Co z gazyfikcją Bierutowa?

  • 22.07.2019, 08:45
  • OAI
Co z gazyfikcją Bierutowa? www.burmistrzpiotrsawicki.pl
"Ten projekt jest wciąż w fazie koncepcyjnej, ale kolejne rozmowy pozwalają z coraz większym optymizmem patrzeć na szanse jego powodzenia" - informuje burmistrz Piotr Sawicki.

"Ostatni tydzień stał pod znakiem dalszych rozmów z Polską Spółką Gazownictwa ws. rozpoczęcia procesu pregazyfikacji gminy. W czwartek 18.07 gościliśmy przedstawicieli PSG oraz firmy instalatorskiej, którzy przybyli aby dokonać wizji w terenie potencjalnych lokalizacji stacji LNG (skroplonego gazu ziemnego). W piątek natomiast, w siedzibie PSG we Wrocławiu, podsumowaliśmy dotychczasowe ustalenia i uzgodniliśmy dalsze kroki.

Na początek intencją stron jest posadowienie na terenie Bierutowa niewielkiej stacji LNG, mogącej zasilić otaczających ją odbiorców. Byłby to pierwszy, kluczowy krok, który włączyłby naszą gminę w obszar, na którym swoje usługi świadczy PSG. To z kolei pozwoliłoby mieszkańcom występowanie o warunki przyłączenia do sieci gazowej, co z kolei pokazałoby rzeczywisty popyt na tego rodzaju paliwo. Na tej podstawie PSG planowałoby dalsze kroki, ale wtedy rozmowy szłyby już w kierunku rozbudowy infrastruktury i pokrywania siecią coraz większego obszaru gminy.

Ten projekt jest wciąż w fazie koncepcyjnej, ale kolejne rozmowy pozwalają z coraz większym optymizmem patrzeć na szanse jego powodzenia" - informuje Piotr Sawicki, burmistrz Bierutowa (powiat oleśnicki).

 

 

 

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

rr
rr 24.07.2019, 12:24
Jak puszczą bąka to się zgazyfikują sami

Pozostałe