Karnowski, Sutryk, Bronś, Bloński poprą w Oleśnicy 21 tez samorządowych

  • 04.07.2019, 09:53
  • OAI
Karnowski, Sutryk, Bronś, Bloński poprą w Oleśnicy 21 tez samorządowych
"Porozmawiajmy o przyszłości naszych wsi i miast, konsultacje 21 Tez Samorządowych" - napisała grupa samorządowców. Oto ich komunikat o briefingu prasowym:
"21 Tez Samorządowych to mocny przekaz wspólnot lokalnych w obronie państwa samorządnego i demokratycznego. Zapraszamy do ogólnokrajowej debaty o przyszłości naszych wsi i miasta
 
4 czerwca w Gdańsku kilkuset samorządowców: wójtów, burmistrzów, radych, starostów, prezydentów i marszałków  podpisało się pod 21 Tezami samorządowymi.
 
Tezy te - po konsultacjach z mieszkańcami, sektorem pozarządowym i całym środowiskiem samorządowym – chcemy zaprezentować 31 sierpnia jako postulaty Samorządnej Rzeczpospolitej. Na ich podstawie przygotujemy projekty ustaw, które złożymy pod obrady nowego parlamentu RP.
 
Będziemy dążyć do tego, aby nasze miasta i gminy, w 2020 roku, 30 lat od pierwszych w pełni demokratycznych wyborów samorządowych, uzyskały prawodawstwo godne demokratycznej Polski w Europie.
 
Chcemy Polski samorządnej i solidarnej, w której mieszkańcy sami decydują o losach swoich lokalnych wspólnot.
 
Spotkania konsultacyjne już trwają. Od 5 lipca zapraszamy do konsultacji wszystkich Polaków".
 
Goście briefingu
Wojciech Błoński, wójt Długołęki
Jan Bronś, burmistrz Oleśnicy
Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic, prezes ZMP
Jacek Karnowski, prezydent Sopotu
Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia
OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Edmund Kaleciński
Edmund Kaleciński 07.07.2019, 02:19
SŁOWO NA NIEDZIELĘ...

To taka łagodna odpowiedź Autorowi spod "Cogito ergo sum". Dlatego tu, bo "Prawa Oleśnica" wszystko co u nich piszę wycina. Nieładnie Panie Michale... Tekst opublikowałem, ze zdjęciami do niego, na swoim profilu fejsbukowym. Trzymajcie się. Hakuna matata !
**************************************************************

Otrzyj łzy Misiu...
Bardzo niedawno, w fejsbukowej rzeczywistości Oleśnicy, wychynął publicysta samorządowiec, radny miejski (w poprzedniej kadencji burmistrz miasta), żywiący się dowalaniem obecnemu włodarzowi naszego grodu.
Nie pisałbym o tym, bo dziś jego postawa, to bułka z masłem. Tak robią wszyscy, którzy w wyborach ubiegłorocznych polegli z kretesem.
Piszę dlatego, że dzisiejszy radny nie może pozbyć się powyborczej traumy i pod szyldem „Cogito ergo sum” - „Myślę więc jestem” próbuje wykazać się myśleniem. Ma ono wprawdzie cechę propagandowego pisowskiego walca, jak wszędzie, ale niech tam.
Wczoraj na fejsbukowej stronie radny ów odniósł się do faktu pobytu w naszym mieście Zarządu Związku Miast Polskich oraz kilkudziesięciu innych samorządowców, którzy na swoim posiedzeniu m.in. opiniowali 21 Tez Samorządowych uroczyście podpisanych w Gdańsku 4 czerwca br., w czasie Święta Wolności i Solidarności, przez przedstawicieli samorządów z całej Polski.

Spotkanie to radny nazwał „w sumie mało nowatorskie, przypominające jako żywo cyrki objazdowe, tyle że rolę „baby z brodą” pełnił popularny samorządowiec prezydent Sopotu...”. Te „cyrki objazdowe” i „baba z brodą” zainspirowały mnie, by pokazać jak swoje cyrki objazdowe hołubił w mieście były burmistrz (teraz radny), sam w nich także uczestnicząc z brodą, udając króla, nie babę...
Co z tego wynikło mieszkańcy przecież pamiętają. Cała pisowska formacja, pod nazwą "Pisowska zaraza" wybory przerżnęła makabrycznie.
Edmund Kaleciński
Edmund Kaleciński 06.07.2019, 11:03
Widzę, że oleśniccy internauci mają wiele do powiedzenia/napisania o problemach samorządowych. Smutne to. PS. A propos "21 tez" - nie uwzględniono wyraźnie problemów przestrzegania praworządności, zżerającej Polskę, a zatem i samorządy, klerykalizacji (czyli oligarchicznego,aroganckiego systemu, którego jedynym celem jest utrzymanie władzy za wszelką cenę). Nie padło ani jedno słowo o przyzwoitości i moralności oraz etyce sprawowania samorządowej władzy. O domaganiu się świeckości państwa (nie społeczeństwa, żeby było jasne) jako gwarancji wolności sumienia i wyznania (o tym w ustawie o gwarancjach wolności sumienia i wyznania, w art. 10 : "Rzeczpospolita Polska jest państwem świeckim..."). Nowocześnie rozwijać się może tylko państwo świeckie przestrzegające praw obywatelskich. Rozumiem, że nie staniemy się od razu nowoczesnym państwem, ale w podstawowych założeniach musi być mowa o tym, o czym napisałem. * Sam pomysł samorządowców o "wzięciu spraw w swoje ręce uważam za dobry".
ja
ja 06.07.2019, 13:43
ile promili mundziu?
Eskobar z Grochowa
Eskobar z Grochowa 05.07.2019, 10:55
Spocony robi takie eventy, bo za wszelką cenę chce uciec do parlamentu, pod parasol immunitetu .....
b
b 05.07.2019, 09:21
ten podział na dzielnice już w historii przerabialiśmy - nigdy więcej
Igor
Igor 04.07.2019, 21:20
Nie pomogą fale Wisły.
Puenta warta Oskara!
Puenta warta Oskara! 04.07.2019, 21:17
Kinga! BiNGO!
Kinga
Kinga 04.07.2019, 17:38
A później na wywiad panowie do radia Rodzina .
red. Sekielski
red. Sekielski 05.07.2019, 10:57
nie, nie - teraz będzie TVN24. Antyklerykalizm z PO-KO zoboawiązuje ....
Drogo
Drogo 04.07.2019, 20:28
Jeden wywiad w miesiącu, to będzie jakieś prawie dwa tysiące dudków.
Jajo
Jajo 04.07.2019, 16:51
Czy brons z czulinskim podpisali deklarację.
Obroncy demokracji. To juz nawet nie jest smieszne.
GALL
GALL 04.07.2019, 13:23
Rozbicie dzielnicowe wg budowlańca.
Piotr
Piotr 04.07.2019, 12:38
Czyżby kampania przed jesiennymi wyborami ?
Podatnik
Podatnik 04.07.2019, 12:22
Bronś niech się za robotę wreszcie weźmie, a nie POlitykierstwo uprawia w godzinach pracy. Gdzie obiecana karetka?
z
z 04.07.2019, 12:03
To się dopiero chłopcy rozpędzili. hahaha! Marzyciele...
Oleśnica mówi nie
Oleśnica mówi nie 04.07.2019, 10:41
rozbicie dzielnicowe i księstewka Bronsia Karnowskiego Sutryka ?
.
. 04.07.2019, 10:09
Bronś będzie uczył nas demokracji?

Pozostałe