieć

  • 12.08.2019, 11:16
  • rpr
OFCA, czyli publiczność powinna siedzieć Andrzej P. Szachnowski
Sylwia Urbanek ma rację!

"Czy na przyszłość można pomyśleć o niskich mieszkańcach miasta, którzy nigdzie nie są w stanie się dopchać.Pierwsze rzędy są dla dzieci ,a potem to już walka o każdy skrawek widoczności. Artyści powinni być na podwyższonych drewnianych estradach,a publiczność powinna siedzieć na karimatach i obowiązkowo siedzieć" - napisała na oficjalnym profilu miasta Sylwia Urbanek, znana z walki o czyste środowisko Oleśnicy.

Została skrytykowana.

"Pani to jak zwykle mało. Festiwal jest zorganizowany jak najbardziej poprawnie. Może jeszcze mają być rezerwacje miejsc.." - zripostowała oleśnickiej ekolożce pani Patrycja.

Tymczasem Sylwia Urbanek ma rację. O tym, że publiczność powinna siedzieć, opowie w jutrzejszym wydaniu Panoramy Oleśnickiej Tomasz Czyżewski, lider projektu OFCA.

 

 

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

z
z 14.08.2019, 23:07
Ta "niby ekolożka" ma trafne spostrzeżenia. A że w różnych dziedzinach życia - to brawo dla Niej.
Janka
Janka 14.08.2019, 16:43
Ta niby ekolozka sie do wszystkiego czepia.
mim
mim 13.08.2019, 22:58
Na Festiwalu Sztukmistrzów w Lublinie są ustawione miejsca do siedzenia, więc chyba Oleśnica mogłaby się postarać również. Pani Sylwia ma rację, ze zwraca na to uwagę. Trochę kultury należałoby się spodziewać ze strony oglądających. Można wokół artystów zrobić krąg o większej średnicy i wówczas lepiej by się oglądało wszystkim. A i asystenci artystów nie musieliby ingerować, prosząc o odsunięcie się ludzi dalej, ze względu na bezpieczeństwo. Są miejsca, gdzie można swobodnie usiąść na trawie, ale na kostce brukowej na Rynku nie jest wygodnie. Dobrym rozwiązaniem był ten moduł drewniany do siedzenia. Szkoda, że tylko jeden.
P. P.
P. P. 12.08.2019, 23:01
Tak to Prawda troszkę kultury osobistej dla innych osób P. Sylwio...
.
. 12.08.2019, 22:48
Sylwia ma dużo agresji w sobie. Ten cyrk to raczej nie dla niej, powinna poszukać innej rozrywki.
Adek
Adek 12.08.2019, 22:34
Ofca to festiwal uliczny! We Wrocławiu też są artyści i mnóstwo turystów z całego świata! I jeszcze nigdy nie spotkałem się żeby ktoś we Wrocku chciał stawiać ławki!!!!!!! Żadnych negatywnych opinii! Cały urok w tym że można usiąść na kostce lub na trawie widziałem młode mamy z wózkami i małymi dziećmi i cała frajda dla dzieci wśród zieleni na kocykach a nie na ławkach! Ludzie nie przesadzajcie z ławkami! To nie poczekalnia!
Sylwia
Sylwia 12.08.2019, 22:29
Najlepiej było w miejscu gdzie jest Pomnik Ery Kosmicznej. Artysta był na dole, a publiczność widziała wszystko jak w Amfiteatrze.Myślę że nawet nagłośnienie wyszło lepiej i tak powinno budować się sale widowiskowe .
Sylwia
Sylwia 12.08.2019, 22:19
Najważniejszy w wydarzeniu jest artysta i jego przedstawienie. Dla nas publiczności nie jest ważne jak będziemy siedzieć ,czy na ławce czy karimacie,ale z tej pozycji mamy widzieć artystę od stóp do czubka głowy,ponieważ w tych przedstawieniach każdy ruch ręką i nogą ma znaczenie.To detale sprawiają że się śmiejemy,płaczemy,klaszczemy.Jak raz usiadłam na ziemi tak jak kazali ,to przyszła za chwilę "Grażyna z Cześkiem" , stanęli przede mną i zasłonili widok. Chciałam ich zbić.
Kate
Kate 13.08.2019, 07:02
Racja. A jak pada deszcz to jeszcze z parasolkami sie wpychaja pomiedzy innych ludzi i calkowicie wszystko zaslaniaja.
Adek
Adek 12.08.2019, 20:50
Drodzy Państwo ja pamiętam czasy kiedy przyjeżdżał cyrk i wielki namiot i dużo ławek w namiocie.. Ale Ofca to nie cyrk pod namiotem! Jest to uliczny festiwal wyobraźcie sobie Państwo gdyby teraz tam były ławki! Byłby jeden misz masz! Bardzo często bywam w rynku we Wrocławiu gdzie co chwilę są występy magikow i iluzjonistow czy tam stoją ławki! Z całym szacunkiem dla osób starszych ale przedstawienia na ofcy nie trwają dłużej niż ok 1/2 godz. Nie dość że mamy mały rynek to jeszcze ławki! Zawsze znajdzie się ktoś komu coś będzie przeszkadzać...
A. Świd
A. Świd 12.08.2019, 20:15
Przejechaliśmy specjalnie z Zabrza i żona praktycznie nic nie zobaczyła . W tej formie następny przyjazd mija się z celem.
W.
W. 13.08.2019, 09:07
wystarczy, że ktoś przyjdźe szybciej

Hanys.
Hanys. 12.08.2019, 22:06
Bez łaski, może loże honorowe 🥰.

Pozostałe