Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 6 lipca 2025 06:12
Reklama
Reklama
Reklama

Natura Formy

Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy zaprasza na wernisaż wystawy zbiorowej "Natura Formy", który odbędzie się w ramach VI Oleśnickiego Festiwali Cyrkowo-Artystycznego OFCA. Oto komunikat ośrodka:
Natura Formy

Wernisaż: 09.08.2019, godz. 18:00

Galeria Brama Wrocławska

Myślą przewodnią wystawy jest zebranie i bezpośrednie zestawienie prac znakomitych, współczesnych artystów. Dla oleśniczan są to wyjątkowi twórcy, ponieważ ich malowidła stały się częścią naszego miasta.

Oleśnicki Festiwal Cyrkowo Artystyczny, ma w swojej tradycji murale, co roku powstaje jedno dzieło, które wpisuje się w charakter przestrzeni i miasta. Postanowiliśmy przybliżyć charakter i sylwetki twórców poprzez zestawienie ich różnorodnych prac w jednej przestrzeni wystawienniczej.

Wystawa ukazuje różne rodzaje twórczości, podejście do sztuki i procesu twórczego. Oddziaływanie i odczuwanie poprzez formę, która staje nośnikiem znaczeń. Forma, materiał, kolor, charakter, to terminy które najbardziej określają tę wystawę.

Artyści:

Ola Błędowska Olczycja – graficzka i ilustratorka / samouk; związana zawodowo z Wrocławiem i Sokołowskiem; zajmuje się głównie współpracą graficzną z dolnośląskimi organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury; kilkuletnie doświadczenie jako animatorka z zakresu ekologii / projektowania / lokalnej tożsamości; finalistka I edycji międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci „Jasnowidze”; lubi rysować mapy i czasem murale.  

Diana Karpowicz – urodziłam się 1986 roku, pięknego maja. Jestem absolwentką Akademii Sztuk Pięknych, we Wrocławiu, kierunek Projektowanie Graficzne. Zajmuję się ilustrowaniem. Uwielbiam oliwki i karczochy oraz jeździć rowerem po kałużach. Poza tym dobrze gotuję i śpiewam trochę gorzej ponoć.

Marcin Mrowicki  – oleśnicki artysta, absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, instruktor plastyki. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem, poruszając się w obszarze surrealizmu, jak i sztuki portretowej. W pracach twórcy widać zamiłowanie do złotych elementów i detali.

Łukasz Berger Cekas  (ur. 1984). absolwent wydziału rzeźby i malarstwa ASP Wrocław. Uczestnik licznych festiwali oraz wystaw na terenie Europy i USA. Obecny na polskiej scenie Graffiti / Urban Art od lat 90′ . Obecnie tworzy murale oraz wielkoformatowe instalacje ścienne.

Wojciech Kołacz Otecki porusza się na pograniczu malarstwa, graffiti, street artu, ilustracji i rzeźby. Jeśli gdzieś należy, to kultura deskorolki. Woli ścianę i płótno. Lubi drzewa i drewno. Drzewa są majestatyczne i przemienne, a drewno jest ciągłym procesem twórczej destrukcji. Jako chłopiec śnił o fantastycznych leśnych stworzeniach i bał się ich. Teraz czerpie z tych dziecięcych obrazów. Często przedstawia dualistyczne światy i postacie: kombinacje człowiek-zwierzę. Kontemplacyjnie zasłonięte oczy dodają majestatu i tajemnicy. Przyznaje, że inspiruje go kubizm, sztuka plemienna i folklor słowiański. Ale nie cytuje i broni się przed etykietowaniem. Zgodziłby się nazwać swój styl osobistym ludem. Nazywa siebie ręcznym. Wszystko, co może, robi własnymi rękami i próbuje uczynić to widocznym. Rzeźbić siebie, oczyścić się, wymieszać i wydrukować samodzielnie? tam jest magia. I każde dzieło sztuki, nawet zamówione, powinno być wypełnione sobą, twoją wizją i komentarzem. Tylko wtedy zyskuje moc. Jego bezpretensjonalny sposób pozwala mu dzielić się z innymi swoimi umiejętnościami i wiedzą na temat rzemiosła artystycznego podczas spotkań i warsztatów.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ElżbietaTreść komentarza: Parkingi są, kolejek do kas nie ma...ale te baseniki-sadzawki są tak malutkie,że nie chce się iść:-( Wcześniej to był basen...Data dodania komentarza: 5.07.2025, 20:17Źródło komentarza: Atol zaprasza - tu znajdziesz ochłodęAutor komentarza: JaroTreść komentarza: A skąd wiesz że w niczym im nie pomógł? Czytasz w myślach?Data dodania komentarza: 5.07.2025, 20:09Źródło komentarza: Boisko zamiast telefonówAutor komentarza: JaroTreść komentarza: A ten ubrany w drużynowa koszulkę pan przy kości po lewej to z wyglądu ma coś wspólnego ze sportem? Umiesz tylko obrazać tych których nie lubisz. Ciekawe czy w Szwecji też taki aktywny jesteś...Data dodania komentarza: 5.07.2025, 20:07Źródło komentarza: Boisko zamiast telefonówAutor komentarza: MariaTreść komentarza: I tobie . Twoje bezcenne rady ratują nas. DziękujemyData dodania komentarza: 5.07.2025, 20:03Źródło komentarza: Boisko zamiast telefonówAutor komentarza: JanTreść komentarza: Zapytaj jeszcze czy ta firma wspiera profilaktykę przeciw tyfusową w Mali. Będzie śmieszniejData dodania komentarza: 5.07.2025, 20:00Źródło komentarza: Podwórko za 350 tysięcyAutor komentarza: zw-kowalskiTreść komentarza: Młodzi piłkarze, trenerzy oraz rodzice. Pomyliliscie adresata. To wszystko co macie zawdzięczacie nie horbaczowi. To zawdzięczacie sobie oraz podatnikom Oleśnicy. Natomiast wystarczy popatrzeć jak wygląda horbacz, brons aby widzieć jaki mają związek ze sportem.Data dodania komentarza: 5.07.2025, 17:06Źródło komentarza: Boisko zamiast telefonów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic