Burmistrz Oleśnicy zwolnił sekretarza miasta. Mocne oświadczenie pracownika

  • 23.07.2019, 14:03
  • OAI
Burmistrz Oleśnicy zwolnił sekretarza miasta. Mocne oświadczenie pracownika
Sekretarz Oleśnicy Zbigniew Rybak otrzymał wypowiedzenie umowy o pracę. Mamy jego oświadczenie.

Burmistrz Oleśnicy Jan Bronś wypowiedział w trybie dyscyplinarnym umowę o pracę wieloletniemu sekretarzowi miasta Zbigniewowi Rybakowi. Oto oświadczenie tego ostatniego, który swoje stanowisko piastował od 1990 roku.

"Szanowni Państwo,
 
wczoraj otrzymałem prawdopodobnie wypowiedzenie dyscyplinarne mojego stosunku pracy. Piastując  publiczne stanowisko, czuję się w obowiązku przekazać tę przykrą dla mnie informację bezpośrednio opinii publicznej. 
 
Przypuszczam, że postawione mi zarzuty są wyjątkowo niemerytoryczne. Myślę, że niezawisły sąd oceni sprawiedliwie to wypowiedzenie i jego formę.
 
Jako urzędnik samorządowy ślubowałem wierność Państwu, Prawu i Samorządowi. Nigdy nie ślubowałem wierności jakiemukolwiek burmistrzowi.
 
Zawsze stałem na stanowisku że każdy urzędnik ma do zrealizowania dwa podstawowe zadnia - pierwsze to obsługa organów miasta, drugie pilnowanie majątku wspólnego przed prywatnymi czy partyjnymi zakusami, między innymi polityków.
 
Wiele decyzji obecnego burmistrza w tym względzie wzbudza mój niepokój.
 
Nie ukrywam tego faktu i nie dam się z tego powodu zastraszyć. Rozumiem, że bezpodstawny atak na moją osobę to również ostrzeżenie dla innych pracowników Urzędu. Od mojej postawy zależy, czy próba wprowadzenia atmosfery strachu powiedzie się, czy nie.
 
Jestem w stanie współpracować z każdą osobą, która traktuje poważnie wątpliwości zawodowe pracowników, ma poczucie misji i jest wierna wartościom wymaganym na stanowiskach urzędniczych. Mam jednak świadomość, że obrona słusznej sprawy kosztuje...".
 
Jakie były powody dyscyplinarnego zwolnienia? Czekamy na odpowiedź władz miasta Oleśnicy w tej kwestii...
 
OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (265)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Hi Hi
Hi Hi 13.08.2019, 09:19
Miś Uszatek szaleje na salonach teraz ☺️
Edmund Kaleciński
Edmund Kaleciński 28.07.2019, 09:40
W materii usuwania ludzi kompetentnych spójrzcie na filozofię w całym państwie. Spójrzcie na tych na szczytach. Siedzi jeden facet i miesza według własnego widzimisię. Jeszcze niedawno atakowano Bronsia za występy w katolickim biznesie medialnym, a wczoraj czytam, że wójt gminy wiejskiej Oleśnica też bajeruje w tej samej rozgłośni... https://olesnica.naszemiasto.p…
Między Bronsiem, a Rybakiem musiało dojść do czegoś bardzo poważnego. Znam ich obu. Dwaj świetni fachowcy, lecz niestety, bardzo różne wizje pełnienia funkcji publicznych. Na razie ogólny przekaz to pisanina i gadanina po próżnicy. Jeśli sprawa rzeczywiście trafi na salę sądową i będzie uzasadnienie wyroku, to być może poznamy prawie całą prawdę, choć obawiam się, że będzie to "gówno prawda" (Tischner).
N
N 28.07.2019, 07:47
Mam nadzieję że Zbyszek puści Bronsia z torbami. Odszkodowanie, później sprawa o mobing itp. Prawda zawsze się obroni, a Bronś ostatnie sprawy sądowe tylko przegrywa
Ehh
Ehh 27.07.2019, 21:01
Nie żal mi urzędników miejskich, absolutnie. Moją to, na co zasłużyli. Bronś powinien im jeszcze bardziej podkręcić śrubę strachu, tak aby już nikt nigdy nie miał odwagi nawet o tym pomyśleć.
Sfrustrowany
Sfrustrowany 27.07.2019, 21:30
Nawet ci, którzy od lat pracują w Ratuszu, nie mogą czuć się bezpiecznie. Ale coś wam powiem, wszystkiemu winien Kołaciński. To on Oleśniczanom dał iskierkę nadziei. I wielkie g. z tego wyszło.
.
. 28.07.2019, 13:06
Kołaciński dał iskierkę nadziei na zmianę, ale pogrzebała to ciemnota, która uwierzyła w fakenewsy na MO.
tak
tak 29.07.2019, 14:26
Tak wydawało się że miasto po wyborze nowego burmistrza wraca do normalności po długich latach ale niestety to było jedynie ZŁUDZENIE wróciliśmy do tego co znane od lat a dziś bylibyśmy zupełnie na innym poziomie gdyby Kołaciński był nadal nawet mógłby być ktoś inny byle nie Brońs
no
no 27.07.2019, 12:15
Pan Rybak z racji długoletniego doświadczenia doskonale zna patologię samorządu gdzie inni się nawet jej nie domyślają na pewno a dyscyplinarka zostanie przez sąd cofnięta na BANK!! :„W administracji samorządowej nader często występuje folwarczny stereotyp strukturalnego szefa, który jest jedynym wiedzącym o potrzebach swojego folwarku, nagradza wiernych i batoży lub pozbywa się nieposłusznych. Nietrudno sobie wyobrazić, jak wyglądają skuteczność, efektywność i racjonalność pracy urzędników, kiedy ich przełożonym zostaje osoba wybrana w wyborach powszechnych, nieposiadająca podstawowej wiedzy z zakresu administracji, np. niepotrafiąca rozróżnić decyzji od postanowienia, zarówno w sensie merytorycznym, jak i proceduralnym. Dodajmy, szefa umocowanego prawnie w nieograniczone możliwości ingerowania w pracę urzędnika”.
jaki to samorzad?
jaki to samorzad? 26.07.2019, 23:20
Znaja się od 1990roku i dzisiaj wracający do ratusza Bronś zwalnia Rybaka na zasadzie dyscyplinarki!?. Jakiez to starszne zaniedbanie/niedopelnienie nalezy popelnic, aby otrzymac dyscyplinarke/ Myslę, że głównym "przestępstwem" Rybaka bylo to,że jako wspolpracownik Bronsia nie zrezygnowal z pracy, gdy ten 4 lata temu przegral wybory.
.
. 27.07.2019, 00:06
O, to to.
wnioskodawca
wnioskodawca 26.07.2019, 11:38
Wybraliście buca to macie teraz igrzyska. Jedyna rada aby sie go pozbyć to zglosić Bronsia w wyborach na prezydenta RP!
?
? 27.07.2019, 00:07
Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?
ks. Sowa
ks. Sowa 29.07.2019, 13:59
Skoro występuje w Radiu Rodzina - na papieża ....
Mokry
Mokry 25.07.2019, 22:22
Ludzie jak chcecie żyć w Folwarku to popierajcie spoconego!
.
. 25.07.2019, 14:41
Dla M. Kołacińskiego, OR i PiS-u wygodnie było zrzucić odpowiedzialność za miasto na administrację i jedynie zatwierdzać decyzje urzędników.Ale to urzędnicy zostali wybrani, by rządzić miastem. Przyjęli na siebie całą odpowiedzialność za miasto, bo rządzące miastem organy wybieralne nie były w stanie temu podołać. Zamiana roli - z urzędnika na polityka - musi kończyć się konfliktem.
.
. 26.07.2019, 15:53
Dla części administracji wygodne było odsunięcie M. Kołacińskiego od władzy - mogli realizować swoją koncepcję zarządzania miastem. Swoją, a nie radnych czy burmistrza. Czy po to dokonano zmiany na stanowisku burmistrza, by władzę dzierżyli urzędnicy?
.
. 25.07.2019, 18:44
Warte powtórzenia: "Polityk nie może ingerować w warsztat pracy urzędnika, a urzędnik nie może angażować się ?w działalność polityczną. W rozwiniętych demokracjach rozdzielenie tych funkcji jest standardem – pisze Zbigniew Rybak, sekretarz Miasta Oleśnica. " (cyt. za https://www.rp.pl/artykul/1129… )_____Różnica zdań musiała dotyczyć kwestii podstawowych. Należy przypomnieć, że dbałość o dobro zakładu pracy i ochrona jego mienia należą do podstawowych obowiązków pracownika zgodnie z art. 100 par. 2 pkt. 4 kodeksu pracy
.
. 25.07.2019, 14:42
Edit: Ale to nie urzędnicy zostali wybrani, by rządzić miastem.
.
. 25.07.2019, 13:51
Kontrolowaniem burmistrza i magistratu powinni się zajmować radni - w tym celu otrzymują mandat i pozostają nieodwołalni przez kadencję. Gdy ocen zaczynają dokonywać podlegli pracownicy, zaczynają się zwolnienia.
M
M 25.07.2019, 07:46
Przykre,że robi się z tego polityczną sprawę. Ten Pan już dawno nie powinien pracować w Urzędzie. Dobrze,że w końcu ktoś miał odwagę go zwolnić.
m
m 25.07.2019, 10:56
To raczej Bronś powinien mieć odwagę odejść. Jeśli sekretarz pełni dobrze swoją funkcje, to powinien zostać.
W
W 25.07.2019, 08:42
A dlaczego? To Bronś 25 lat nie miał odwagi? Po co takie bzdury pisać panie / pani M ?
M
M 25.07.2019, 10:36
Najwyraźniej wcześniej nie miał odwagi.
Sekcja specjalna - zawsze lojalna
Sekcja specjalna - zawsze lojalna 25.07.2019, 16:42
Marzena ????
Zorientowany
Zorientowany 25.07.2019, 08:21
Nie wchodził w układy , to wam nie pasował !
Jarosław
Jarosław 29.07.2019, 17:38
T0On tworzył układy do czau kiedy miarka się przebrała .
Bo tylko kompletny idiota dał by mu dyscyplinarkę ,a nie J.Bronś ,czego "Ciemnogród" nie może ogarnąć swoim tępym umysłem !.
Jarosław.
Jarosław. 24.07.2019, 23:20
Teraz dowiaduje się że towarzysz M. KOŁACIŃSKI wierzy e cuda, moze nawet w.....
To pierwsze z wielu pytań
To pierwsze z wielu pytań 24.07.2019, 22:40
Edmundowiczu, przeszkadzało wam , że Kołaciński klęczy w Rynku jako praktykujący katolik, choć to nie kosztowalo Oleśnicę ani zlotówki! Dlaczego nie przeszkadza wam, że Bronś sponsoruje katolickie Radio Rodzina niemałymi pieniędzmi, pochodzącymi z naszych podatków, nie klęcząc w tym samym miejscu?
Edmund Kaleciński
Edmund Kaleciński 30.07.2019, 08:44
Można byłoby podyskutować na temat, który poruszasz, gdybym wiedział kim jesteś. Z kimś kto boi się odezwać pod własnym nazwiskiem dyskusji nie ma. Jedyne co mogę w tej kwestii Tobie odpowiedzieć, to: - nie jestem osobą wierzącą w różne byty wymyślone, szczególnie bogów, świętych itp.. Także nie wierzę w takie byty jak Lenin. Po drugie - gdyby Kołaciński klęczał w Rynku jako Michał Kołaciński, a nie jako "władze miasta" razem z przewodniczącym rady miejskiej to bym to uznawał za dziwny, ale akt wiary tych dwóch facetów. A tak, to postępowali obaj bezprawnie, a zachowań służalczych w imieniu mieszkańców nie uznaję. Odczytuję to jako brak kultury prawnej i politycznej, wobec Kościoła kat. Po trzecie - zachowań klerykalnych Jana Bronsia także nie toleruję, czemu dawałem wyraz wielokrotnie, publicznie i osobiście. Hakuna matata.
Wtaroj wapros
Wtaroj wapros 29.07.2019, 14:02
przecież wy też Edmundowiczu wierzycie w Lenina i nikt wam tego nie wypomina ....
...
... 25.07.2019, 11:00
na jednym zdjęciu widać bronsia jak się żegna, stojąc na placu. Kiedyś siadywał w pierwszym rzędzie w kościele. Jak trzeba będzie weźmie obraz (za który miasto zapłaciło) i pojedzie do biskupa - jak to wcześniej zrobił.
?
? 24.07.2019, 22:04
Taa, sekretarz już zakumał, ale co ze skarbnikiem miasta? Ależ kobieta ma teraz dylemat, no bo przecież wszystkie kwity firmuje.
?
? 24.07.2019, 19:58
A o co chodzi z tym Bartusiem o którym piszecie w komentarzach? Były kiedyś ploty że jeden Bartuś z UMO całą kadencję Kołacińskiego latał potajemnie do Bronsia z kwestiami budowlanymi, co miało doprowadzić m.in. do uniemozliwienia remontu placu zwycięstwa przed wyborami. To prawda?
haha
haha 24.07.2019, 22:37
Wiesz że to mogą być pomówienia? Jeśli to prawda do od tego są odpowiednie służby
w
w 25.07.2019, 10:49
Bartuś nie wal ściemy wszyscy w UMO to wiedzą
...
... 24.07.2019, 22:13
Tak
I know
I know 24.07.2019, 21:17
Niestety tak, takie szuje żyją wokół nas
.
. 24.07.2019, 21:23
Co wy mówicie? Nie wierzę.
Rt
Rt 24.07.2019, 18:39
"(...) drugie pilnowanie majątku wspólnego przed prywatnymi czy partyjnymi zakusami, między innymi polityków.(...) CBA powinna zbadać ten wątek. Jeżeli urzędnik z 30 letnim doświadczeniem przekazuje takie informacje służby powinny działać.
maslo
maslo 24.07.2019, 19:43
cały czas dajesz taki komentarz. skoro było coś nie tak to dlaczego Pan Rybak nie zgłosił tego?
margaryna
margaryna 24.07.2019, 19:57
Na wszystko przyjdzie czas
maslo
maslo 24.07.2019, 20:34
Racja na wszystko każdy ma za uszami. Wkurza mnie to że każdy się wybiela. Dlatego uważam że sprawa musi trafić do sądu. Niech sąd wszystko oceni.
smalec
smalec 25.07.2019, 18:26
im większe uszy, tym więcej za nimi można schować !!!
.
. 24.07.2019, 20:50
Bronś ostatnio miał sprawę w sądzie w trybie wyborczym za poświadczanie nieprawdy w spotach. Ze wstydem musiał oddawać materialy wyborcze. Teraz będzie jeszcze gorzej, nie ma się czego bać, król jest nagi panie Zbigniewie, wygra pan sprawę a dla nas wygra pan Oleśnicę.
kjl
kjl 24.07.2019, 22:38
pożyjemy i zobaczymy nie ma co bawić się w proroka.
Sierotka Marysia
Sierotka Marysia 24.07.2019, 18:21
Jest oczywistą oczywistością kto zastąpi byłego sekretarza. To po primo. Po sekundo... czas akcji nieprzypadkowy. Za rok sekretarza obejmie ochronka przedemerytalna, dlatego szybki ruch Johnego. A co do zarzutów podwładnych sekretarza. to niestety nie brakuje tam miernot i zwyczajnych obiboków co to tylko patrzą jak do stokrotki albo na targ wyskoczyć w godzinach pracy. Teraz będą mieli Dolce Vita.
A
A 24.07.2019, 18:20
To może taki cytat, który tak łatwo przeoczliście, z tego samego wydania Rzeczpospokitej: “Polityk nie może ingerować w warsztat pracy urzędnika, a urzędnik nie może angażować się ?w działalność polityczną. W rozwiniętych demokracjach rozdzielenie tych funkcji jest standardem – pisze Zbigniew Rybak, sekretarz Miasta Oleśnica.". Jak widać, autor doskonale rozumiał, w co się pchał.
Szymański Wojciech
Szymański Wojciech 24.07.2019, 17:46
Bardzo dobrze! Pan były Sekretarz Zbigniew Rybak to bardzo słabej jakości człowiek, z doświadczenia wiem, że przewrotny i złośliwy. Cieszę się szczerze, że opuści Pan mury Urzędu Miasta Oleśnica na drodze dyscyplinarnego wypowiedzenia umowy o pracę :) mam nadzieję, że na zawsze! Bez pozdrowień.
Szymańska Aneta
Szymańska Aneta 27.07.2019, 22:13
Najwyraźniej o sobie pan to napisał: "przewrotny i złośliwy". Niech się panu spełni, coś pan powiedział o Rybaku.
.
. 25.07.2019, 19:24
Złośliwymi są nazywani ludzie inteligentni, którym pozostali nie są w stanie dorównać i w ten sposób odreagowują frustrację.
.
. 24.07.2019, 17:41
Edmundowiczu doprawdy? Nic nie rozumiecie i nic nie widzicie? Każdy, nawet ten malo rozgarnięty Oleśniczanin który dał sie nabrać na fakenewsa z pomnikiem Lecha Kaczynskiego na Placu Zwyciestwa zaczyna rozumieć, że Bronś to całe zło.
..
.. 25.07.2019, 11:20