Ukradł auto w Sycowie, uderzył w radiowóz

  • 10.07.2019, 17:56
  • KPP Oleśnica
Ukradł auto w Sycowie, uderzył w radiowóz
Policjanci z powiatu oleśnickiego zatrzymali podejrzanego o kradzież pojazdu. Do policyjnego aresztu trafił również pasażer auta, który posiadał przy sobie narkotyki. Samochód został odzyskany przez policjantów już na drugi dzień po zdarzeniu. Obaj zatrzymani odpowiedzą teraz za swoje czyny przed sądem.

Funkcjonariusze z Komisariatu w Sycowie otrzymali zgłoszenie o kradzieży samochodu z terenu prywatnej posesji. Policjanci natychmiast podjęli działania zmierzające do odnalezienia skradzionego auta i ustalenia sprawcy tego przestępstwa.

Już kolejnego dnia poszukiwane auto zostało namierzone na jednej z dróg. Poruszało się nim dwóch mężczyzn, którzy - gdy tylko zorientowali się, że będą zatrzymani - zaczęli przyspieszać, chcąc uniknąć konfrontacji z policją. W trakcie działań kierujący kradzionym autem nagle zatrzymał pojazd i, chcąc zawrócić na jezdni, wjechał w bok radiowozu. Wtedy do akcji dołączyli kolejni policjanci, którzy zatrzymali kierującego i jego pasażera.

Po dokładnym sprawdzeniu mężczyzn podróżujących samochodem okazało się, że pasażer posiadał przy sobie środki odurzające. W jego kieszeni policjanci ujawnili kilka porcji amfetaminy.

Zatrzymany 31-latek usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast pasażer pojazdu będzie odpowiadał za posiadanie środków odurzających. Czyn ten zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

KPP Oleśnica

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe