Marihuana w Sycowie

  • 18.06.2019, 13:04
  • KPP Oleśnica
Marihuana w Sycowie
Oleśniccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie środków psychotropowych. Amatorzy „zielonego suszu” wpadli w ręce policjantów podczas kontroli drogowej w i Międzyborzu, w powiecie oleśnickim. Podejrzani usłyszeli zarzuty w tej sprawie. Jeden został objęty policyjnym dozorem, natomiast drugi trafił do aresztu na okres 3 miesięcy.

Policjanci oleśnickiej drogówki zatrzymali do kontroli audi A4. W trakcie tej kontroli mężczyźni podróżujący w pojeździe zaczęli nerwowo się zachowywać. Wszystko wskazywało na to, że mogą posiadać środki zabronione. Podejrzenia mundurowych potwierdziły się. Jak się okazało, przy 27-letnim kierującym policjanci znaleźli sporą porcję suszu roślinnego koloru zielonego. W toku wstępnych czynności w tej sprawie policjanci ustalili również, że pasażer pojazdu 40–letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego miał przy sobie kilka porcji marihuany. W tej sytuacji obaj mężczyźni zostali zatrzymani.

Już wstępne badania zabezpieczonych substancji potwierdziły, że są to substancje, których posiadanie jest zabronione. Dopiero szczegółowa analiza zabezpieczonego suszu potwierdziła, że to substancja psychotropowa w ilości pozwalającej uzyskać ponad 1800 porcji rynkowych.

27-latek usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 40-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Za taki czyn grozi do 3 lat więzienia.

Decyzją prokuratora podejrzany 40-letni mężczyzna został objęty policyjnym dozorem, natomiast 27-latek decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu.

Postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Oleśnicy prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Sycowie.

KPP Oleśnica

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Głosprawdy
Głosprawdy 19.06.2019, 12:12
Ale sukces nie wiadomo czy się śmiać czy płakać - idźcie pod monopolowy i aresztujcie wszystkich posiadaczy alkocholu bo robi wiecej złego jak zioło

Pozostałe