Jacek Karnowski w Oleśnicy: Jesteśmy przekonani, że wybory wygramy!

  • 05.07.2019, 12:44
  • hag
Jacek Karnowski w Oleśnicy: Jesteśmy przekonani, że wybory wygramy! Grzegorz Huk
Prezydent Sopotu wyjaśniał, że wizyta w Oleśnicy jest zamanifestowaniem faktu, iż w kręgu zainteresowania twórców 21 Tez Samorządowych są nie tylko mieszkańcy metropolii, ale również małych miejscowości.

Jacek Karnowski, prezydent Sopotu; Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia; Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic, prezes ZMP; Jan Bronś, burmistrz Oleśnicy oraz Wojciech Błoński, wójt Długołęki, pojawili się dzisiaj w sali konferencyjnej Biblioteki w Oleśnicy na briefingu prasowym, zorganizowanym pod hasłem "Porozmawiajmy o przyszłości naszych wsi i miast, konsultacje 21 Tez Samorządowych". W trakcie spotkania dołączyli jeszcze wójtowie: gminy Oleśnica - Marcin Kasina i Dobroszyc - Artur Ciosek.

Jacek Karnowski wyjaśniał, że wizyta w Oleśnicy jest zamanifestowaniem faktu, iż w kręgu zainteresowania twórców 21 Tez Samorządowych są nie tylko mieszkańcy metropolii, ale również małych miejscowości.

- Opowiadamy się za Polską samorządową, a nie partyjną, centralną. Dla nas najważniejszy jest los naszych mieszkańców. Na co dzień spotykamy się z nimi i wiemy, czego im potrzeba - mówił Karnowski,

"W postulatach nie ma cienia polityki" - podkreślali samorządowcy. Wskazywali na konieczność decentralizacji, mówili, że obecny rząd marginalizuje samorządy.

Karnowski, Sutryk, Bronś, Franckiewicz i Błoński omawiali kolejno 21 Tez Samorządowych. Burmistrz Oleśnicy mówił o kwestii zarządzania drogami.

Politycy poinformowali, że 21 Tez podpisało 300 wójtów, burmistrzów, prezydentów.

- Jesteśmy przekonani, że wybory wygramy - mówił prezydent Sopotu, który jest członkiem sztabu wyborczego Platformy Obywatelskiej. Przyznał, że termin konsultacji nie jest przypadkowy, ale związany właśnie z kalendarzem wyborczym. 

31 sierpnia tezy mają zostać przekształcone w postulaty.

Po briefingu w sali konferencyjnej odbyło się posiedzenie Zarządu Miast Polskich. Zaopiniowane zostały projekty ustawy dotyczące m.in.: planowania i zagospodarowania przestrzennego, nowelizacji Karty Nauczyciela i kooperatyw mieszkaniowych.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

hag

Zdjęcia (23)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (92)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Paranoja
Paranoja 12.07.2019, 15:51
Ha ha ale osiołki z kim rozmawiali i do kogo słuchali samie siebie Bu ha ha
Mięsisty Nos
Mięsisty Nos 11.07.2019, 23:18
Chlopaki ze wsi strugają z banana!
18 grudnia 2016 w: Polska

Możemy zatem już zarysować ramowy scenariusz zamachu stanu w Polsce: Komitet Obrony Demokracji, którego trzon i najtwardsze jądro stanowią konfidenci SB i Wojskowych Służb Informacyjnych, będzie urządzał coraz to gwałtowniejsze zadymy, prowokując rząd do użycia siły, a gdy to nastąpi, żydokomuna podniesie klangor aż pod niebo empirejskie, oskarżając rząd o ?terroryzm państwowy? i współpracę z ?nazistami?, którzy się ?odradzają?. Wtedy przemówi ?cała Europa?, a KOD przystąpi do najbrudniejszej, również ? co tu ukrywać ? mokrej roboty, zaś nasza niezwyciężona armia zapewni mu osłonę siłową. Chodzi bowiem o to ? podobnie jak 13 grudnia...
Jan Gad
Jan Gad 11.07.2019, 23:07
One mówiły do Jasnogrodu?!
bee
bee 11.07.2019, 08:55
do kogo oni mowili? do pustej sali?
*** Jasnogrodu
*** Jasnogrodu 09.07.2019, 19:43

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

boki zrywać
boki zrywać 09.07.2019, 16:40
My wszyscy z polityką nie mamy nic do czynienia, ale jakby co to jest posag Lusi....
obserwator
obserwator 09.07.2019, 13:18
Bronś bajdurzy! przecież on teraz może w dwa dni przejąć zarządzanie wszystkimi drogami w Olesnicy. Wystarczy , że podpisze porozumienie ze starostą i marszałkiem. Oni mu przekażą drogi w zarząd i stosowne pieniądze na ich utrzymanie. Po co ten wrzask , o nic. Ale jak się nie ma co robić na stołku burmistrza to się zaczyna wiercić. No chyba że ma owsiki.
ks. Sowa
ks. Sowa 12.07.2019, 08:07
.... chyba Owsiaki.
ja
ja 08.07.2019, 21:51
W skali kraju jest ok. 2,5tyś. wojtów, burmistrzów i prezydentow. Tzw.listę 21tez podpisalo ok. 300 samorzadowcow.
69latek
69latek 08.07.2019, 21:29
(tzw.afera sopocka) Oto nagrany J.Karnowski w rozmowie z przedsiębiorcą, który chciałby zaadoptować poddasze by stać się właścicielem 5 mieszkań:
Prezydent: A słuchaj, ile tam mieszkań może być?
Biznesmen : Gdyby przeszedł projekt który ja złożyłem to mogło by być 5 mieszkań.Prezydent:Dobra,ja bym miał faceta,który by nam to zrobił,ale on chciałby 1 mieszkanie...i jedno dla mnie. Nagranie trafiło do sądu, a sąd oświadczył,że nagranie nie świadczy,że Karnowski chciał mieszkanie dla siebie i swego kolegi w zamian za zgodę na rozbudowę strychu !?
.
. 11.07.2019, 10:47
Widać Bronsiowi to absolutnie nie przeszkadza.
sPOcony Janek
sPOcony Janek 12.07.2019, 08:08
w końcu: PETUNIA NON OLET !!!!!
gfd
gfd 08.07.2019, 20:30
Muppet Show.Tak jakoś się mi kojarzy.
ja
ja 08.07.2019, 17:36
Do wyborów październikowych-zgodnie z wytycznymi buntowników z Gdańska- burmistrz będzie zajęty przeszkadzaniem w wygraniu wyborów przez PiS. A później zobaczy się...
REFERENDUM
REFERENDUM 08.07.2019, 12:54
W mieście niewiele się dzieje (inwestycje drogowe nie są rozpoczynane -obwodnica wschodnia,ul. Dobroszycka, zamisat tego pieniadze maja pojsc na dworzec pkp), a burmistrz bryluje na arenie krajowej polityki i w w dodatku w kontrze do rządu! REFERENDUM i odwołać bo chce mieć gospodarza a nie celebrytę dbającego o siebie i swoj dwor.
?
? 08.07.2019, 08:16
czy Rada Miasta wyraziła zgodę, aby Burmistrz reprezentował ją w Gdańsku i czy wyraziła zgodę aby podpisał się pod tezami? Burmistrz tam reprezentował Miasto Oleśnicę czy siebie?
...
... 08.07.2019, 09:22
Bronsiowi radni wszystko przyklepią,.
Edmund Kaleciński
Edmund Kaleciński 09.07.2019, 14:24
Kołacińscy radni też mu przyklepywali wszystko...
?
? 09.07.2019, 19:39
Było minęło, nie życie przeszłością Edmundowiczu!!! Ważne jest to, co wyprawia teraz Bronś, to takie trudne fo zrozumienia?
chory na władzę
chory na władzę 08.07.2019, 08:13
to jest kampania wyborcza, za publiczne pieniądze - tzn. za nasze pieniądze, tak przygotować sobie środowisko i "ograć suwerena" - by rządzić do śmierci
Ob. Jan Leśny
Ob. Jan Leśny 08.07.2019, 06:40

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

69latek
69latek 07.07.2019, 18:53
Prezydent Sopotu Jacek Karnowski, nagrany w czasie składania korupcyjnej propozycji (tzw.afera sopocka) i oczywiście uniewiniony przez specjalna kastę, gwiazdą sPOtkania.
Pytam
Pytam 07.07.2019, 10:33
Dlaczego nie powiadomiono o spotkaniu mieszkańców? Pewnie ludzie chcieliby posłuchać.
ks. Sowa
ks. Sowa 11.07.2019, 11:28
a po co ??? Jeszcze by były jakieś niewygodne pytania ...
asd
asd 07.07.2019, 09:04
Kaleciński a jak się czujesz, gdy z twoich podatków twój guru Bronś płaci 22 tys do katolickiego radio? Opłaca się klerowi , tak się boi kolejnej porażki
sPOcony Janek
sPOcony Janek 07.07.2019, 08:48
Mogłem jeszcze ex-prezdydenta Słupska zaprosić .....
Edmund Kaleciński
Edmund Kaleciński 07.07.2019, 02:21
SŁOWO NA NIEDZIELĘ...

To taka łagodna odpowiedź Autorowi spod "Cogito ergo sum". Dlatego tu, bo "Prawa Oleśnica" wszystko co u nich piszę wycina. Nieładnie Panie Michale... Tekst opublikowałem, ze zdjęciami do niego, na swoim profilu fejsbukowym. Trzymajcie się. Hakuna matata !
**************************************************************

Otrzyj łzy Misiu...
Bardzo niedawno, w fejsbukowej rzeczywistości Oleśnicy, wychynął publicysta samorządowiec, radny miejski (w poprzedniej kadencji burmistrz miasta), żywiący się dowalaniem obecnemu włodarzowi naszego grodu.
Nie pisałbym o tym, bo dziś jego postawa, to bułka z masłem. Tak robią wszyscy, którzy w wyborach ubiegłorocznych polegli z kretesem.
Piszę dlatego, że dzisiejszy radny nie może pozbyć się powyborczej traumy i pod szyldem „Cogito ergo sum” - „Myślę więc jestem” próbuje wykazać się myśleniem. Ma ono wprawdzie cechę propagandowego pisowskiego walca, jak wszędzie, ale niech tam.
Wczoraj na fejsbukowej stronie radny ów odniósł się do faktu pobytu w naszym mieście Zarządu Związku Miast Polskich oraz kilkudziesięciu innych samorządowców, którzy na swoim posiedzeniu m.in. opiniowali 21 Tez Samorządowych uroczyście podpisanych w Gdańsku 4 czerwca br., w czasie Święta Wolności i Solidarności, przez przedstawicieli samorządów z całej Polski.

Spotkanie to radny nazwał „w sumie mało nowatorskie, przypominające jako żywo cyrki objazdowe, tyle że rolę „baby z brodą” pełnił popularny samorządowiec prezydent Sopotu...”. Te „cyrki objazdowe” i „baba z brodą” zainspirowały mnie, by pokazać jak swoje cyrki objazdowe hołubił w mieście były burmistrz (teraz radny), sam w nich także uczestnicząc z brodą, udając króla, nie babę...
Co z tego wynikło mieszkańcy przecież pamiętają. Cała pisowska formacja, pod nazwą "Pisowska zaraza" wybory przerżnęła makabrycznie.
69latek
69latek 09.07.2019, 21:39
Juz w tytule p. Edmund używa -jak to zwykle bywa w jego wpisach- cytat Kościoła. Dlaczego tak nienawidzeni są przez pana katolicy? Podstawowym wymogiem naszej religii jest ..obowiązek bycia wolnym! Wolnym zaś może być człowiek który potrafi samodzielnie myśleć i wartościować bez podpierania się medialnymi opiniami "autorytetów"."Autorytety" europejskie chcą rozbić Kościół, rodzinę, zawładnąć umysłami dzieci i młodzieży (LGBT),ideologicznie przewartościować społeczeństwo (mieszane małżeństwa, LGBT). Już od lat 70-tych rozbijały społeczeństwo np. Szwecji i w dużej części się to udało. Polska jest ostatnim bastionem ładu społecznego nie wiem jak będzie, ale wiem,że Polacy nie chca być takimi automatami jakich coraz wiecej jest na "oswieconym : Zachodzie
Edmund Kaleciński
Edmund Kaleciński 10.07.2019, 10:03
Panie szanowny. Moja mentalność jest niezdolna do nienawiści i z tego się cieszę. Człowiek religijny czy żarliwie religijny, to nie wolne, samodzielne myślenie. To religijne mrzonki. Podpieranie się religią i religijnymi bytami, to właśnie podpieranie się tzw. "autorytetem". To się nazywa bałwochwalstwo. Religie, to też ideologie przewartościowujące społeczeństwa, przez opowiadanie bajek, bzdur itp. W tej chwili Polska, to bezład społeczny spowodowany bezwartościowym i szkodliwym katolicyzmem, zwanym błędnie religią. I niech Pan pamięta człowiek oświecony, światły, to nie "automat", to istota myśląca i działająca rozumnie. Szkoda, że tego Pan nie rozumie. Pozdrawiam.
asesor z IPN
asesor z IPN 12.07.2019, 08:12
Towarzyszu Edmundowiczu, a to kto powiedział:
"Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw władzy ludowej, niech będzie pewny, że mu tę rękę władza ludowa odrąbie, w interesie klasy robotniczej, w interesie chłopstwa pracującego i inteligencji, w interesie walki o podwyższenie stopy życiowej ludności, w interesie dalszej demokratyzacji naszego życia, w interesie naszej Ojczyzny." ????
emeryt
emeryt 07.07.2019, 18:48
Panie Edmundzie, a nie lepiej kolejny raz po prostu krótko napisać, że nie cierpię Kościoła, PiS-u i jego zwolenników. Kropka.

Pozostałe

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic - [email protected] | tel. +48 601 785 165