To nie jest ptasia grypa

  • 10.08.2019, 10:19
  • kad
To nie jest ptasia grypa Sylwia Urbanek
Wciąż nie wiadomo, co zabija ptaki na Stawach Miejskich w Oleśnicy

Urząd Miasta Oleśnica wydał komunikat następującej treści:

"Przyczyną padnięcia ptaków na Stawach Miejskich nie jest ptasia grypa ‼️ W badanej próbce pobranej z łabędzia nie stwierdzono obecności materiału genetycznego wirusa grypy ptaków. Trwają jeszcze badania toksykologiczne materiału pobranego z łabędzia, który padł w ubiegłą niedzielę. Na wyniki trzeba czekać około dwóch tygodni".

Pytanie "Co zabija ptaki na Stawach Miejskich w Oleśnicy?" jest wciąż bez odpowiedzi.

kad

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Teresa
Teresa 10.08.2019, 15:01
Same nie zniknęły to człowiek przyczynił się do usunięcia. Nie rozumiem komu mogły przeszkadzać tak piękne ptaki. Powinniśmy się cieszyć że wybrały nasze stawy i robić wszystko aby na nich,, gościły,, jak najdłużej.
xxx
xxx 10.08.2019, 14:25
ludzie wirus ptasiej grypy ginie w temperaturze 20 stopni
Aga
Aga 10.08.2019, 14:09
Wanny w rzece.Sztuczne zapory.Łabędzie znikają.Ja nie znawca w tej dziedzinie, ale napewno jest ktoś kto poskłada te wszystkie elementy układanki, których jest jeszcze więcej.Prawda?
Sylwia
Sylwia 10.08.2019, 11:00
Dzisiaj obeszłam stawy miejskie. Nagle nie ma padniętych ptaków. Więcej kaczek i wszystkie zdrowe. Nie ma już żadnego łabędzia bo najwyraźniej ktoś nie życzy sobie obecności łabędzi na stawach miejskich. Dodam jeszcze jeden ważny szczegół. Na dwa dni przed śmiercią ostatniego młodego łabędzia przyleciał na staw samotny dorosły łabędź. Nie zbliżał się do malca i na drugi dzień ślad po nim zaginął. W nocy z 2 na 3 sierpnia. Razem mogło zniknąć i zginąć osiem łabędzi,trzech dorosłych i pięć małych. Przy okazji kaczki których ilość nikt nie jest ws tanie policzyć,na pewno ok trzydziestu.
lizzy
lizzy 10.08.2019, 12:15
Czyżby słuzby miejskie " wyczyściły ": stawy ?
Służby Miejskie
Służby Miejskie 10.08.2019, 20:35
My tylko wykonywaliśmy rozkazy (z ratusza) !!!
VV
VV 10.08.2019, 10:50
Ufff to dobrze że to nie ptasia. No właśnie ale jak nie ona to co ??? Może pod naciskiem pani Sylwii i Olesnickiej władze jakoś to wyjasnią , bo wcześniej olewały ciepły moczem temat
Mi
Mi 10.08.2019, 10:49
Dziwne, że dzieje się to na terenie, gdzie prowadzona jest działalność komercyjna. Łabędzie nieme są pod ochroną, regulowaną przez Dyrektywę Ptasią. Miejsce, które wybrały do życia również powinno być chronione. To niezrozumiałe jak dorosłe osobniki mogą „zniknąć”. Dla porównania, na stawach przy podzamczu nic złego się nie dzieje. Ptaki mają tam spokój i nikt ich nie gania pływając za nimi.
lizzy
lizzy 10.08.2019, 12:17
Pełna zgoda. Też nie rozumiem jak ptaki na stawie miasta mogły "zniknąć "!!!

Pozostałe