UWAGA TVN: Kim jest 22-latek, który celowo przejechał psa?

  • 15.06.2019, 16:15
  • OAI
UWAGA TVN: Kim jest 22-latek, który celowo przejechał psa?
Program "Uwaga" TVN-u poświęcony był sprawie zabicia psa przez Rafała B. z Nowego Dworu. Oto jego wersja tekstowa.

„To wyrywa serce”

Na przesłanym do redakcji filmie widać, jak kierowca dostawczego samochodu celowo potrącił idącego poboczem psa. Zwierzę upadło i nie było w stanie się ruszyć. Wtedy mężczyzna zawrócił i kilka razy po nim przejechał. Wszystko nagrywał telefonem komórkowym. Nagranie udostępnił na portalu społecznościowym.

- Kiedy przygotowywałem scenopis tego zdarzenia dla policji, opisując sekunda po sekundzie film, robiąc przy tym zdjęcia, wycierałem oczy od łez. Nie byłem tego w stanie obejrzeć do końca – wspomina Grzegorz Bielawski z Pogotowia dla Zwierząt i dodaje: To wyrywa serce nawet najbardziej nieczułym.

Szybko wyszło na jaw, że autorem nagrania jest 22-letni Rafał B., mieszkaniec gminy Syców.

- Na co dzień mam do czynienia z ludźmi, którzy są zdemoralizowani w podejściu do zwierząt, którzy znęcają się nad nimi. To ich od piętnastu lat ścigamy. Nigdy jednak nie widzieliśmy, żeby tak bestialski czyn sprawiał człowiekowi przyjemność – dodaje Bielawski.

Kim jest Rafał B.?

Sprawca był aktywny na portalach społecznościowych. Publikował w nich między innymi filmy z wykroczeń drogowych. Zdarzało się, że groził innym osobom.

Mężczyzna został zatrzymany dzień po opublikowaniu nagrania. Na jego trop wpadli wolontariusze z Pogotowia dla Zwierząt.

- Trzy dni byłem na miejscu i zbierałem o nim informacje. Nie usłyszałem nic pozytywnego na jego temat. To człowiek z problemami. Uważam, że on nie mając żadnej miłości do zwierząt, nie może być normalnym człowiekiem – podkreśla Bielawski.

W Sycowie, gdzie mieszka B. wzbudza duże emocje. Mężczyzna swoim zachowaniem miał budzić postrach wśród mieszkańców. Był nieobliczalny, szukał zaczepki i prowokował do bójek.

- Jak był młody to jadł żywe motyle. W gimnazjum był takim chłopakiem, którego nikt nie zauważał, którego nikt się nie bał. Być może chciał tym pokazać, że jest kimś więcej. Chciał być szanowany – mówi anonimowo znajoma sprawcy.

Rafał B. jest znany policji. Toczyło się wobec niego postępowanie dotyczące nielegalnego posiadania broni. Jest również oskarżony o nękanie swojej byłej dziewczyny oraz groźby pozbawienia życia wobec jej partnera.

- On już wcześniej przejawiał niepokojące cechy. Bez powodu zaczepiał rówieśników, często prowokował bójki. Słyszałem, że nie miało dla niego znaczenia, czy to chłopak, czy dziewczyna. Jak chciał uderzyć, robił to – mówi Piotr Paszkowski z mojaolesnica.pl

- B. najpierw typował swoje ofiary, potem nawiązywał z nimi kontakt przez portale społecznościowe. Kiedy spotykał się z jakąś odmową, stawał się napastliwy, odgrażał się – opowiada mieszkanka Sycowa.

Przesłuchanie

Grzegorz Bielawski z Pogotowia dla Zwierząt, jako pokrzywdzony brał udział w przesłuchaniu mężczyzny.

- Jego postawa podczas przesłuchań świadczy o tym, że pozbawiony był skrupułów. Nie współpracował, niczego nie wyjaśniał. Przyznał się do winy i tyle – opowiada Bielawski i dodaje: Jego kręci zadawanie bólu. Widziałem zdjęcia, na których był umazany krwią.

Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące, usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami.

- To był stary, ślepy na jedno oko i głuchy pies. Ten pies nie mógł gonić sarny, jak twierdzi podejrzany. On po prostu szedł drogą – mówi Grzegorz Bielawski.

- Szedł poboczem, nikomu nie wadził. To tak, jakby ktoś z nas szedł poboczem. To tak jakby najechał na nas i tak po nas jeździł – dodaje właściciel zabitego psa.

To zdarzenia wywołało ogromne oburzenie w internecie.  Pod wirtualną petycja, domagającą się maksymalnego wymiaru kary dla Rafała B. podpisało się już kilkadziesiąt tysięcy osób.

- To nie jest barbarzyństwo, to nie jest sadyzm. To coś dużo gorszego, czego nie potrafię nazwać – kończy Bielawski".

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Prawda o besti
Prawda o besti 23.03.2020, 22:22

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Dawid
Dawid 11.03.2020, 17:42
Rafał Byś Adres Nowy Dwór 25c, Syców dojechać k...ę
Max
Max 11.12.2019, 01:31

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

dddd
dddd 18.06.2019, 15:48
Towarzysz Cimoszewicz przejechał kobietę na przejściu dla pieszych złamał jej nogę i uciekł z miejsca wypadku a został europosłem . I nikt jakoś nie płacze nie lamentuje
Klaudia
Klaudia 05.07.2019, 19:54
tak ale potrącić i uciec to co innego niż potracić, zawrócić, przejechać po ciele, zawrócić przejeżdżając po ciele, przejechać po głowie, nagrywać to, uciec i chwalić się tym będąc dumnym z tego
Marzena Kosciolek
Marzena Kosciolek 18.06.2019, 12:34
To bestia nie człowiek. Od czasu reportażu do dziś męczą mnie myśli co noc. Co można zrobić aby zapobiegać takim czynom? Chciałabym aby poniósł ciężka karę ale czy to obudzi jego sumienie?
Renata
Renata 18.06.2019, 06:36
Taką śmierć zagotować oprawcy jaką zgotował biedne u piesków.
Elisabeth
Elisabeth 17.06.2019, 18:56
Takiego chama powinno sie w zamknietym psychiatryku zamknac
Nika
Nika 17.06.2019, 13:45
Człowiek, jaki człowiek,to odpad,ludzki,niegodny ,aby go tak określać.
Zutylizować,szkoda kasy na proces !!!!

Baba
Baba 17.06.2019, 07:21
Kto odchował takie cos?No bo raczej nie WYCHOWAŁ....
Elf
Elf 17.06.2019, 03:30
Nie mogę pojąć.,aby.być tak zepsutym..
MAYA
MAYA 17.06.2019, 01:53
Jakim trzeba byc zlym czlowiekiem.Jak ludzie moga robic wielka krzywde zwierzetom.Powinno dawac wieksze wymiary kary dla niemam okreslenia bo dlamnie to nie ludzie )tylko bydlaki
Monika
Monika 17.06.2019, 01:45

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Aga
Aga 16.06.2019, 23:20
Mam nadzieje że za kratami sie nim zajma.....OSTRO!!!!! Kawał ***a....
Kinga
Kinga 16.06.2019, 22:17
Piec lat to za mało
Tatiana
Tatiana 16.06.2019, 12:57
***rowac tego mu.bo kiedys zrobi to czlowiekowi.
Ej
Ej 16.06.2019, 13:01
***rowac!
Loren
Loren 16.06.2019, 12:55
Ja tez jestem za tym ,zeby doswiadczyl takiej samej meki co ten niewinny pies On jest niebezpieczny dla ludzi i zwierzat i musi poniesc adekwatna kare za swoj bestialski czyn Czlowiek to najgrozniejszy ssak na ziemi , zabic ,zniszczyc zadac bol ,cierpienie ,wytruc ,wyciac ,zniewolic ,meczyc itd i mysli sobie ze jest tutaj wladca i panem tej ziemi
Gość 1
Gość 1 16.06.2019, 12:51
Na krzesło elektryczne takiego śmiecia
Gosc
Gosc 16.06.2019, 12:09
Zabić takiego s..syna to za mało..Jemu trzeba zrobić to samo co on temu biednemu pieskowi..nie ważne czy był stary czy ślepy czy głuchy..Ale to żywe stworzenie..Przysięgam że zrobiłabym to samo zwyrodnialcowi..

Pozostałe