Niezła Paka z Dobroszyc w nowych strojach

  • 08.07.2019, 17:10
Niezła Paka z Dobroszyc w nowych strojach
„Dobroszyckiej folkloriadę” to będzie pierwsza impreza, podczas której „Niezła Paka” zaprezentuje się po raz pierwszy w nowych strojach.

Stowarzyszenie „Muzyczny Senior Dobroszyc” (powiat oleśnicki), związane na stałe z zespołem ludowym „Niezła Paka”, rozpoczęło właśnie realizację projektu „Człowiek, folklor, architektura, przyroda – skarby i dziedzictwo Gminy Dobroszyce”. 30 maja 2019 r. zawarta została umowa o przyznanie grantu w wysokości 29.900 zł na wykonanie zadania ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania „Dobra Widawa”. Dzięki pozyskanym funduszom, zespół Niezła Paka wyposażony zostanie w 12 kompletów strojów ludowych stylizowanych na tradycyjny strój rzeszowski.

„Muzyczny Senior Dobroszyc” we współpracy z Gminnym Centrum Kultury im. Anny Sojko w Dobroszycach zorganizuje ponadto szereg przedsięwzięć kulturalnych, a mianowicie konkurs plastyczno-fotograficzny „Architektoniczne i przyrodnicze skarby Gminy Dobroszyce”, rajd rowerowy „Z obiektywem na rowerze, szlakiem zabytków Gminy Dobroszyce” oraz planowaną na przełom października i listopada „Dobroszycką folkloriadę”, podczas której między innymi odbędzie się wystawa prac zgłoszonych do konkursu plastyczno-fotograficznego, występy artystyczne w wykonaniu zespołów ludowych, a „Niezła Paka” zaprezentuje się po raz pierwszy w nowych strojach.

Wyjątkowego charakteru imprezie nada nie tylko fakt podsumowania projektu, ale również jubileusz istnienia zespołu, który rozpoczął swoją działalność 5 lat temu. Już dziś zapraszamy do udziału we wszystkich wyżej wymienionych przedsięwzięciach.

Zadanie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, w ramach Przedsięwzięcia VI. „Dobra Widawa” nasze dziedzictwo i tożsamość.

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe