Podpalił auto i spowodował straty na 100 tys. złotych

  • 26.06.2019, 21:01
  • KPP Oleśnica
Podpalił auto i spowodował straty na 100 tys. złotych
Podpalił samochód, który w dużym stopniu został uszkodzony. Ogień przedostał się również na zaparkowany obok pojazd. Właściciel oszacował straty na blisko 100 tys. zł. Ustalony i zatrzymany przez policjantów mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, za co grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

W nocy policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze pojazdu zaparkowanego przy jednej z ulic w Oleśnicy. Na miejsce został skierowany patrol policji i straż pożarna. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że pojazd najprawdopodobniej został podpalony.

Płomienie objęły dużą część jednego pojazdu, oraz niewielka część drugiego - zaparkowanego obok Na szczęście nikt nie ucierpiał, a dzięki działaniom strażaków pożar nie zdążył się rozprzestrzenić.

Na parkingu w tamtym czasie znajdowało się kilkanaście pojazdów ciężarowych z naczepami. Przybyła na miejsce zdarzenia grupa operacyjno-dochodzeniowa, zabezpieczyła ślady, przesłuchała świadków zdarzenia, wykonała oględziny. Właściciel pojazdu wycenił straty na ok. 100 tys. zł.

Policjanci realizujący czynności ustalali m.in. motywy, którymi mógł kierować się sprawca uszkodzenia mienia. Dzięki żmudnej pracy i zaangażowaniu śledczych i technika kryminalistyki, udało im się wytypować sprawcę podpalenia. Był nim 50-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego.

Mężczyzna został zatrzymany. Po nocy spędzonej w policyjnych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, za co grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Prokurator rejonowy w Oleśnicy, zastosował wobec 50-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

KPP Oleśnica

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe