Karta Dużej Rodziny w Oleśnicy będzie rozszerzona?

  • 15.06.2019, 07:42
  • OAI
Karta Dużej Rodziny w Oleśnicy będzie rozszerzona?
"Oleśnicka Karta Dużej Rodziny - interpelacja na plus" - napisał radny Paweł Bielański (Oleśnica Razem). A miasto publikuje komunikat ze spotkania w sprawie OKDR.

Oto post radnego:

"W marcu br. na prośbę oleśnickich rodziców wychowujących dzieci w rodzinie wielodzietnej złożyłem interpelację do burmistrza w sprawie rozszerzenia uprawnień do korzystania z ulg wynikających z nowych założeń ustawowych dotyczących Karty Dużej Rodziny.

Przypomnę, że z dniem 1 stycznia 2019 r. weszła w życie istotna zmiana w ustawie o Karcie Dużej Rodziny – od tego dnia o przyznanie Karty Dużej Rodziny mogą ubiegać się nie tylko członkowie rodzin, w których w chwili składania wniosku co najmniej troje dzieci spełnia warunki ustawy, ale również rodzice i małżonkowie rodziców, którzy mieli na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci, bez względu na wiek tych dzieci w chwili składania wniosku - to cenne wsparcie dla rodziców. W interpelacji wskazywałem, że wobec ustawowych nowelizacji zasadne i celowe jest wprowadzenie nowych uprawnień dla oleśniczan korzystających z oleśnickiego programu wsparcia dla rodzin wielodzietnych w ramach Oleśnickiej Karty Dużej Rodziny.

W miejskim ratuszu burmistrz wraz z dyrektor MOPS Danutą Szczepanik odpowiedzi na interpelację zorganizował spotkanie w sprawie zmian w OKDR.

Cieszy fakt, że interpelacja odniosła pozytywny skutek i działania celem rozszerzenia programu OKDR zostały rozpoczęte.

Promowanie modelu rodziny wielodzietnej to ważny element społecznej polityki miasta, a rozszerzenie uprawnień dla rodziców korzystających z Oleśnickiej Karty Dużej Rodziny to oczekiwany kierunek prospołecznych działań".

A to komunikat miasta ze spotkania w tej sprawie:

" Dzisiaj w ratuszu odbyło się spotkanie burmistrza Jana Bronsia, zastępcy burmistrza Edyty Małys – Niczypor oraz dyrektora MOPS Danuty Szczepanik z lokalnymi przedsiębiorcami współrealizującymi program Karty Dużej Rodziny. Podsumowano dotychczasową pracę. Była to też okazja do złożenia podziękowań.

Dyskutowano nad rozszerzeniem zakresu świadczeń, systemu zniżek i dodatkowych uprawnień dla dużych rodzin oraz nad koniecznością pozyskania nowych partnerów do współpracy. Konieczność taka wynika ze zmiany przepisów i poszerzenia kręgu osób mogących korzystać z przysługujących uprawnień - o rodziców, którzy mają lub w przeszłości mieli na utrzymaniu co najmniej troje dzieci.

Dotychczas programem objęto w Oleśnicy 363 rodziny, a po zmianie przepisów i rozszerzeniu kręgu adresatów - liczba ta wzrasta. Już 462 rodziny złożyły wnioski o wydanie Karty".

OAI

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

.
. 16.06.2019, 09:49
Burmistrza Bronsia stać jednak na więcej niż Kołacińskiego. Poprzednik udzielał negatywnej odpowiedzi wszystkim interpelacjom, jeśli nie pochodziły z OR. Oby tak dalej...
...
... 16.06.2019, 08:58
Przynajmniej radni opozycyjni coś robią, bo semafory mają zadanie tylko podnosić ramię, gdy Bronś da sygnał, nawet jak mają wątpliwości.
.
. 16.06.2019, 09:45
Tak samo zachowywali się radni z OR, gdy burmistrzem był Kołaciński.
Ola
Ola 15.06.2019, 23:31
Brawa dla radnego

Pozostałe