Zobacz, co zebrali oleśniccy kolekcjonerzy!

  • 12.10.2018, 11:23 (aktualizacja 29.01.2019, 23:25)
Zobacz, co zebrali oleśniccy kolekcjonerzy!
20 oleśnickich pasjonatów zaprezentuje na wspólnej ekspozycji w Sali Kolekcjonera w Oleśnickim Domu Spotkań z Historią cząstkę swoich zbiorów.
Biblioteka i Forum Kultury zaprasza na wystawę zbiorową uczestników Spotkań Oleśnickich Kolekcjonerów (2014-2018) pod tytułem „Oleśniccy kolekcjonerzy”.

20 oleśnickich pasjonatów zaprezentuje na wspólnej ekspozycji w Sali Kolekcjonera w Oleśnickim Domu Spotkań z Historią cząstkę swoich zbiorów. Kameralność miejsca narzuca warunki tej prezentacji – każdy z uczestników ma do wypełnienia niewielką wystawową przestrzeń. To wymusiło wybór przedmiotów najbardziej reprezentatywnych dla poszczególnych kolekcji. Zobaczymy w gablotach, szufladach i na ścianach eksponaty bardzo różnorodne, tak jak różne są kolekcjonerskie fascynacje.
 
Będą na przykład zegarki, zapalniczki, monety, aparaty fotograficzne polskiej produkcji, dawne fotografie, odznaki wojskowe, myśliwskie naszywki, znaczki z początku XX wieku, dawna korespondencja, nalepki hotelowe, pieniądze zastępcze z Dolnego Śląska, stare modlitewniki, przedwojenne akcesoria rowerowe, pamiątki z dziejów lotnictwa. Wszystkie przedmioty będą emanować czymś, co miłośnicy „staroci” nazywają „duszą”. To nie jest bynajmniej współczesna seryjna produkcja. Z pewnością każdy zwiedzający odnajdzie coś, co przykuje jego uwagę, będzie bliskie jego sercu.
 
Wystawa „Oleśniccy kolekcjonerzy” będzie czymś wyjątkowym w historii oleśnickiego wystawiennictwa. Nigdy jeszcze nasi lokalni pasjonaci nie zaprezentowali się w takim szerokim personalnym składzie. To jeden z pozytywnych efektów ich comiesięcznych, trwających już od 5 lat pod auspicjami BiFK, spotkań w salce na II piętrze naszego lokalnego muzeum.
 
Wernisaż: czwartek 18 października 2018, godz. 18. Wstęp wolny.
_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe