O seryjnym podpalaczu w TVP

  • 12.06.2019, 08:13
  • OAI
O seryjnym podpalaczu w TVP TVP Wrocław
"Mieszkańcy Bierutowa drżą przed seryjnym podpalaczem. W ostatnich tygodniach doszło tam do kilku bardzo poważnych pożarów. Burmistrz podwrocławskiej miejscowości apeluje do mieszkańców o wzmożenie czujności" - informuje TVP Wrocław.
W wieczornym wydaniu Faktów TVP Wrocław wyemitowano kilkuminutowy materiał o serii podpaleń w Bierutowie. Reporter Robert Krajewski rozmawiał z zaniepokojonymi  mieszkańcami. Przed kamerami wypowiadali się burmistrz Piotr Sawicki, który apelował o czujność, oraz komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej Andrzej Fischer. Ten ostatni mówił, że są przesłanki wskazujące na celowe podpalenia.

"Od kilku tygodni mieszkańcy Bierutowa żyją w strachu. W okolicy grasuje podpalacz. Podłożył ogień w starym młynie, a także w nieczynnych zakładach tworzyw sztucznych Bieramot. Podpalił też dwa autobusy zaparkowane przy szkole podstawowej.

Władze miasta wspólnie z policją, podejmują działania, które mają na celu zatrzymane sprawcy podpaleń.

Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy nie wykluczają podpaleń, jednak podkreślają, że trzeba zaczekać na zakończenie śledztwa.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i zwracanie uwagi na osoby przebywające w pobliżu starych budynków. Wszystkim osobom, które posiadają i zechcą przekazać w tej sprawie jakiekolwiek, nawet szczątkowe informacje, policjanci zapewniają anonimowość.

To nie pierwszy przypadek podpalacza grasującego na tym terenie. W grudniu ubiegłego roku policja poinformowała o zatrzymaniu 29-letniego mężczyzny podejrzanego o serię podpaleń w gminie Bierutów" - usłyszeliśmy w reportażu.

OAI
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic - [email protected] | tel. +48 601 785 165