Areszt za naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie policjantów

  • 17.06.2019, 10:32
  • KPP Oleśnica
Areszt za naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie policjantów
Trzymiesięczny areszt tymczasowy zastosował sąd wobec 34-letniego mieszkańca powiatu oleśnickiego. Mężczyzna podczas interwencji naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy i znieważył ich słowami obelżywymi. Zatrzymany jest również sprawcą kilku uszkodzeń mienia oraz kierowania gróźb karalnych wobec innych osób.

Wszystko zaczęło się od wezwania policjantów do interwencji.

Zgłaszający twierdził, że wskazany mężczyzna kieruje wobec niego groźby karalne. Na miejsce udał się patrol funkcjonariuszy z komisariatu w Twardogórze. Policjanci, aby wyjaśnić okoliczności zgłoszenia udali się do 34-latka. Mężczyzna nie miał ochoty rozmawiać z policjantami, był agresywny. Podczas wykonywanych czynności naruszył nietykalność cielesną obu funkcjonariuszy i znieważył ich. Reakcja interweniujących była natychmiastowa.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Okazało się, że to nie wszystkie przewinienia 34-latka.

Policjanci ustalili, że na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni mężczyzna dwukrotnie wybił szyby w budynku ratusza oraz uszkodził szybę na prywatnej posesji. Ponadto zebrany materiał dowodowy świadczy, że zatrzymany groził członkom rodziny i innym osobom. Policjanci ustalili, że mężczyzna już wcześniej był karany za podobne przestępstwa.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej interweniujących funkcjonariuszy oraz uszkodzenia mienia i kierowania gróźb karalnych. Sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Oleśnica

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gość
gość 17.06.2019, 15:27
Dariusz P ma 44 lata a nie 34 proszę poprawić

Pozostałe