Ekolożka dementuje informacje władz Oleśnicy o aferze z umierającym zwierzętami!

  • 05.08.2019, 20:45
  • OAI
Ekolożka dementuje informacje władz Oleśnicy o aferze z umierającym zwierzętami!
Ptaki padają jeden po drugim. Zdychają ryby. A oleśnicki ratusz twierdzi, że urzędnicy na bieżąco monitorują sytuację. Sylwia Urbanek stanowczo dementuje zawarte w komunikacie ratusza informacje.
Padają ptaki i ryby na stawach w Oleśnicy. Władze miasta twierdzą, że "monitorują sytuację. Oto ich komunikat:
 
"Pracownicy Urzędu Miasta Oleśnicy na bieżąco monitorują sytuację nad stawami. W niedzielę dwukrotnie wezwano lekarza weterynarii, który zajął się chorym łabędziem i pobrał próbki do badań. Dzisiaj stawy również kontrolowano. Przypominamy, że woda została już zbadana – nie stwierdzono nieprawidłowości w jej składzie. Nasze dalsze działania uzależnione są od wyników badań padniętych zwierząt. Wyniki badań otrzymamy z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Oleśnicy jutro lub pojutrze".
 

Oto komentarz Sylwii Urbanek do komunikatu władz Oleśnicy. Ekolożka z Oleśnicy dementuje podane w nim informacje.

"Od poniedziałku alarmujemy o częstych zgonach ptaków na stawach miejskich. Dotyczy to łabędzi i kaczek. Nie wiem, na czym polega monitoring tych zgonów, bo to, co mnie bulwersuje, to to, że od poniedziałku do niedzieli ciała dwóch martwych łabędzi dryfowały po stawie.

Kaczki leżały bliżej brzegu w sitowiu. Łabędź który zatrzymał się bliżej amfiteatru wydzielał już cuchnącą woń i wokół latały muchy. Wezwałam doktora Grabińskiego ok. godz 18, gdy zobaczyłam film Wiesława Mazurkiewicza, jak ludzie postępują z konającym łabędziem. Popychanie kijami i pływanie wokół, aby zobaczyć z bliska jak umiera.

Doktor Grabiński tego dnia nie pobierał próbek, ponieważ łabędź żył. Udzielał mu tylko pomocy i zabrał do schroniska.

Przypominam, że ok. miesiąc temu na stawach miejskich pojawiła się para dorosłych łabędzi z czwórką młodych. Nagle para dorosłych zniknęła i nikt też nie widział ich w ich gnieździe. Jedno z czwórki młodych było ranne (z relacji świadków) i zniknęło po kilku dniach. Na stawie zostały trzy dwumiesięczne młode.

Zaznaczam, że są to ptaki pod ścisłą ochroną gatunkową i nie zauważyłam żadnego zainteresowania zniknięciem trzech łabędzi ani zainteresowania trzema młodymi sierotami.

Po miesiącu umierają kolejne młode łabędzie co kilka dni. Jeśli chodzi o wodę, to czuć od tej wody padliną rybną i przy brzegu można zobaczyć każdego dnia padnięte ryby".

Więcej o tej aferze w jutrzejszym wydaniu Panoramy Oleśnickiej!

 

OAI
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (58)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Recydywa
Recydywa 15.08.2019, 09:03
Albo Filipińczycy z gęsiej górki
ala
ala 06.08.2019, 19:59
Wygląda na to że Ukraińcy potraktowali łabędzie jak gęsi i wylądowały w niedzielnym rosole ! Króliki z placu zwycięstwa też im smakowały
Jola
Jola 06.08.2019, 19:30
SYF I MALARIA nad oleśnickimi stawami, pełno śmieci woda śmierdzi. Kiedyś to była wizytówka Oleśnicy, a teraz... BRAK słów
?
? 06.08.2019, 21:35
Dalej jest wizytówką, obecnej władzy. Przecież Oleśnica zasluguje na to co najlepsze!!! Znacie to?
Oleśnica mówi - PA, PA
Oleśnica mówi - PA, PA 07.08.2019, 07:38
Czas więc przerwać ten nieudany eksperyment !!! PO POwrocie Jaśnie Pana z wakacji POmachajmy mu przed ratuszem białymi chusteczkami ....
.
. 07.08.2019, 21:25
Hmm, powiem tak, pokazali znowu parę zdjęć tego gościa i mnie osobiście się już przelewa.
sPOcony Janek
sPOcony Janek 06.08.2019, 07:35
To ja jestem panem życia i śmierci w tej mieścinie !!!
MW
MW 06.08.2019, 00:23
Komunikat łgarstwo w żywe oczy. Wstydu nie mają
Marian
Marian 05.08.2019, 23:54
Ekolożka to jej wykształcenie, tytuł zawodowy czy przydomek?
Hela
Hela 07.08.2019, 07:39
Marianie, a jakie wykształcenie ma ob. Lelas ????
Ratusz
Ratusz 07.08.2019, 08:18
Ob. lawelas jest parówką utytego budowlańca w związku z tym nie musi mieć żadnego wykształcenia.
Rozumiem, że ....
Rozumiem, że .... 07.08.2019, 08:41
.... nie matura - lecz chęć szczera ....
qurvito z qury
qurvito z qury 08.08.2019, 00:00
...zrobi z ciebie ekologa. A kurczaczki pani ekolozka zajada chetnie?
nudy tam
nudy tam 05.08.2019, 23:31
Tam,na alternatywnym portalu nic się nie dzieje, poza wykonywaniem zadań powierzonych przez wierchuszkę przodownikom pracy (zwanych (nie) przez przypadek pp, porsche panamera. Czyli jeden z odłamów mediów tzw nurtu ściekowego+, zależnego od innego kapitału.
Ochotniczy Redaktor MO
Ochotniczy Redaktor MO 06.08.2019, 13:28
Przecież pojawił się tam fascynujący artykuł o pływającym gó******wnie w basenie, w Atolu .....
nudy tam
nudy tam 06.08.2019, 13:32
A nie mówiłem, że medium tzw nurtu ściekowego? Jak nie fakenewsy to prawdziwie ambitny temat.
Ście Ma
Ście Ma 07.08.2019, 07:41
Brylują w tematach, w których czują się najlepiej ....
augustus
augustus 06.08.2019, 14:38
MO kiedyś poruszała ważniejsze tematy: https://www.tvn24.pl/wiadomosc…
SKS
SKS 06.08.2019, 19:53
Dziś urząd sowicie wynagradza, więc trudnych tematów nie ma i nie będzie.
skarbnik
skarbnik 07.08.2019, 08:42
Słowo: SOWICIE - wyraźnie wskazuje kierunek transferu pieniędzy .....
Ppmtg
Ppmtg 06.08.2019, 15:02
Szkoda, że w czasie wyborow nikt o tym nie przypomniał.
Pan Amera
Pan Amera 06.08.2019, 07:49
A o czym mają pisać??? Uszaty nie przysłał zdjęć z wakacji - to i artykułów sposnsorowanych nie będzie ....
fiat125
fiat125 05.08.2019, 23:55
kto jezdzi porsche panamera?
.
. 05.08.2019, 23:35
MO na telefon daje alibi władzy. Skazana za pomówienia też na posterunku.
Tak to wygląda
Tak to wygląda 05.08.2019, 22:59
Prawdopodobnie jest to zaplanowana akcja przeciwnikòw obecnej władzy.
Ratuszowa prawda
Ratuszowa prawda 05.08.2019, 23:15
A amerykanie zrzucają stronkę
Ratuszowa prawda
Ratuszowa prawda 05.08.2019, 23:16
*stonkę
Cóż zrobić?
Cóż zrobić? 05.08.2019, 22:52
Zdychają nam zwierzęta, tak jak zdycha Oleśnica.
Taka zamiana
Taka zamiana 05.08.2019, 22:44
To jest obraz tego co teraz dzieje się w Oleśnicy. Degrengolada i już. Ale koncercik Disco-polo bym zobaczył, bo wtedy nie muszę myśleć o tych złych rzeczach.
Marek Zegarek
Marek Zegarek 05.08.2019, 22:19
Jasio na Krecie a blondyna bzdury plecie
Adrian Puchacki
Adrian Puchacki 06.08.2019, 07:53
Myślałem, że pojechał na tą wyspę, gdzie mieszkają lizbijki....
JA
JA 05.08.2019, 22:09
Jaki bieżący monitoring? KPINA w żywe oczy. Wczoraj było widać zdechłe cuchnące kaczki pływają napuchnięte
Sekcja Komunikacji Społecznej
Sekcja Komunikacji Społecznej 06.08.2019, 08:02
Chodzi o monitoring Facebooka. Pozdrawiamy.
Ppmtg
Ppmtg 06.08.2019, 15:01
Hahahah, najwidoczniej tak. Juz tam ekipa siedzi i usuwa pewnie co mniej wygodne komentarze.
kuria wasza mać
kuria wasza mać 05.08.2019, 21:52

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

bravo bravissimo !
bravo bravissimo ! 06.08.2019, 21:43
kuria ale ***łaś tych tępaków
antykościelna Oleśnica
antykościelna Oleśnica 06.08.2019, 12:26

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Leśny Władek
Leśny Władek 06.08.2019, 08:03
Edmundowicz ??? A to ten od czerwonych robaków na obozie UTW....
Klonowa
Klonowa 05.08.2019, 23:05
edek kał przegiął ze spirytem
KW Lewica
KW Lewica 07.08.2019, 08:44
Edmundzie - Olka Kwaśniewskiego i tak nie przepijecie !!!!
Działkowiec
Działkowiec 05.08.2019, 22:18
Edmund ty już nie możesz tao chlać.... Ty już staruszek jesteś....
Skolka?
Skolka? 05.08.2019, 22:11
Edmundowiczu, podzielcie sie z nami informacją, ile trzeba mieć we krwi aby takie glupoty wypisywać? Wystarczy dmuchnąć w alkomat, bo inaczej nie uwierzycie że to możliwe.
.
. 05.08.2019, 21:52
Zaczęło się od fajerwerków na Dni Oleśnicy, ludzie byli zniesmaczeni a zwierzęta w szoku. Już wtedy było widać, gdzie obecnie rządzący mają zwierzęta żyjące w tych okolicach. To byl obciach, a fauna placi haracz do tej pory za widzimisię nieodpowiedzialnych, i co tu dużo mówić pozbawionych dobrego smaku ludzi.
Ppmtg
Ppmtg 06.08.2019, 15:00
Bardzo popieram ten głos, miałem dokladnie takie same odczucia.
Za głośno
Za głośno 05.08.2019, 22:47
No i jeszcze ten mega koncert disco-polo. Wdzyscy wiedzą, że łabędzie tego nie lubią. Wszyscy tylko nie Ratusz.
coś tu śmierdzi
coś tu śmierdzi 05.08.2019, 21:45
Kłamstwo ma krótkie nogi. Janek na wakacjach , blond paprotka nie wie co pisze.
zośka
zośka 06.08.2019, 16:02
Janek znowu na wakacjach ?! Dopiero co chwalił się długim weekendem w czerwcu , teraz znowu na urlopie ??? !!! Ale się zmęczył biedactwo tym nicnierobieniem... ;-(
sPOcony Janek
sPOcony Janek 06.08.2019, 16:08
Robienie czystek w ratuszu strasznie wyczerpuje człowieka ....
Lizzy
Lizzy 05.08.2019, 21:41
A oni już z tych wywczasów na plaży wrócili ? Czy dalej sie opalają ?
Spacerowicz
Spacerowicz 05.08.2019, 21:20
Ratusz kłamie , nad stawami jest smród. A łabędzie wyzdychały. Brawo dla tej Pani za działanie i odwagę.
!
! 05.08.2019, 21:36
Dokładnie. Oni mają ludzi za idiotów ? Myślą że tam nikt nie chodzi i nie widzi , co sie dzieje ?! I jeszcze klamia z tym doktorem . Żenada panie burmistrzu !!!
Petunia
Petunia 05.08.2019, 21:18
utytego spoconego nie obchodzą Oleśniczanie, więc tym bardziej jakieś ptaki....
Petunia