Katastrofa ekologiczna! Potrzeba wody dla stawu przy Kruczej w Oleśnicy!

  • 30.06.2019, 18:52
  • Krzysztof Dziedzic
Katastrofa ekologiczna! Potrzeba wody dla stawu przy Kruczej w Oleśnicy! Sylwia Urbanek
Apelujmy do władz Oleśnicy, by pilnie zleciły oczyszczenie zamulonego wlotu wody do stawu przy ul. Kruczej!

Od tygodni Sylwia Urbanek alarmuje w sprawie katastrofalnego stanu wody w stawie przy ul. Kruczej. My także o tym pisaliśmy. Mimo to jest coraz gorzej, bo nie ma żadnej reakcji. Już zobaczyliśmy na profilu Królik Oleśnicki zdjęcia ryb "pływających" do góry brzuchem, które zrobiła Sylwia Urbanek. To katastrofa ekologiczna. Ktoś powinien odpowiedzieć za zaniedbanie, bo sytuacja jest wszystkim osobom odpowiedzialnym znana od dawna.


A jak się dowiedzieliśmy od kierownika Nadzoru Wodnego w Oleśnicy Ryszarda Paca, sprawa jest banalnie prosta - trzeba oczyścić zamulony wlot wody z rzeki do stawu. Potrzeba do tego dwóch ludzi z łopatami, którzy zrobią to w 3 godziny. Ale taką czynność musi zlecić Urząd Miasta Oleśnicy, bo staw stanowi mienie komunalne!

Krzysztof Dziedzic

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ptyś
ptyś 10.07.2019, 20:01
Na tym stawie powinien być zakaz łowienia przez wędkarzy bo nikt nie zgłaszał śniętych ryb a codziennie któryś z nich moczy tam kija !
ala
ala 10.07.2019, 19:57
Bronś nie ma czasu na takie pierdoły on teraz obsadza stanowiska swoimi !
Brawo!
Brawo! 01.07.2019, 16:49
Podziękujmy ekologom, którzy protestowali przeciwko oczyszczeniu tego stawu.
Palancie
Palancie 01.07.2019, 17:40
Urzędasie co ma czyszczenie stawu z czyszczeniem wlotu w rzece? Nie siej propagandy sługusie władzy!
ah
ah 02.07.2019, 14:29
Jak się robi remont to wszystkiego więc nie gadaj głupot
Zielona
Zielona 01.07.2019, 13:41
Panie Starosto w tym wypadku Pan ryby odwoła ze stanowisk, bo ostatnio , to jest o Pana metoda na rozwiązywanie problemów.Przecież w tek wodzie są żywe istoty
Sylwia
Sylwia 30.06.2019, 22:44
Wystarczy wyciągnąć łopatą muł który jest przy wlocie,nie trzeba czyścić całej rury. Należy docisnąć tamę i woda się podniesie.Proste i nie będą umierać zwierzęta. Brzeg od ulicy obok parku jest widoczny na kilka metrów ,kaczki chodzą kilka metrów od brzegu zamiast pływać.
Ola
Ola 01.07.2019, 12:41

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Chochoł
Chochoł 30.06.2019, 21:30
Firma G..... staw wyczyści
Olesniczanin
Olesniczanin 30.06.2019, 19:56
Dzisiaj jest problem ale jak chcieli zrobic remont stawu, to ta Pani pierwsza blokowała, bo ratowała ptaki. Gdyby nie jej akcje staw juz by byl dawno robiony.
Sylwia
Sylwia 30.06.2019, 22:29
Remont w lipcu to śmierć setek zwierząt ze stawu,zwłaszcza młodych.Bardzo pan chce śmierci młodych zwierząt? A czyszczenie wlotu i dbanie o poziom wody należy robić co roku.Zwykłe dbanie o porządek.Nikt nie robi remontu bo się zapchał wlot ,tylko dlatego bo są pieniądze na staw i taką pracę można zaplanować bez zabijania zwierząt.
nie pieprz
nie pieprz 30.06.2019, 21:11
A co ma remont stawu do zatkanego wlotu wody ? Wlot jest przy rzece. Remont go nie obejmuje.
zntk
zntk 30.06.2019, 20:51
Masz rację nawet był o tym artykuł na tym portalu.
jack
jack 30.06.2019, 19:50
Kołaciński ma dużo czasu niech czyści
zntk
zntk 30.06.2019, 19:44
No przecież ma być remont stawu, ale też wam to się nie podobało. I ten tekst "Katastrofa ekologiczna!" eh. A co do Janka że to jego wina. To nie wina Janka ani Michała. W mieście są odpowiednie służby do tego, ale one mają to w dup... Przykład place zabaw na terenie miasta obsługuje ZBK. Zapraszam szanowną ekipę z ZBK aby zobaczyli jak wygląda plac na Sudoła/Słoneczna. Cieżko raz w miesiącu dokonać kontroli? Plac dla małych dzieci powyrywane podłoże, duża piaskownica tam gdzie jest karuzela - jest za mało piasku.
ciekawy
ciekawy 30.06.2019, 21:13
Jak ryby śnięte w stawie to nie katastrofa ekologiczna tylko co?
U
U 30.06.2019, 19:23
BRONŚ wyjdź z ratusza, zacznij coś robić
Spocony Janek