Dyrektor niechciany w Oleśnicy wygrywa konkurs w Brzegu

  • 11.07.2019, 14:27
  • Żródło: brzeg24.pl
Dyrektor niechciany w Oleśnicy wygrywa konkurs w Brzegu
Kamil Dybizbański wygrał konkurs na dyrektora szpitala w Brzegu.

.Z informacji do jakich udało się dotrzeć portalowi brzeg24.pl, wynika, że komisja konkursowa wybrała Kamila Dybizbańskiego na stanowisko dyrektora szpitala w Brzegu. Zarząd Powiatu Brzeskiego może podjąć w tej sprawie uchwałę jeszcze w tym tygodniu.

"Przypomnijmy, że po zawirowaniach z poprzednim konkursem i wyłonionym wówczas kandydatem, władze powiatu brzeskiego postanowiły zakończyć negocjacje z Krzysztofem Zajkowskim. Do nowego konkursu na stanowisko dyrektora BCM przystąpiły trzy osoby: Kamil Dybizbański, Jan Jóźków oraz Iwona Lewandowska.

Decyzją komisji konkursowej wybrany został Kamil Dybizbański, były dyrektor ds. administracyjnych i prezes szpitala w Namysłowie oraz dyrektor placówki medycznej w Oleśnicy.

Odnośnie kandydatury Kamila Dybizbańskiego pojawiły się kontrowersje, ale jak przyznaje sam zainteresowany są one nieuzasadnione. W marcu br. Zarząd Powiatu Oleśnickiego odwołał Kamila Dybizbańskiego z funkcji dyrektora Powiatowego Zespołu Szpitali w Oleśnicy, uzasadniając swoją decyzję szeregiem nieprawidłowości w zarządzaniu placówką.

– Te informacje Zarządu Powiatu Oleśnickiego są nieprawdziwe i ja będę walczył o swoje dobre imię. Póki co wezwałem starostę do usunięcia nieprawdziwego komunikatu ze strony internetowej. Nie zrobił tego, więc będę kontynuował drogę prawną. Zarząd wskazał rzekome rażące naruszenia, ale zgodnie z procedurą nie chciał złożyć doniesienia do prokuratury. Jeżeli chodzi o sytuację finansową szpitala w Oleśnicy, to wyprowadziłem ten szpital z długów. Kiedy obejmowałem w nim funkcję dyrektora przynosił 5,5 mln zł straty, a później przez dwa lata generował rocznie 2,5 mln zł zysku i miał na koncie 8,5 mln zł czystej gotówki – mówi w rozmowie z nami przyszły dyrektor Brzeskiego Centrum Medycznego.

Dodajmy, że szerzej o odwołaniu Kamila Dybizbańskiego pisały oleśnickie media. W jednym z artykułów można przeczytać, że w obronie byłego już dyrektora stanęli pracownicy Powiatowego Zespołu Szpitali w Oleśnicy, którzy wyrazili oficjalny sprzeciw wobec decyzji tamtejszych władz powiatu" - napisał portal brzeg24.pl.

Źródło: brzeg24.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

xyz
xyz 15.07.2019, 09:27
no chyba nie utracił ,skoro wygrał. prezentuje się zachęcająco i opinie z oleśnicy bardzo pozytywnw. brawo, gratulacje, powodzenia
smutne
smutne 12.07.2019, 09:27
tu nie chodzi o KOMPETENCJE ani umiejętności -ten pan -utracił stanowisko ze względów politycznych nie był z "ich rozdania"Fakt jest taki że stanowiska rozdawane są z nadania politycznego
jozin z bazin
jozin z bazin 15.07.2019, 09:33
i po co te złośliwostki , wygrywają najlepsi
ja
ja 11.07.2019, 21:32
To dopiero początek.Pomału będziemy poznawali klasę nomiantów burmistrza.
widać
widać 15.07.2019, 09:55
jak bardzo pani cierpi, ale konkurs ma to do siebie, ż e wygrać może jeden kandydati wg. komisji najlepszy noto oco chodzi/
utyty spocony
utyty spocony 11.07.2019, 14:52
Po mnie spalona ziemia....
sPOcony Janek
sPOcony Janek 15.07.2019, 09:56
zawsze mogę uciec do Holandii ....
no
no 15.07.2019, 09:47
i sprawiedliwie , amen

Pozostałe