Zbudujmy boisko betonowe

  • 07.08.2019, 16:21
  • Żródło: Panorama Oleśnicka
Zbudujmy boisko betonowe https://pomysl.konin.p
- Ma wiele zalet, a nasz klub jest chyba jedynym, który nie ma odpowiedniej bazy - przekonują członkowie Orłów Oleśnica i miłośnicy jazdy na rolkach.

Oleśnicki Klub Hokejowy działa aktywnie już od 15 lat. Prowadzi zajęcia dla swoich członków i wszystkich chętnych mieszkańców. W ciagu tych lat odnotował wiele sukcesów. Juniorskie drużyny zdobywały mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski w zawodach Białego Orlika, pokonując wiele utytułowanych zespołów z całej Polski.  

Zawodnicy Orłów regularnie wygrywają zawody w jeździe szybkiej na szczeblu wojewódzkim. Klub uczestniczy w życiu miasta, organizując zawody otwarte, m.in. mistrzostwa Oleśnicy w jeździe na łyżwach i rolkach, czy też popularną Oleśnicką Rolkę.

I mimo to - paradoksalnie! - w przeciwieństwie do innych klubów nie dysponuje w Oleśnicy odpowiednią baza. Jest bowiem w mieście lodowisko, ale nie ma boiska do uprawiania sportów rolkarskich. A ich propagowanie klub ma w statucie. Jest to jednak niemożliwe, bo przyszkolne boiska asfaltowe nie spełniają standardów dla rolek.

I stąd klub wymyślił, aby przy okazji kompleksowej modernizacji terenu przy Wileńskiej, wykonać nawierzchnię jednego z planowanych tam boisk z betonu szlifowanego.

Jakie są zalety takiej nawierzchni?

Przede wszystkim boisko będzie spełniało standardy boiska wielofunkcyjnego, z możliwością uprawiania wielu sportów, a dodatkowo umożliwi korzystanie z niego przez rolkarzy i hokeistów. Po drugie trwałość nawierzchni przewyższa inne nawierzchnie najczęściej stosowane na boiskach sportowych. Po trzecie urazowość na takim boisku jest mniejsza. I wreszcie po czwarte nie bez znaczenia jest koszt nawierzchni.

Jego cena jest  atrakcyjna w porównaniu z innymi rodzajami nawierzchni, oczywiście poza asfaltową. W klubie uważają, że budowa takiego boiska i zwiększy atrakcyjność całego modernizowanego obiektu i obniży koszty.

Przypomnijmy, że w roku 2016 projekt Orłów - modernizacja boiska-rolkowiska na terenie Zespołu Szkół Specjalnych - został poparty przez oleśniczan i znalazł się w puli zwycięskich zadań w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego, ale ze względu na zbyt niska kwotę preznaczoną na jego realizację nie został wykonany.

Źródło: Panorama Oleśnicka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe