Konflikt pracowników z dyrekcją DPS Ostrowina

  • 26.06.2019, 10:36
  • OAI
Konflikt pracowników z dyrekcją DPS Ostrowina
Autorki skargi narzekają głównie na złą atmosferę i brak współpracy z dyrekcją.

Zarząd Powiatu spotkał się w Jemielnej Oleśnickiej z pracownikami filii Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Ostrowinie (powiat oleśnicki). Przypomnijmy, że do Zarządu dotarła napisana p[rzez nich skarga.

W dyskusji uczestniczyli: Anna Lemiech - zastępca kierownika działu terapeutyczno-opiekuńczego, Ewa Pieczonka - z działu administracji, a także opiekunka Bożena Sawicka. Autorki skargi narzekały głównie na złą atmosferę i brak współpracy z dyrekcją. Poruszyły też problem zróżnicowanych zarobków na tych samych stanowiskach.

Brak siatki wynagrodzeń zaniepokoił członków Zarządu.

- Najwięcej mieli zyskać pracownicy najmniej zarabiający, w przedziale 2250 zł - 3000 zł brutto, mogący liczyć na podwyżki od
450 zł do 550 zł brutto - przypomniał starosta Jan Dżugaj.

Pracownice nadmieniły, że problem zróżnicowanych płac zgłaszały również poprzednim władzom powiatu, ale nie było żadnej reakcji. Na koniec wyraziły obawę, że odbudowa poprawnych relacji dyrekcji z pracownikami będzie wymagała czasu, gdyż podziały są bardzo głębokie.

Zarząd ocenia, że problemami podnoszonym przez pracowników DPS w Jemielnej powinna się zająć Komisja Skarg i Wniosków Rady Powiatu.

- Nie ma wspólnego języka pomiędzy jednostką macierzystą w Ostrowinie, a jednostką w Jemielnej, która czuje się trochę wykluczona - uważa wicestarosta Sławomir Kapica.

Według Józefa Szmaja nieporozumieniom na linii kierownictwo - załoga należy jak najszybciej położyć kres, bo w przeciwnym razie konflikt będzie eskalował.

Zarząd ma odbyć spotkanie z dyrektor Iwoną Siemińską oraz Lilianną Głowacką, której podlega pion pielęgniarski.

OAI

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Maro
Maro 12.07.2019, 08:46
A co to za choroba nagła powaliła P. L? Bo jak czytam te komentarze to chyba ma boja, wydało się.Najlepiej zwiać na L 4.
Jerzy
Jerzy 28.06.2019, 18:48
Szanowny Panie Starosto,czytając te komentarze,mam nadzieję ,że się Pan w porę opamięta, zanim nie będzie za późno.Pani Dyrektor, głowa do góry,czas pokaże,że dobroć i prawda zawsze wygrywa.Dom bardzo dużo straci bez Pani .
Barbara
Barbara 28.06.2019, 18:40
W zupełności ,zgadzam się z Panem Piotrem.Co do pani L.to ciekawe ,gdzie jest teraz,narobiła zamieszania i nagle się rozchorowała.Już widzę PDPS -jako jednostkę wojskową.Baczność !!!!!Wykonać !!!!!!
Pracownik
Pracownik 28.06.2019, 16:51
Jan w. Nie masz pojęcia o niczym więc siedź cicho.
Jan władeczek
Jan władeczek 28.06.2019, 16:15
A ja wam mowie że to wszystko *** i to mocno. Takie sranie we własne gniazdo nigdy nikomu nie wyszło na dobre, a najbardziej przekonają się ci którzy ogłoszą pozorne zwycięstwo
Pracownik
Pracownik 28.06.2019, 14:38
Panie Piotr i Tadziu. Oboje nie macie racji. Owszem ferment, nienawiść, i wszystko co źle sieją kierownik, zastępca i niestety dyrektor. Ludzie chcą pracować w spokoju. Przyjść do pracy i cieszyć się z niej a nie być tolerowani jak najgorsze zło. Macie swoje stołki i będziecie bronić dyrekcji. I pewnie swoich stołków. Powodzenia. Tam nie może być ani dyrektor ani kierownik ani jego zastępca. Może ktoś to zrozumie.
Tadziu
Tadziu 28.06.2019, 14:01
Panie Piotr zgadzam sie w zupełności. Jeszcze nic dobrego z rządów Pana obecnie starosty nie wynikło. Ani teraz ani za czasów bycia burmistrzem Twardogóry. Już rozpieprzył zarząd szpitala teraz zniszczy dps później kolejne jednostki mu podległe cały on. Obstawi stołki rodziną i swoimi dupolizami a szaraków zdepta i zgnoji
Piotr
Piotr 28.06.2019, 13:47
Najwiekszy ferment i niemiłą atmosferę w dps-ie wprowadza sama Pani zastepca kierownika. Jezeli dopnie swojego i zmieni sie dyrekcja to nic dobrego z tego nie bedzie. Pan starosta wepchnie kogoś swojego lub w ostatecznosci stanowisko obejmie Pani L. lub Pan Ł. i wtedy sie okaże jaki pogrom będzie wśród pracowników. Niestety pracownicy są ograniczeni i mają problemy z podstawowymi rzeczami i w banalny sposób można nimi sterować i w efekcie skończą z ręką w nocniku wtedy będę śmiał się w głos jak będą płakać. Jaka Pani dyrektor jest taka jest nieraz porywcza ale jak jest potrzeba to zawsze walczy o pracowników (jeżeli na to zasługuje) i przede wszystkim o mieszkańców. Niestety jest to jednostka budżetowa i finanse zależne są od jednostek nadrzędnych (starostwo) i z gówna bata się nie ukręci. Walczcie dalej z tym w ten sposób to na pewno sobie poprawicie
Pracownik
Pracownik 28.06.2019, 13:06
Do Polo : jeśli nie znasz realiów pracy z osobami niepełnosprawnymi i tamtejszym kierownictwem to się nie wypowiadaj. Chyba że piszesz z poziomu tego kierownictwa to znaczyło by właśnie to co napisałeś.
pytanie
pytanie 28.06.2019, 11:08
Czy to prawda że Oskar będzie dyrektorem, bo słuchy krążą po powiecie?
Polo
Polo 27.06.2019, 16:45
Ty, opiekun? Zapraszam do innej pracy. Po co się męczysz?
Pracownik
Pracownik 27.06.2019, 08:18
Dziwię się, że dyrektorka nie ma swojej godności żeby odejść, ale nie ma a wszystko wróciło by do normy. Tam też nie może być kierownika działu terapeutycznego, który zrobił z domu wojsko. Nic od dawna nie dzieje się tam dobrze a władze milczą. I poprzednie i teraźniejsze.
olek big btother
olek big btother 27.06.2019, 07:16
Kolejny rozbiór Powiatu Oleśnickiego. Tam gdzie Dj ugaj macza palce wszystko w konflikcie. Najgorszy Starosta w historii.
warjat
warjat 27.06.2019, 03:33
Dyrektor niech lepiej dba o swung stołek
Ja