Urząd Miasta Oleśnicy odpowiada na pytanie o zwolnienie sekretarza

  • 25.07.2019, 09:30
  • OAI
Urząd Miasta Oleśnicy odpowiada na pytanie o zwolnienie sekretarza
Portal olesnica24.com otrzymał odpowiedź na pytanie o zwolnienie sekretarza miasta Oleśnica.
Portal olesnica24.com zapytał, jakie były powody dyscyplinarnego wypowiedzenia umowy o pracę Zbigniewowi Rybakowi, sekretarzowi Oleśnicy.
 
Oto otrzymana odpowiedź, sygnowana przez Marzenę Graczyk z Sekcji Komunikacji Społecznej w Oleśnicy:
 
"Szanowna Redakcjo! ze względu na ochronę danych osobowych nie możemy komentować sprawy związanej z rozwiązaniem umowy o pracę z Panem Zbigniewem Rybakiem".
 
O zwolnieniu napisaliśmy TUTAJ
 

 
OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (80)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Edmund Kaleciński
Edmund Kaleciński 28.07.2019, 20:53
Qui iure suo utitur, neminem laedit - kto działa w ramach swych uprawnień, nie wyrządza nikomu szkody. Obawiam się, że tu zachodzi sytuacja, gdzie trzeba sobie odpowiedzieć - quid leges sine moribus ? (cóż warte prawa bez obyczajów). Warto być przyzwoitym ! A tu sprawą, w sposób beznadziejny, a nawet nikczemny, zajmuje się tłum i pospólstwo internetowe, w większości. Wprawdzie za myślenie nie ponosi się kary, więc nie sądźmy zanim nie dowiemy się wszystkiego. Ergo - prawa winny być przestrzegane, a co robią obecnie rządzący ? PiS nie przestrzega Konstytucji razem z Kościołem kat. Łamanie i deptanie jej postanowień, to zdrada państwa i jego ustroju. To zbrodnia ! I temu patronuje "Bóg będący źródłem prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna" (preambuła Konstytucji).
DrSpinoza
DrSpinoza 28.07.2019, 10:57
Najpierw trzeba określić vivus operandi i wedle tego spenalizować sprawę ad quorus.
obserwator
obserwator 26.07.2019, 13:00
Sprawa dotyczy osoby publicznej, więc nie jest objęta ochroną danych. a przynajmnie4j nie wszystkich. Tylko patrzeć jak będą odpowiadać na wszystkie pytania-RODO
olek
olek 26.07.2019, 18:44
Miasto miastem, ale Pan Rybak ma dokument za co został zwolniony więc może go pokazać.
x Marek
x Marek 26.07.2019, 15:55
Wy dalej swoje, ten człowiek nie jest już osobą publiczną. Pan Rybak, będzie osobą publiczną gdy będzie zajmował takie stanowisko, które jest kierowniczym lub pozostającym w związku.
Jolka
Jolka 31.07.2019, 12:37
Ale został zwolniony jako osoba publiczna i dlatego mamy prawo wiedzieć co nabroił jako osoba publiczna, że zasłużył na zwolnienie, a nie co nabroił już po zwolnieniu.
obserwator
obserwator 26.07.2019, 09:48
Desant z WROCŁAWIA dał wybitną odpowiedż gratulacje fatalnie
Też pracownik
Też pracownik 26.07.2019, 09:32
"Pełne zaufanie do podwładnych" - co w sobie kryje to sformułowanie ?
Jak bardzo można go nadużyć gdy nie obowiązują standardy, gdy najważniejszym kryterium jest całkowita uległość i poddaństwo . Czy preferowana jest bliskość , koleżeńskość , miłość ? A co z rzetelnym wykonywaniem swoich obowiązków zgodnie z wykształceniem i kompetencjami ? To tylko takie refleksje na marginesie...
?
? 26.07.2019, 09:03
Kto wprowadza atmosferę strachu w Ratuszu?
Pracownice UMO
Pracownice UMO 27.07.2019, 11:46
Warunki w pracy miałyśmy bardzo dobre! Wszystko to zasługa naszego burmistrza i nie jest prawdą, że nad biurkami dach przeciekał! Szczególnie, że prawie nie padało! Burmistrz dba o nas jak ojciec najlepszy! Bur...
x Marek
x Marek 26.07.2019, 16:44
O s.c., w Oleśnicy pisząc o wyimaginowanych aferach ...
versus
versus 25.07.2019, 23:02
Wcale się nie dziwię. Miasto wie, że zwolniony może iść do sądu, to ma się teraz wystrzelać z argumentów? To by była amatorszczyzna dawać możliwość przygotowania się pozywającemu. Jestem przekonany, że przed sądem powiedzą więcej. W tym momencie to by była porażka. A że redakcję to boli. Nie dziwię się. To się nazywa wyczucie.
Lex
Lex 26.07.2019, 04:54
W uzasadnieniu dyscyplinarnego zwolniona podano wsztykie rażące zaniedbania,m który miałby wystąpić. Także z argumentów już się wystrzelił Bronś. Kwestia teraz jak szybko Rybak je obali. Dobra kancelaria i Bronsia można w skarpetkach puścić.
Jolka
Jolka 26.07.2019, 08:01
@LEX, te twoje argumenty nic nie mają. Wyrok Sądu Najwyższego z dnia 7 lutego 2013 r. o sygn. III PK 25/12 , w podobnej sprawie orzekał odmiennie, argumentując to że, w Starosty interesie leży w szczególności należyta współpraca między kierownikiem zakładu a jego najbliższymi współpracownikami, która musi być oparta na pełnym zaufaniu do podwładnych. Jego ograniczenie, nawet gdyby wystąpiło w stopniu nieuzasadniającym wypowiedzenia umowy podwładnemu, powoduje niecelowość przywrócenia do pracy. Ocena celowości przywrócenia do pracy może uwzględnić także okoliczności zaszłe po wypowiedzeniu. W rozpoznawanej sprawie pozwane Starostwo zatrudniło na stanowisku sekretarza nowego pracownika, którego pracę starosta ocenił wysoko. W tej sytuacji przywrócenie powódki do pracy na tym stanowisku nadmiernie ograniczałoby prawo kierownika zakładu do doboru najbliższych współpracowników. Szanse na wygrane pana Rybaka są marne. Najwyższy czas, poszukać nowe miejsce pracy.
dura lex
dura lex 26.07.2019, 10:17
widać ratuszowi w pogotowiu. Za pana Zbyszka trzymam kciuku, dyscyplinarka musi mieć mocne podstawy, a na pewno taką podstawą nie jest brak zaufania.
kp
kp 26.07.2019, 00:40
I tu kłania się nieznajomość prawa pracy... Doczytać w kodeksie, zanim zabierzesz głos.
Samorząd
Samorząd 25.07.2019, 22:28
Nie chodzi o Rybaka, ta sprawa to szansa na ukrócenie wykorzystywania naszych podatków, dla potrzeb sowy i przyjaciół oraz tworzenia lokalnych sitw. Samorząd to My i nie dajmy się ogrywać cwaniaczkom.
R.
R. 25.07.2019, 21:13
Na MO temat jest niewygodny, spychany w dół masą dziwnych, innych wiadomości.ciekawe dlaczego?
.
. 25.07.2019, 21:32
Jak to dlaczego ? Porsche panamera otrzymuje płatne zlecenia z ratusza.
zw-kowalski
zw-kowalski 25.07.2019, 22:46
chyba was to boli?
.
. 26.07.2019, 04:56
Rozdawanie miejskiej kasy na lewo i prawo nie jest normalne
Leszek
Leszek 26.07.2019, 09:35
W ogóle rozdawanie nie jest normalne. Ustawa o finansach publicznych . Ktoś tego pilnuje ?
nic nowego
nic nowego 25.07.2019, 20:43
Wnioski:
1. To pokazuje słuszność uchwalonej ustawy o dopuszczalnej dwukadencyjności szefów jednostek samorządowych(obaj pracując od samego początku już nie mogą na siebie patrzeć).
2. Myślę tak po ludzku są siebie warci i zależności słuzbowe spowodowaly,że to Bronś zwalnia Rybaka. Gdyby Rybak był burmistrem pewnie dzisiaj zwolnłby Bronsia.
W
W 25.07.2019, 20:48
Już nie można patrzeć na butę i arogancja Bronsia. Mam nadzieje że to jego ostania kadencja. Dość tej parologii
Wieruszowianin
Wieruszowianin 27.07.2019, 11:58
Buta i arogancja.... a w butach - słoma .....
69latek
69latek 25.07.2019, 20:56
Trzeba zasłużyc na pelnienie tej zaszczytnej sluzby. To co wyprawia Bronś nie daje mu mandatu od mieszkańcow aby zasiadal w Ratuszu do konca kadencji.
ok
ok 25.07.2019, 19:52
A co więcej emerytowana policjantka może wypłodzić ? Nie wspominając o paprotce. Janek na urlopie.
Obywatel Piszczyk
Obywatel Piszczyk 25.07.2019, 19:51
Widzę, że dla M największą frajdę sprawia powtarzanie, że Rybak już jest osobą prywatną, zwykłym obywatelem itd. Leje miód na serce swojego szefa. Ale historia dopiero się zaczyna......
M
M 25.07.2019, 22:50

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

>
> 25.07.2019, 20:20
Co będzie dalej to niech już sąd zdecyduje kto ma rację czy Pan Rybak czy Miasto. Cały czas się czepiacie że miasto nie chce powiedzieć za co został zwolniony Pan Rybak. Ale przecież Pan Rybak sam to może powiedzieć. Więc w czym jest problem>
Z
Z 25.07.2019, 22:40
Ano w tym, M, że to miasto zwolniło Rybaka a nie na odwrót.
...
... 25.07.2019, 19:35
Burmistrz J. Bronś do 2014 r.to "folwarczny stereotyp strukturalnego szefa, który był jedynym wiedzącym o potrzebach swojego folwarku, nagradzał wiernych i batożył lub pozbywał się nieposłusznych", a teraz się pogubił. Kiedyś mógł karać i pozbywać się krytykantów - nie musiał się z tego tłumaczyć. Teraz ma mocną, mądrą i doświadczoną opozycję w Radzie Miasta, patrzących na ręce i krytycznych dobrych dziennikarzy z poczytnej gazety, niezadowolonych mieszkańców wśród inteligencji i ludzi kultury - którzy go krytykują na każdym portalu, bo widzą nieunikniony upadek wyższej kultury. Okazało się, że doprowadził do tego, że w UM nikt go nie potrafi bronić, ani w jego imieniu wystąpić - początkujący dyletanci. Media - mojaolesnica widzi w Oleśnicy tylko PiS i ich krytykuje, czym się ośmiesza, ale jawnie Bronsia nie broni. Pozostali obrońcy - niszowe pisemka, których nikt nie czyta i nie traktuje poważnie. Dzisiaj w wielkim Ratuszu jest sam. Nikt mądrze za nim nie wystąpi - to widać w tej dyskusji o zwolnionym sekretarzu. Chociaż jest dla mnie zakałą Oleśnicy - to trochę mu po ludzku współczuję.
Wołoszański
Wołoszański 26.07.2019, 17:51
... jak Adolf w bunkrze !!!!
Ha ha ha
Ha ha ha 25.07.2019, 22:41
Aż się popłakałem. Skąd takie bzdury bierzesz?
elo
elo 25.07.2019, 19:52
Czytać tego nie mogę. Tak samo jak PO lata do Brukseli bo została oderwana od koryta. Tak samo poprzednia władza lata. Ludzie czas zacząć myśleć. Czy do was nie dociera że Michał wygrał minimalnie wybory z Jankiem, a teraz przegrał na całego? Jest coś takiego ja referendum odwoławcze, proszę mi nie pisać że będzie na jesień bo już o tym czytałem.
koniec
koniec 27.07.2019, 11:44
żadnego referendum nie będzie - dyktator wybrany to ma rządzić do usranej śmierci
krótko
krótko 25.07.2019, 21:57
Przyczyn przegranej Kołacińskiego jest wiele, ja za najistotniejszą uznałbym znaczny spadek notowań Pisu na arenie ogólnokrajowej, i pewnego rodzaju nazwał bym to klokwialnie zagęszczeniem atmosfery wokół niektórych kontrowersyjnych decyzji rządu w okresie wiosenno-letnim ubieglego roku. Doskonale wykorzystaly to media przeciwne Kolacińskiemu umiejętnie wbijając go w buty pisowskiego aparatczyka. Do klamliwej i obrzydliwej kampanii zwroconej przeciwko panu Kołacinskiemu już takiej wagi bym nie przywiązywał, choć oczywiście zasługuje ona na wyrazy kategorycznego potępienia. No i 100 % mobilizacja oleśnickiej sitwy zależnej od Bronsia, doszły mnie też sygnaly iż niektorzy zwolennicy pana Michała mając pewność że ten wygra do wyborów po prostu nie poszli.
dr Goebbels
dr Goebbels 27.07.2019, 11:50

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

sPOcony Janek
sPOcony Janek 25.07.2019, 18:00
Wspólnym wysiłkiem. Wspólnym wysiłkiem całego kolektywu no... my i tak dalej... budowali my no... prrrrrrrrrrrr.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 25.07.2019, 16:47
Określam to dosadniej: proste jak konstrukcja cepa - zwolnienie sekretarza urzędu miasta jest sprawą publiczną i z tego tytułu należało podać do publicznej wiadomości przyczyny zwolnienia. A w ten powyższy sposób dają do zrozumienia, iż nie są pewni słuszności swojego postępowania, czy też postawionych zarzutów, jeżeli takie były określone w wypowiedzeniu.
ha
ha 25.07.2019, 17:08
Panie Kowalski, ale Pan Rybak dobrze wie za co został zwolniony, on też może przekazać taką informację.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 27.07.2019, 00:35
Zwolniony popełnił kardynalny błąd, pisząc oświadczenie z przypuszczeniami, domysłami. Teraz możemy się tylko domyślać, iż już zapoznał się z argumentacją zwalniającego. Znając ją nie byłoby właściwym, by w podaniu do publicznej wiadomości przyczyn - wyręczał pracodawcę. Jeżeli z określonymi w wypowiedzeniu zarzutami się nie zgadza i może, potrafi przedstawić argumentację (z tym to niemalże w każdym przypadku nie ma problemu) obalającą je, to powinien z tym udać się do sądu pracy i domagać się przywrócenia na stanowisko pracy. Gdyby wygrał, a uważam to za bardzo prawdopodobne, i sąd nakazał przywrócenie stosunku pracy, to w konsekwencji tego pan Jan Bronś powinien podać się do dymisji.
..
.. 26.07.2019, 10:13
Na wszystkich w UM można znaleźć haka (wspólpracował z Kołacińskim) i napisać, że wie za co został zwolniony.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 27.07.2019, 00:41
Współpraca z osobą, która w poprzedniej kadencji była Burmistrzem Miasta Oleśnica, nie może być przyczyną zwolnienia. Tu nie mamy do czynienia z konkurującymi przedsiębiorstwami prywatnymi, lecz z samorządem lokalnym, a zwłaszcza ze stanowiskiem sekretarza, gdzie wręcz oczekiwanym powinno być, by ta osoba potrafiła współpracować z różnymi osobami na rzecz dobra miasta. Dlatego, by zwolnić dyscyplinarnie sekretarza miasta trzeba mieć bardzo, ale to bardzo poważne zarzuty i to bardzo dobrze udokumentowane.
A
A 25.07.2019, 12:13
Czy Z. Rybak jest w tym momencie osobą publiczną nie ma znaczenia. Jego zwolnienie jest jak najbardziej informacją publiczną i mamy prawo znać powody tego zwolnienia. Proste.
M
M 25.07.2019, 12:53
Z chwilą wypowiedzenia, Zbigniew Rybak jest traktowany jak każdy zwykły zjadacz chleba. Ustawa o u.d.i.p., jak i również RODO zabrania ujawniania danych wrażliwych.
Z
Z 25.07.2019, 13:34
A jak to się ma do innych osób, które nie są urzędnikami lub pracownikami urzędu a ich dane wrażliwe podajecie mediom?
M
M 25.07.2019, 14:34
Dlatego w Urzędzie trawa kontrola z postanowienia Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, odnośnie skargi petenta z maja 2018 r.
Z
Z 25.07.2019, 14:36
To jak to jest - urząd ma petentów, czy może raczej klientów? Jeszcze Pani się nie wdrożyła?
ja
ja 25.07.2019, 12:12
Co to się wyprawia w tym urzędzie!Koszmar!
J
J 25.07.2019, 12:02
Czy odpowiadała p. Graczyk? To by wiele wyjaśniało.
Petunia
Petunia 25.07.2019, 12:11
Nie tego odpowiedzialnego zadania podjął się lawelas z NEONETU!
von Klinkerhoffen
von Klinkerhoffen 25.07.2019, 18:01
Mein Gott, pierwsze samodzielne zadanie ....
Edmund Kaleciński
Edmund Kaleciński 25.07.2019, 11:07
Tej odpowiedzi nawet nie godzi się komentować merytorycznie, ani prawnie. Napiszę tyle - arogancja i niekompetencja ! I oczywiście wstyd !
M
M 25.07.2019, 11:36
Jaka arogancja? Wcześniej urząd chlapał gazecie, kto składa wnioski i jakiej treści - z tego tytułu w urzędzie trwa kontrola Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Naturalnie, że pan Rybak został zwolniony, został pozbawiony funkcji publicznych, w świetle art. 5 ust. 2 u.d.i.p., Prawo do informacji publicznej podlega ograniczeniu ze względu na prywatność osoby fizycznej, ograniczenie to nie dotyczy informacji o osobach pełniących funkcje publiczne, mających związek z pełnieniem tych funkcji. Wraz z wypowiedzeniem, Sekretarz utracił wszystkie pełnomocnictwa do reprezentowania Gminy Miasta Oleśnica. Naruszenie prawa do prywatności, może spowodować roszczenie odszkodowawcze pana Rybaka z tytułu naruszenia art. 24 § 1 w zw. z art. 23 w zw. z art 448 k.c.. (ochrony dóbr osobistych). Jednym z konstytucyjnych pana Rybaka, jest możliwość wniesienia powództwa do Sądu Rejonowego we Wrocławiu. o przywrócenie do pracy lub o odszkodowanie z tego tytułu.
Czy jak?
Czy jak? 25.07.2019, 14:50
Mamy rozumieć , że powodem zwolnienia pana skarbnika bylo jego rzekome podawanie niejawnych informacji jednej z oleśnickich gazet? Tak sugerujesz?
M
M 25.07.2019, 15:07
Należy, rozumieć że przekazywanie takiej informacji dlaczego pan Rybak został zwolniony należałoby interpretować, że jest osobą prywatną. Urząd nauczony kontrolą z UODO, nie ryzykuje przekazywaniem informacji o powodach rozwiązania stosunku pracy. Nikt nie mówi że pan Rybak coś przekazał, a słowo Urząd nie znaczy Sekretarz. Dlatego manipulanci, powinni umieć czytać lub zatrudnić się do TVP, bo to taki sam poziom dna i mułu
Jolanta
Jolanta 25.07.2019, 15:37
Jedziesz, jedziesz! Ale czy to postawa godna rzecznika urzędu?
Czy jak?
Czy jak? 25.07.2019, 15:19
Ale kontekst twojej wypowiedzi jest jednoznaczny, ja sobie tego nie wymyśliłem. Po co zatem twoje wtrącenie o kontroli w urzędzie przy temacie zwolnienia pana skarbnika? Wystarczylo dodać, ze kontrola z UODO nie ma nic wspólnego ze zwolnieniem pana Rybaka i sprawa bylaby jasna. Jak na urzednika poslugujesz się mało precyzyjnym językiem, stąd problem.
M
M 25.07.2019, 15:38
1.Kontrola z UODO ma związek z przekazywaniem z UM informacji o osobach prywatnych, UM nie chce ryzykować ujawniania przyczyn wypowiedzenia umowy o pracę, ponieważ pan Rybak nie jest już osobą pełniącą funkcję publiczną.
2. Zbigniew Rybak, po wypowiedzeniu stosunku pracy zawartej na regułach mianowania,utracił wszystkie pełnomocnictwa do reprezentowania Urzędu Miasta oraz Gminy Miasto Oleśnica na zewnątrz.
3. Art. 5 ust. 2 u.d.i.p., Prawo do informacji publicznej podlega ograniczeniu ze względu na prywatność osoby fizycznej (...) Ograniczenie to nie dotyczy informacji o osobach pełniących funkcje publiczne. (!) Pan Rybak nie pełniąc żadnych funkcji publicznych, nie jest osobą pełniącą funkcje publiczne lub pozostających w związku.
4. Art. 51. ust. 2 KONSTYTUCJI RP Władze publiczne nie mogą pozyskiwać, gromadzić i udostępniać innych informacji o obywatelach niż niezbędne w demokratycznym państwie prawnym. w zw. z art. 47 KONSTYTUCJI RP Każdy ma prawo do ochrony życia prywatnego, rodzinnego, czci i dobrego imienia oraz do decydowania o swoim życiu osobistym.
Czy jak?
Czy jak? 25.07.2019, 15:58
Trochę lepiej, nie ma już nielicujacych określeń typu: chlapnął i.t.p.Czlowiek cale życie się uczy.
?
? 25.07.2019, 14:38
Dlaczego nie napisała Pani tego w odpowiedzi na pytanie redakcji?
Ola
Ola 25.07.2019, 14:21
Kłamiesz. Jedno wielkie kłamstwo i pomówienie. Internetowa anonimowość pozwala ci na te oszczerstwa. Mam nadzieje ze pan ZR zareaguje i puści cie z torbami łgarzu. Chyba że masz żółte papiery
?
? 25.07.2019, 14:52
@Ola/Romek, przedstaw swoje racje że ma miejsce pomówienie Rybaka? Psy szczekają, a karawana jedzie dalej :P
M
M 25.07.2019, 14:37
Dziwnym trafem dlaczego Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych wszczął postępowanie w sprawie ujawnienia danych osobowych jednego z petentów pewnej gazecie? Łgarza to sobie poszukaj, ale własnej rodzinie. Na marginesie, Prezes wszczynając postępowanie zapewne miał artykuł prasowy wraz pismem petenta.
Ola
Ola 25.07.2019, 15:23
Dalej łżesz jak pies. Ciekawam kto sie kryje za tym M. Kto jest tym cynglem do oczerniania ludzi i rzucania błotem. I ile ci za to płacą .
bobek
bobek 25.07.2019, 17:10
Ola weź sobie coś na uspokojenie, bo ja tutaj nie widzę żadnego oszczerstwa.
xD
xD 25.07.2019, 15:50
Beka z dzieci oderwanych od koryta, wszędzie widzą spiski. Bronś miał prawo jego odwołać, koniec kropka.
.
. 25.07.2019, 16:17
No i widzisz jak ty nic nie rozumiesz. Wydaje sie wam, że Ratusz to wasza prywatna wlasność, co wiecej ja wiem że wy myślicie że tak powinno być. Na tym polega dramat tego miasta.
Rzeczniczka
Rzeczniczka 25.07.2019, 15:38
To chyba jasne.
six
six 25.07.2019, 10:46
Dlaczego oni ośmieszają moje kochane miasto. Skad oni biora ludzi na te stanowiska ? Jaka ochrona danych ? Co za totalna bzdura !

Pozostałe