Kreujmy nowe marki

  • 12.10.2018, 09:55 (aktualizacja 12.10.2018, 13:13)
  • OAI
Kreujmy nowe marki
Kreowanie nowych marek Oleśnicy – najnowszy punkt programu wyborczego Moniki Romanowicz.

Kandydująca na burmistrza Oleśnicy Monika Romanowicz przedstawiła swój pomysł na kreowanie oleśnickich marek. Przedstawiamy jej komunikat:

"O sile marki miasta decyduje jego rozpoznawalność spośród innych miast ze względu na jego historię, zabytki, honorowych obywateli, produkty lokalne, imprezy regionalne, kulturalne, społeczne.

"Zadaniem Domu Spotkań z Historią jest popularyzacja wiedzy na temat Oleśnicy, a także zgłębianie jej dziejów, prezentowanie historycznych postaci i upowszechnianie dziedzictwa kulturowego". Smutnym jest fakt, że pomimo wykorzystywania nowoczesnych metod prezentowania historii odwiedzających Dom jest niewielu, co wynikać może ze słabej informacji turystycznej lub promocji tej placówki lub też małej ilości turystów odwiedzających Oleśnicę.

Oleśnica nazywana "miastem wież i róż" ma do zaoferowania wiele zabytków wpisanych do Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Spośród nich wymienić należy: zamek Książąt Oleśnickich, Bazylikę św. Jana Apostoła z Biblioteką Łańcuchową, Bramę Wrocławska, Kościół Zielonoświątkowy, Cerkiew Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Kościół Św. Trójcy, Wieżę Ratuszową, Kasyno Oficerskie, Wieżę Ciśnień, a także pomniki i miejsca pamięci narodowej.
Oleśnica może pochwalić się wieloma znanymi obywatelami, artystami, twórcami, rzemieślnikami, działaczami społecznymi, sportowcami oraz produktami lokalnymi i cennymi kolekcjami, które mogą przysłużyć się podczas kreowania nowych marek miasta.


Dlatego należy zadbać o profesjonalne działania public relation w celu kreowania pozytywnego wizerunku miasta podczas organizowania imprez kulturalnych, lokalnych i regionalnych.

Zadania punktu informacji turystycznej powinny być spójne z promocją miasta, zawierać kompleksowe informacje o obiektach, miejscach, imprezach turystycznych, kulturalnych i regionalnych.

Poza Dniami Oleśnicy, Dniami Europy organizowanymi przez miasto, jak i OFCĄ, Oleśnickim Rock Festival organizowanymi przez stowarzyszenia należałoby wprowadzić cykliczne imprezy wspierające i promujące oleśnickich rzemieślników, artystów, oleśnickie produkty i wyroby, historię miasta i jej mieszkańców. Należałoby podjąć aktywną współpracę z fundacjami, stowarzyszeniami, organizacjami sportowymi i społecznymi przy organizowaniu takich imprez.

Podczas Dni Europy przeprowadziliśmy wiele rozmów z członkami Stowarzyszenia LGD Dobra Widawa. Rozmawiali oni bardzo chętnie o swojej pracy i dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Oczekują oni częstszych spotkań z mieszkańcami Oleśnicy, jarmarków oraz miejsca wystawienniczego, w którym mogliby na stałe prezentować swoje produkty. Są otwarci na współpracę podczas działań eventowych, które integrują społeczność lokalną. Oferowano lokalne produkty, takie jak: pierniki, pieczywo, ryby, sery, miody, wypieki, żywność ekologiczną, domowe przetwory, rękodzieła, hafty, obrazy, kosmetyki, rzeźbę, ceramikę.

Oleśnickich artystów i rzemieślników podczas Dni Europy było niewielu? Oleśnica była kiedyś znana z fabryki obuwia oraz Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego, które były naszą marką. Obecnie tą markę trzeba tworzyć na nowo.

Oleśnicę tworzą przede wszystkim ludzie, którzy sławią ją na zewnątrz. Wymienię tylko niektórych współczesnych:

Tadeusz Vranic - kowalstwo artystyczne, Kamilla Kasprzak, Marzena Klimowicz – ceramika, Danuta i Marek Komuszynowie – cukiernicy wypiekający pierniki znane na całym świecie, wśród muzyków, m.in.: Waldemar Gromolak - gitarzysta, Anna Pietrzak – gitarzystka, Helena Ostapowicz – skrzypaczka, Stanisław Podembski – skrzypek, Krzysztof Orłowski – aranżer i kompozytor, akompaniator Maryli Rodowicz, Andrzeja Zauchy, Zbigniewa Wodeckiego, Anny Jantar i wielu, wielu innych, artyści opery, m.in.: Elżbieta Dutkowska – mezzosopran,
rzeźbiarze i malarze, m.in.: Aleksandra Sztura, Zbigniew Podurgiel, Anita Tomala – Najmrodzka, Marzena Klimowicz,
rzeźba w drewnie - Jan Dziemieszonka, malarstwo i rzeźba w ceramice - Barbara Cichocka, modelarz - Zbigniew Surowiak, Stanisław Kasperowicz – współzałożyciel Stowarzyszenia Jazz na Kanapie.

Zapewne jest równie dużo osób ze świata nauki. Mam nadzieję, że przyjdzie moment, w którym przypomnimy ich mieszkańcom Oleśnicy!

Oleśnica powinna być dumna z takich mieszkańców, zaś ich osiągnięcia powinny przyczynić się do kreowania nowych marek miasta Oleśnicy przyciągając turystów".
 

OAI
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (30)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

?
? 13.10.2018, 16:29
@Krzysztof A. Kowalski - Właśnie w tym wątku ktoś przywłaszczył sobie mój pseudonim. To samo mogłoby się stać z prawdziwymi danymi osobowymi. Czy nie rozumie Pan, że zbyt łatwo jest się pod kogoś podszyć na anonimowym - z założenia - forum?
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 13.10.2018, 09:23
Tchórzostwo nigdy niczego nie zbuduje, nie wykreuje. Dodam jeszcze, że każdy, kto uważa, że gdzieś "pies z kulawą nogą nie przyjdzie" nigdy nie powinien pracować w instytucjach samorządowych, placówkach kulturalnych. Kolejne wpisy anonimowe pokazują, iż ich autorzy są hipokrytami, bo tu obrażają, odzierają z szacunku, a gdy sami są w placówkach handlowych, usługowych, czy w urzędach - oczekują szacunku i merytorycznej obsługi. Współczuję.
oj
oj 13.10.2018, 09:44
ochrona własnej prywatności drogi panie to nie tchórzostwo to świadomy wybór - dla niektóry bardzo cenny
antoni kowalski
antoni kowalski 13.10.2018, 07:32
A jedyny artysta, odważny wolnomyśliciel i antyklerykał ? Wiecie kto to taki ? On jasno ocenia Kołacińskiego i Bartnika - oleśnickich klęczonów, sprzeciwia się klerykalizacji oleśnickiej atmosfery publicznej ! Zgadniecie ?
07
07 13.10.2018, 00:04
Ile jeszcze pan Kowalski będzie rzucał te kalumnie bezkarnie? Jedna już musi przepraszać za kłamstwa drugi usuwa kłamstwa. Czas najwyższy na pana Kowalskiego .
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 12.10.2018, 23:33
Internautów, zwolenników Michała Kołacińskiego, stać tylko na ukrywanie się za anonimowością i zza niej - tak jak ten tchórz zza "panie Kowalski" - wypisywać obraźliwe zdania, żadnej merytoryczności. Cóż, nauka nie idzie w las - wszak publicznie Michał Kołaciński w sposób bardzo niekulturalny odniósł się do kobiety - radnej Małgorzaty Lipskiej. Już nie wspomnę o niekulturalnej jego korespondencji służbowej. Tylko na to ich stać. Sami cieszą się wydawaniem, bez konsekwencji, społecznych pieniędzy, często będąc na posadach wcale nie prywatnych.
dodam
dodam 13.10.2018, 08:46
Po pierwsze :nie chcę pana w żaden sposób urażać panie Krzysztofie Kowalski, moje komentarze czasami mogą być dosadne i ostre ale to wynika z mojej oceny rzeczywistości -nawet cenię pana dyskusje w przestrzeni publicznej i dobrze że są ludzie tacy jak pan to jedynie świadczy że mamy wolność słowa i pluralizm poglądów - ale bardzo często się z panem nie zgadzam. Po drugie: pisze pan o anonimowości i ukrywanie się za nią - proszę pana, a co panu po moje realnej tożsamości ? Chronię moją prywatność, osobą publiczną nie jestem, a komentuję z pozycji mieszańca i obserwatora i mam do tego pełne prawo i wybór.Pan też ma wybór i podpisuje się swoim imieniem i nazwiskiem ale też musi pan rozumieć że inny człowiek ma prawo do swojej prywatności.
znów nie tak
znów nie tak 13.10.2018, 08:26
o wypraszam sobie panie Kowalski - mój niik "panie Kowalski" nie jestem związany z żadną posadą publiczną w mieście i nigdy nie byłem pan burmistrz nie zna mnie osobiście ani ja jego oraz nie pracuję w sztabie wyborczym - piszę z miejsca zwykłego obserwatora miasta, podobnie jak pan jestem mieszańcem Oleśnicy, ale staram się oceniać rzeczywistość uczciwie i realnie bo łatwiej mi się żyje.
Max
Max 13.10.2018, 00:00
Widzisz Kowalski a ciebie nikt od lat na żadną posadę wziąć nie chce. Ciekawe dlaczego ?
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 12.10.2018, 23:27
Nie można się dziwić, że ktoś z tchórzostwa chowa się za anonimowością, skoro takie brednie wypisuje: "Młode talenty są promowane na Dniach Oleśnicy " - RAZ W ROKU. Promocja raz na 365 dni. To typowe dla leni z kręgu Michała Kołacińskiego.
Max
Max 12.10.2018, 23:57
Naucz się czytać Kowalski ze zrozumieniem. Pracusiu, a ty od ilu lat na bezrobociu?
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 12.10.2018, 23:24
https://olesnica.nienaltowski.… Koszary.pdf - to na stronie Marka Nienałtowskiego. Inny z kręgu Michała Kołacińskiego - Paweł Bielański - zawiesił baner przysłaniający obiekt z listy Narodowego Instytutu Dziedzictwa, obiekt zabytkowy, co jest sprzeczne z prawem.
Max
Max 12.10.2018, 23:56
Sprzeczne z prawem? I znowu Kowalski walisz kulą w płot.kogoś to jeszcze dziwi?
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 12.10.2018, 23:20
Trzeba być tchórzem i mieć w pogardzie drugiego człowieka, by zamiast własnym imieniem i nazwiskiem podpisywać się : "who is KAKowalski????? ", "panie Kowalski" - to takie typowe dla zwolenników Zarówno Michała Kołacińskiego jak i Jana Bronsia - ani jeden, ani drugi, ani ich zwolennicy nie potrafią zaprzeczyć faktom, opisanym przeze mnie, nie potrafią argumentować - wstydzą się swojej nieudolności, więc chowają się za anonimowością. To takie żenujące. Wynika to z braku wiedzy i odwagi cywilnej. Wstydźcie się.
Max
Max 12.10.2018, 23:54
Kowalski nie nudź. Idź spać, może Cecylia ci się przyśni?
who is KAKowalski?????
who is KAKowalski????? 12.10.2018, 20:11
Pan Kowalski robi te swoje wklejki na O24 i MO i nudzi konia i nudzi. I wciąz to samo. Sto osób juz mu wszystko wyjasniało, a ten dalej swoje . Smieszy tumani przestrasza. Brednie o bakteriach, brak znajomości tematu o koszarach, kompletne bzdury i nieprawdy o rynku, mity o galeriach wystawienniczych, no i najważniejsze - Kołaciński jest be. Nikt sie z nim nie zgadza wszyscy go krytykują a ten dalej swoje. Masochista internetowy ? On nie ma nic do roboty ?Wyglada jakby tylko siedział przed kompem. To jakiś milioner ? Rentier żyjący z odsetek ? Kamienicznik ? O co tu kaman ?
panie Kowalski
panie Kowalski 12.10.2018, 17:54
Panie Kowalski ile pan ma lat?Żyje pan w przestrzeni miasta i widać że z pana kiepski obserwator -czy potrafi pan wyciągać wnioski?Czy zarobił pan jakieś pieniądze wykazując się własną inicjatywą i kreatywnością oraz wiedzą?Czyta pan wiele ale to tylko teoria a ja się pana pytam - a jak u pana z praktyką w realu?Po co Oleśnicy galeria wystawiennicza jak pies z kulawą nogą by tam zajrzał chyba że pan robiłby za publikę? Młode talenty są promowane na Dniach Oleśnicy - nie był pan? a występowali młodzi artyści.To jest sposób promocji między innymi młodych talentów.BiFK dużo robi promując różne wydarzenia związane z miastem oraz promocją.Pan też widać że nie bywa?Mam wrażenie że pan ma wizję promocji zaczerpnięte z czasów komuny (no realnego socjalizmu) bo pamiętam, tam też stało mnóstwo pustych galerii promujących nie wiadomo co i pies z kulawą nogą do nich zaglądał.Mam wrażenie ze pan gdzieś się zatrzymał miedzy komuną a nowoczesnością.Nie widzi pan że wielu pan drażni swoimi wpisami bo pana nie rozumieją?Naprawdę są inne skuteczniejsze metody promocji a młode talenty,artyści naprawdę sobie poradzą same z promocją siebie i swoich talentów.Miasto od 4 lat robi wiele - 1000 projektów w 4 lata BiFKu, to naprawdę bardzo intensywna PROMOCJA MIASTA i TALENTÓW!TYLKO GŁUPIEC MOŻE TEGO NIE DOCENIĆ!To jest właśnie ta metoda promocji miasta i sedno tej polityki promocji.Patrz pan i obserwuj miasto i nie zamykaj oczu bo nic nie zauważysz!!!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 12.10.2018, 17:40
Michał Kołaciński wykazał się nieudolnością i brakiem kultury. To pierwsze, gdy twierdził, że umowa z WSSE to "nie klub dyskusyjny" i nie dał szansy zaoszczędzenia 100.000 zł, gdy nie wykonał siatki zadań i spóźnił się z uruchomieniem projektu remontu Pl. Zwycięstwa. Na to drugie mogę przytoczyć korespondencje elektroniczne i należałoby przypomnieć jak potraktował kobietę - radną Małgorzatę Lipską. Przez całą kadencję nie potrafił nawiązać współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami. Nie doprowadził do powstania inkubatora przedsiębiorczości. Logo - "Oleśnica miastem wież i róż" - za jego przyczyną jest martwym. Współcześnie w takim mieście jak Oleśnica powinna być synergia wielu podmiotów - tego nie ma. Michał Kołaciński prowadzi gospodarkę intensywną, zamiast ekstensywnej, ale on nawet nie wie jaka jest różnica między obiema. Przez całą kadencję nie uczynił nic, by wokół ratusza był ład estetyczny, a przecież niemalże każdego dnia był w rynku. Nie widział i nie widzi?
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 12.10.2018, 17:31
Oleśnica nie ma galerii wystawienniczej lokalnego produktu i młodych talentów. Czy miasto spełnia rolę mecenasa oleśnickich twórców? MAK, to nie zasługa lokalnych władz. Nie ma spójnej polityki promocji miasta i jego zasobów.
Oleśnicki artysta
Oleśnicki artysta 12.10.2018, 16:46
Od 4 lat sukcesywnie wspierani i promowani są oleśniccy artyści . Temu służą Oleśnickie Spotkania z Muzyką , Dni Oleśnicy ( taka była główna idea zmiany formuły , a nie miejsce występu gwiazd ) , wystawy we wszystkich przestrzeniach . Powstał MAK - niedawno , bo wcześniej nie było sprzyjającego klimatu. Ale oczywiście postulaty kandydatki są słuszne . Tylko czy wie jak dużo się ostatnio w tej materii dzieje ?
oj
oj 12.10.2018, 16:36
Pani Magdaleno to ładnie że dostrzegacie lokalny patriotyzm ale to tylko hasło wyborcze, wiele haseł macie tak ogólnych i nierealnych (czytam i za głowę się łapię bo to pisały nastolatki a nie dorośli ludzie)Hasło nie ma odniesienia w rzeczywistości.My Oleśniczanie, Polacy od dawna nie myślimy kategoriami lokalnego patriotyzmu .Większość z nas robi zakupy w marketach należących do firm zagranicznych.Na wakacje wyjeżdzamy zagranicę, nigdy nie spotkałam się osobiście z osobą która chwaliła się spędzaniem wakacji w agroturystyce (to lokalny patriotyzm, nikt się nie chwali że kupuje owoce, warzywa od rolnika lokalnego raczej w Biedronce lub innym markecie.Nikt nie biega za majonezem po całym mieście szukać polskiego majonezu, sera czy jogurtów. Można mnożyć wiele przykładów.Droga pani nam brakuje realnych działań a nie porywających haseł w stylu bądź lokalnym patriotą!To nierealne w naszych czasach może kiedyś nas od takiego myślenia od 25 lat odzwyczajono mamy być europejscy.Przyznam nie głupi ten lokalny patriotyzm ale długo nam do realizacji tej idei w praktyce.Musi być zmiana mentalna a na to się nie zanosi.Ożywimy rynek jak lokalne puste to większość prywatna - czy będziecie zmuszać właścicieli prywatnych do wynajmu za grosze własnych lokali.Dlaczego dziś jak odbywają się jarmarki wiele osób tylko ogłada nie kupuje tych lokalnych produktów?Tu nie ma biznesu i zarobku.Pytanie dlaczego?Pytań jest dużo pomysłów też a nam potrzeba realnych działań typu budowa chodników, inwestycje typu budowa przychodni,itp. na ten czas dla nas Oleśniczan wybór jest prosty dojrzały burmistrz, realnie patrzący na potrzeby miasta a jeszcze na tyle dynamiczny życiowo że sprawy miasta łatwo ogarnia- taki nam burmistrz jest potrzebny.Na dziś jest to Michał Kołaciński.
Marek
Marek 12.10.2018, 16:13
Fajna ta Pani Monika jest.
Magdalena
Magdalena 12.10.2018, 14:19
Pani Monika dostrzega lokalny patriotyzm to co innym tak trudno dostrzec w oleśniczanach, bo panowie burmistrzowie zapraszaja obce gwiazdy. Cudze chwala, a swojego nie znają.
RECA
RECA 12.10.2018, 13:31
ONI CHYBA NARKOTYKI BIORĄ ŻE WYMYŚLAJĄ TAKIE BANIALUKI... NIE CHCE TAKICH RADNYCH ANI TAKIEJ BURMISTRZ...
dodam plus
dodam plus 12.10.2018, 12:59
Stowarzyszenia LGD Dobra Widawa - państwo otrzymaliście rok temu? bardzo wysoką dotację od rządu na działalność którą chce się zająć pani Romanowicz.Proszę przypomnieć jej wysokość to 4mln zł? Bardzo duża dotacja jedna z największych jakie dostało stowarzyszenie w powiecie oleśnickim od wielu lat. Macie chyba taki program do zrealizowania oraz ogromne środki finansowe na promocję lokalnych produktów, takie jak: pierniki, pieczywo, ryby, sery, miody, wypieki, żywność ekologiczną, domowe przetwory, rękodzieła, hafty, obrazy, kosmetyki, rzeźbę, ceramikę.Pani kandydataka na burmistrza mówi o budowie marek. A dlaczego stowarzyszenie mając tak duże środki finansowe do dyspozycji żadnej MARKI NIE WYPROMOWAŁO dla Oleśnicy i gminy Oleśnica. Coś tu nie gra. Macie duże środki finansowe a nie ma efektów? - Ich nie widać w przestrzeni publicznej. Dlaczego nie mamy pań hafciarek, piekarzy, zdrowej żywności itp. - nie ma chętnych do tych ról?Czy to czasami typ zajęć na granicy opłacalności -czysto skansenowe zawodowe- dla turystów, a ich w Oleśnicy brak i nigdy nie będzie na tyle, aby ta działalność była opłacalna. A być może to tylko hobby.
no tak
no tak 12.10.2018, 12:27
Pani Moniko - czy pani z kosmosu do nas przybyła?Pytam poważnie?Ile pani ma lat?Formułuje pani takie propozycje które z realizmem nie maja nic wspólnego - to co pani prezentuje dla nas wyborców to przede wszystkim PIĘKNA TEORIA, my też wiemy co znaczy promować markę (tu chodzi o o własną markę ale też o markę firmy itp)I co? Pogadaliśmy sobie o MARKACH, a realnych efektów żadnych.Pani prowadzi działalność?Jaki to rodzaj działalności gospodarcze?j dlaczego nie znam pani MARKI?Jak pani zapracowała na własną markę (mieszkam w pani okręgu nie znam pani dokonań) - nic nie słyszałam o MARCE MONIKI ROMASZEWSKIEJ?No to jak z tą marką u pani?Radzę mniej teorii książkowej i akademickiej więcej realizmu w życiu.
no tak
no tak 12.10.2018, 13:33
sorry nawet zrobiłam błąd w pani nazwisku zamiast Romanowicz napisałam Romaszewska - sorry- ale widzi pani że własna marka jest nierozpoznawalna nawet dla mnie być może sąsiadki
ja, klaudiusz
ja, klaudiusz 12.10.2018, 11:50
Pani Moniko prosze najpierw zapoznac sie z danymi o ilości turystów , podac je, a potem sie wymądrzac...

Pozostałe

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic - [email protected] | tel. +48 601 785 165