Jacek Karnowski w Oleśnicy: Jesteśmy przekonani, że wybory wygramy!

  • 05.07.2019, 12:44
  • hag
Jacek Karnowski w Oleśnicy: Jesteśmy przekonani, że wybory wygramy! Grzegorz Huk
Prezydent Sopotu wyjaśniał, że wizyta w Oleśnicy jest zamanifestowaniem faktu, iż w kręgu zainteresowania twórców 21 Tez Samorządowych są nie tylko mieszkańcy metropolii, ale również małych miejscowości.

Jacek Karnowski, prezydent Sopotu; Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia; Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic, prezes ZMP; Jan Bronś, burmistrz Oleśnicy oraz Wojciech Błoński, wójt Długołęki, pojawili się dzisiaj w sali konferencyjnej Biblioteki w Oleśnicy na briefingu prasowym, zorganizowanym pod hasłem "Porozmawiajmy o przyszłości naszych wsi i miast, konsultacje 21 Tez Samorządowych". W trakcie spotkania dołączyli jeszcze wójtowie: gminy Oleśnica - Marcin Kasina i Dobroszyc - Artur Ciosek.

Jacek Karnowski wyjaśniał, że wizyta w Oleśnicy jest zamanifestowaniem faktu, iż w kręgu zainteresowania twórców 21 Tez Samorządowych są nie tylko mieszkańcy metropolii, ale również małych miejscowości.

- Opowiadamy się za Polską samorządową, a nie partyjną, centralną. Dla nas najważniejszy jest los naszych mieszkańców. Na co dzień spotykamy się z nimi i wiemy, czego im potrzeba - mówił Karnowski,

"W postulatach nie ma cienia polityki" - podkreślali samorządowcy. Wskazywali na konieczność decentralizacji, mówili, że obecny rząd marginalizuje samorządy.

Karnowski, Sutryk, Bronś, Franckiewicz i Błoński omawiali kolejno 21 Tez Samorządowych. Burmistrz Oleśnicy mówił o kwestii zarządzania drogami.

Politycy poinformowali, że 21 Tez podpisało 300 wójtów, burmistrzów, prezydentów.

- Jesteśmy przekonani, że wybory wygramy - mówił prezydent Sopotu, który jest członkiem sztabu wyborczego Platformy Obywatelskiej. Przyznał, że termin konsultacji nie jest przypadkowy, ale związany właśnie z kalendarzem wyborczym. 

31 sierpnia tezy mają zostać przekształcone w postulaty.

Po briefingu w sali konferencyjnej odbyło się posiedzenie Zarządu Miast Polskich. Zaopiniowane zostały projekty ustawy dotyczące m.in.: planowania i zagospodarowania przestrzennego, nowelizacji Karty Nauczyciela i kooperatyw mieszkaniowych.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

hag

Zdjęcia (23)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (93)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

sPOcony Janek
sPOcony Janek 25.07.2019, 17:58
Łelkom! Gutentag! Naschledano! Lejdis dżentelmen! Więc tak, mam zaszczyt powitać szanownych gości w imieniu kolektywu mieszkańców Oleśnicy. To niesłychane wyróżnienie jest wyrazem uznania ze strony władz dla naszych dotychczasowych sukcesów i jednocześnie bodźcem do dalszych godnych uwagi osiągnięć na polu gospodarczym! Chcę podkreślić, jako gospodarz tego miasta, że naszą ambicją jest aby przykład promieniujący z tego miejsca, pod moim, czyli Jana Bronsia kierownictwem, rozszerzył się na cztery części kuli ziemskiej!
Paranoja
Paranoja 12.07.2019, 15:51
Ha ha ale osiołki z kim rozmawiali i do kogo słuchali samie siebie Bu ha ha
Mięsisty Nos
Mięsisty Nos 11.07.2019, 23:18
Chlopaki ze wsi strugają z banana!
18 grudnia 2016 w: Polska

Możemy zatem już zarysować ramowy scenariusz zamachu stanu w Polsce: Komitet Obrony Demokracji, którego trzon i najtwardsze jądro stanowią konfidenci SB i Wojskowych Służb Informacyjnych, będzie urządzał coraz to gwałtowniejsze zadymy, prowokując rząd do użycia siły, a gdy to nastąpi, żydokomuna podniesie klangor aż pod niebo empirejskie, oskarżając rząd o ?terroryzm państwowy? i współpracę z ?nazistami?, którzy się ?odradzają?. Wtedy przemówi ?cała Europa?, a KOD przystąpi do najbrudniejszej, również ? co tu ukrywać ? mokrej roboty, zaś nasza niezwyciężona armia zapewni mu osłonę siłową. Chodzi bowiem o to ? podobnie jak 13 grudnia...
Jan Gad
Jan Gad 11.07.2019, 23:07
One mówiły do Jasnogrodu?!
bee
bee 11.07.2019, 08:55
do kogo oni mowili? do pustej sali?
*** Jasnogrodu
*** Jasnogrodu 09.07.2019, 19:43

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

boki zrywać
boki zrywać 09.07.2019, 16:40
My wszyscy z polityką nie mamy nic do czynienia, ale jakby co to jest posag Lusi....
obserwator
obserwator 09.07.2019, 13:18
Bronś bajdurzy! przecież on teraz może w dwa dni przejąć zarządzanie wszystkimi drogami w Olesnicy. Wystarczy , że podpisze porozumienie ze starostą i marszałkiem. Oni mu przekażą drogi w zarząd i stosowne pieniądze na ich utrzymanie. Po co ten wrzask , o nic. Ale jak się nie ma co robić na stołku burmistrza to się zaczyna wiercić. No chyba że ma owsiki.
ks. Sowa
ks. Sowa 12.07.2019, 08:07
.... chyba Owsiaki.
ja
ja 08.07.2019, 21:51
W skali kraju jest ok. 2,5tyś. wojtów, burmistrzów i prezydentow. Tzw.listę 21tez podpisalo ok. 300 samorzadowcow.
69latek
69latek 08.07.2019, 21:29
(tzw.afera sopocka) Oto nagrany J.Karnowski w rozmowie z przedsiębiorcą, który chciałby zaadoptować poddasze by stać się właścicielem 5 mieszkań:
Prezydent: A słuchaj, ile tam mieszkań może być?
Biznesmen : Gdyby przeszedł projekt który ja złożyłem to mogło by być 5 mieszkań.Prezydent:Dobra,ja bym miał faceta,który by nam to zrobił,ale on chciałby 1 mieszkanie...i jedno dla mnie. Nagranie trafiło do sądu, a sąd oświadczył,że nagranie nie świadczy,że Karnowski chciał mieszkanie dla siebie i swego kolegi w zamian za zgodę na rozbudowę strychu !?
.
. 11.07.2019, 10:47
Widać Bronsiowi to absolutnie nie przeszkadza.
sPOcony Janek
sPOcony Janek 12.07.2019, 08:08
w końcu: PETUNIA NON OLET !!!!!
gfd
gfd 08.07.2019, 20:30
Muppet Show.Tak jakoś się mi kojarzy.
ja
ja 08.07.2019, 17:36
Do wyborów październikowych-zgodnie z wytycznymi buntowników z Gdańska- burmistrz będzie zajęty przeszkadzaniem w wygraniu wyborów przez PiS. A później zobaczy się...
REFERENDUM
REFERENDUM 08.07.2019, 12:54
W mieście niewiele się dzieje (inwestycje drogowe nie są rozpoczynane -obwodnica wschodnia,ul. Dobroszycka, zamisat tego pieniadze maja pojsc na dworzec pkp), a burmistrz bryluje na arenie krajowej polityki i w w dodatku w kontrze do rządu! REFERENDUM i odwołać bo chce mieć gospodarza a nie celebrytę dbającego o siebie i swoj dwor.
?
? 08.07.2019, 08:16
czy Rada Miasta wyraziła zgodę, aby Burmistrz reprezentował ją w Gdańsku i czy wyraziła zgodę aby podpisał się pod tezami? Burmistrz tam reprezentował Miasto Oleśnicę czy siebie?
...
... 08.07.2019, 09:22
Bronsiowi radni wszystko przyklepią,.
Edmund Kaleciński
Edmund Kaleciński 09.07.2019, 14:24
Kołacińscy radni też mu przyklepywali wszystko...
?
? 09.07.2019, 19:39
Było minęło, nie życie przeszłością Edmundowiczu!!! Ważne jest to, co wyprawia teraz Bronś, to takie trudne fo zrozumienia?
chory na władzę
chory na władzę 08.07.2019, 08:13
to jest kampania wyborcza, za publiczne pieniądze - tzn. za nasze pieniądze, tak przygotować sobie środowisko i "ograć suwerena" - by rządzić do śmierci
Ob. Jan Leśny
Ob. Jan Leśny 08.07.2019, 06:40

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

69latek
69latek 07.07.2019, 18:53
Prezydent Sopotu Jacek Karnowski, nagrany w czasie składania korupcyjnej propozycji (tzw.afera sopocka) i oczywiście uniewiniony przez specjalna kastę, gwiazdą sPOtkania.
Pytam
Pytam 07.07.2019, 10:33
Dlaczego nie powiadomiono o spotkaniu mieszkańców? Pewnie ludzie chcieliby posłuchać.
ks. Sowa
ks. Sowa 11.07.2019, 11:28
a po co ??? Jeszcze by były jakieś niewygodne pytania ...
asd