Czyste powietrze w Bierutowie

  • 11.07.2019, 09:01
  • OAI
Czyste powietrze w Bierutowie
Od wczoraj wszyscy mieszkańcy gminy Bierutów zainteresowani dotacją w ramach programu „Czyste powietrze” będą mogli wszelkie formalności załatwić w Urzędzie Miejskim w Bierutowie.

W siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu odbyło się uroczyste podpisanie porozumień pomiędzy Funduszem a gminami ws. współpracy w realizacji programu „Czyste powietrze”.

Gmina Bierutów znalazła się wśród 16 samorządów województwa, które wczoraj przystąpiły do programu.

"Na podstawie porozumienia bierzemy na siebie obsługę etapu składania wniosków, w tym między innymi weryfikację formalną i przekazywanie ich do WFOŚiGW.

Od dzisiaj więc wszyscy mieszkańcy gminy Bierutów zainteresowani dotacją w ramach programu „Czyste powietrze” będą mogli wszelkie formalności załatwić w Urzędzie Miejskim w Bierutowie. Każdy może oczywiście także liczyć na kompleksową informację o programie i wsparcie merytoryczne przy wypełnianiu wniosków.

Liczę, że przystąpienie do porozumienia znacząco ułatwi wszystkim zainteresowanym sięgnięcie po te środki i będziemy mogli jeszcze efektywniej pozbywać się nieekologicznych pieców tzw. „kopciuchów” z korzyścią dla jakości powietrza w gminie" - informuje burmistrz Piotr Sawicki.

 

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

loki
loki 11.07.2019, 15:42
Czy w ramach walki o czyste powietrze Burmistrz będzie walczył z plagą palaczy papierosów . Którzy zatruwają powietrze , nie można nawet otworzyć okna palacz wychodzi na świeże powietrze puścić dymka komuś do mieszkania . Kiedy Burmistrz zacznie walczyć z trucicielami papierośnikami . Zamiast pociskać kit z ekologicznymi piecami .
yukyu
yukyu 11.07.2019, 15:00
ciekawe ile dadzą na piec i jaki piec . A może będą to domowe spalarnie śmieci oczywiście ekologiczne

Pozostałe