Członek komisji konkursowej pracował z wybranym kandydatem

  • 25.07.2019, 12:09
  • rpr
Członek komisji konkursowej pracował z wybranym kandydatem
Zakwestionowała bezstronność konkursu na dyrektora szpitala w Oleśnicy. Ujawniła, że członek komisji konkursowej, radny powiatowy Jerzy Ceglecki (KO), pracował z wybranym dyrektorem. Oto zapis protokołu z pracy Zarządu Powiatu:

"Jan Dżugaj zakomunikował również, że wpłynął wniosek Jolanty Klimkiewicz o stwierdzenie nieważności postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora PZS w Oleśnicy. Choć wniosek wpłynął do rady powiatu, rozpatrywał go Zarząd, jako organ właściwy do rozstrzygania tego typu spraw.

Autorka skargi wskazała na okoliczności, które, w jej przekonaniu, mogą budzić wątpliwości co do bezstronności członka komisji dr. Jerzego Cegleckiego.

W uzasadnieniu przypomniała, że pracował on razem z Krzysztofem Wywrotem w szpitalu w Ostrzeszowie, w latach 2013-214. Wywrot był w tym czasie dyrektorem placówki, a Ceglecki dyrektorem ds. medycznych i jednocześnie ordynatorem oddziału chirurgicznego.

W związku z tym, że skarga została złożona w terminie pozaustawowym, Zarząd postanowił pozostawić wniosek Jolanty Klimkiewicz bez rozpoznania, ze względu na uchybienie terminowi jego złożenia, który wynosi 14 dni. Nie zaszły również żadne inne okoliczności prawne wykluczającego któregokolwiek członka komisji konkursowej. Starosta wniósł o zmianę porządku obrad i wprowadzenie projektu uchwały w sprawie pozostawienia wniosku o stwierdzenie nieważności postępowania konkursowego PZS w Oleśnicy bez rozpoznania. Wniosek starosty został przyjęty jednogłośnie".

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

JJ
JJ 27.07.2019, 08:48
Patologia samorządu zarówno w mieście i powiecie. Tak rządzi PO
obserwator
obserwator 26.07.2019, 12:43
do takiego konfliktu interesów zarząd winien powrócić i rozpatrzyć. To śmierdzi na odległość. Te lekarz Ceglecki co się tak żołądkował na poprzedni zarząd szpitala powinien się wyłączyć z komisji. Jesli tego nie zrobił to zataił ważną informację. Etycznie to jest bubel tak p0rzeprowadzony konkurs. Panie Dżugaj WSTYD DO KWADRATU.
Tyle
Tyle 26.07.2019, 06:41
NOMENKLATURA
Ona
Ona 25.07.2019, 16:55
To kolesiostwo w najgorszym wydaniu.Zalosne i w dodatku " w świetle prawa"
NS
NS 25.07.2019, 14:17
Kto nami rzadzi? Sitwa po prosu
bu ha ha ha ha
bu ha ha ha ha 25.07.2019, 12:36
Halo radny Leszczyłowski z tej samej partii co radny Ceglecki ! Larum grają znowu ustawka a pan nie grzmisz za fejsa nie chwytasz nie piętnujesz ? ! Co sie z panem radnym stało ? !

Pozostałe