Zabiła podczas alkoholowej libacji

  • 04.07.2019, 21:39
  • Źródło: Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu
Zabiła podczas alkoholowej libacji pixbay.com
Prokuratura Rejonowa w Oleśnicy skierowała wniosek o aresztowanie 47-latki.

Prokuratura Rejonowa w Oleśnicy skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące, zatrzymanej w tym tygodniu 47-letniej Anny Cz.

Kobieta podejrzana jest o zabójstwo Stanisława M., poprzez zadanie pokrzywdzonemu co najmniej dwóch ciosów nożem w okolicę klatki piersiowej. Grozi jej kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Jak wynika z dokonanych ustaleń, w nocy z godziny 1 na 2, w jednym z mieszkań na terenie Kiełczowa miało miejsce spotkanie towarzyskie z udziałem pokrzywdzonego Stanisława M., podejrzanej Anny Cz. oraz innych osób, podczas którego spożywano alkohol.

W pewnym momencie Anna Cz. zadała Stanisławowi M. co najmniej dwa ciosy nożem, skutkujące powstaniem co najmniej dwóch ran kłutych w okolicy klatki piersiowej, przy czym jedną drążącą do jamy brzusznej. Pokrzywdzony zmarł na miejscu zdarzenia.

W toku oględzin mieszkania prokurator zabezpieczył narzędzie zbrodni. Był to 12-centymetrowy nóż. Następnie decyzją prokuratora ciało pokrzywdzonego skierowano do Zakładu Medycyny Sądowej we Wrocławiu celem wykonania sądowo-lekarskiej sekcji zwłok.

Wczoraj w godzinach porannych, odbyła się sądowo-lekarska sekcja zwłok Stanisława M. Jak wynika ze wstępnych wyników sekcji, pokrzywdzony doznał obrażeń ciała w postaci uszkodzenia wątroby i krezki poprzecznicy, skutkujących jego zgonem w przebiegu wykrwawienia.

Podstawą powyższych ustaleń były w szczególności zeznania przesłuchanych w toku śledztwa świadków, oględziny miejsca zdarzenia, oględziny ciała i odzieży podejrzanej Anny Cz.

47-latka usłyszała zarzut zabójstwa. Przyznała się częściowo do popełnienia zarzuconego jej czynu, a następnie skorzystała z przysługującego jej prawa i odmówiła składania wyjaśnień. Ze względu na uzasadnione przypuszczenie, iż podejrzana na wolności będzie utrudniała prowadzenie postępowania przygotowawczego oraz mając na uwadze grożącą podejrzanej surową karę, prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanej.

Źródło: Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Adam
Adam 04.07.2019, 21:49
Zbrodnia to nieslychana Ania zabila pana

Pozostałe