Świat pod Kyczerą w Oleśnicy

  • 24.06.2019, 15:32
  • OAI
Świat pod Kyczerą w Oleśnicy

W ramach wydarzeń towarzyszących:

🎶 🎶 o 17.00 wystąpi zespół O Matko i Córko
🎋 🎋 w godzinach 17.00-19.00 odbędą się warsztaty - plecenie wianków.

✨✨
O godz. 18.00 rozpocznie się koncert galowy w ramach XXII Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Świat Pod Kyczerą” - część dolnośląska i opolska, w ramach którego wystąpią zespoły z różnych krajów świata.

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia!

Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Świat pod Kyczerą” to jeden z największych festiwali tego typu w Polsce. Organizowany jest przez Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca „Kyczera” przy współpracy z kilkunastoma instytucjami w kraju i zagranicą. Co roku naszymi gośćmi są zespoły z całego świata, jak na przykład z Brazylii, Gruzji, Turcji i Indii… Festiwal składa się z dwóch zasadniczych części: małopolskiej i dolnośląskiej, gdzie w ciągu dwóch tygodni można być świadkiem niezwykłych spotkań, wystaw, warsztatów, korowodów oraz przede wszystkim koncertów.

Zadaniem festiwalu jest propagowanie kultury, różnorodności, ale i przede wszystkim nauka jedności, tolerancji i szacunku do drugiego człowieka bez względu na jego narodowość. Pokazanie światu, że istnieje tak mała mniejszość etniczna jaką są Łemkowie, ale również udowodnienie, że w połączeniu z innymi narodowościami całego świata możemy bardzo wiele.

 „Świat pod Kyczerą” to pomost łączący dawne i obecne miejsca zamieszkania Łemków, to przestrzeń do dialogu międzykulturowego, nasz pomysł na rozmnożenie ewangelicznego „talentu” podarowanym przez Boga.

W tym roku festiwal trwa aż 17 dni. Odwiedzimy miejscowości Dolnego Śląska, Opolszczyzny, Małopolski i Podkarpacia!

Po raz pierwszy zaprezentujemy się w Oleśnicy, gdzie w niedzielę 30 czerwca o godzinie 18.00 na scenie w amfiteatrze rozpocznie się koncert galowy z udziałem naszych gości!

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe