Stara Oleśnica, czyli tak się kiedyś kąpaliśmy

  • 11.06.2019, 13:26
  • OAI
Stara Oleśnica, czyli tak się kiedyś kąpaliśmy Wiesław Mazurkiewicz
Kto ma ochotę poskakać do wody z wieży?

Stare zdjęcia basenu odkrytego w Oleśnicy przypomniał na swoim profilu Wiesław Mazurkiewicz. A jedno pochodzi ze zbiorów "Oleśnicy w Obiektywie".

AKTUALIZACJA

Dorzuciliśmy jeszcze kilka czarno-białych zdjęć ze strony olesnica.org Marka Nienałtowskiego. Tak z kolei wypoczywali na basenie przedwojenni mieszkańcy Oels.

"Sam basen miał długość 100 m i szerokość 35 m, i mieścił 3600 m3 wody. Zbiornik podzielony był na dwie 50-metrowe części" - informuje dr Marek Nienałtowski.

OAI

Zdjęcia (8)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Urodzony
Urodzony 16.06.2019, 21:35
Pracowałem jako ratownik kilka sezonów na początku lat 80 tych, były to piękne czasy. Bywało że nie było miejsca w basenie dla bezpiecznego chłodzenia się, nie mówiąc już o spokojnym pływaniu i wtedy mieliśmy najwięcej pracy zwracając uwagę na kąpiących. Ludzie mili, słuchali poleceń, nauka pływania, rozmowy i atmosfera, której dzisiaj tam brakuje. Szkoda że przerobili ten basen na taką sadzawkę, Mam nadzieję że ktoś sięgnie z włodarzy w głąb swojego r....u i coś z tym zrobi by wróciły czasy dawnej świetności....nadzieja!!!. Co oni robią z tym miastem...żałosne.
Ala
Ala 16.06.2019, 13:00
to były czasy! i to był basen! nie to co te kałuże!
Matka
Matka 13.06.2019, 22:31
Ten co ten projekt klepnął to albo byl pijany albo najarany dobrym towarem gdzie tu sens gdzie logika w takim słońcu stawiać płac zabaw dla dzieci chyba żeby udaru dostały już nor wspomnę o tej gumowej kałuży co tam jest . I ta puszka z woda dla nas oleśniczan😂😂 aby dalej takie pomysły nasza nieudolna władzo !!!
Szok
Szok 13.06.2019, 22:20
Porażka zamknąć to w cholere bo wstyd na takie miasto jak olesnica basen czyli dwie kałuże z mały zbiornik z woda ha ha szkoda czasu i nerwów na te bajorka aż miło po wspominać stary ale jary basen tak z*** to tylko nasza władza potrafi 😂😂
Tak to był basen a nie jak teraz niecka z woda porażka
Tak to był basen a nie jak teraz niecka z woda porażka 13.06.2019, 22:14
To były czasy teraz do tej kałuży się chodzić noe chce miasto tak ***li gen basen ze masakra na takie miasto jak olesnica to wstyd jak wekend jest to zapraszamy na basen miejsca stojące w basenie ograniczone 😂😂😂 porażka pełna
taka prawda
taka prawda 11.06.2019, 20:52
BRONŚ zniszczył tak super basen. Chore wizje spowodowały, że zbudował zwykłe kałże
gh
gh 11.06.2019, 20:50
Basen w obecnej formie to zasadzka. Mam nadzieje że jak Michał wygra wybory to dobuduje duży basen
Oleśnica
Oleśnica 12.06.2019, 21:20
Podczas ostatniej kadencji jakos nie zbudował
basenowy
basenowy 14.06.2019, 12:08
Bo na sam projekt, jego ocenę i uzgodnienia trzeba 2-ch lat. A zastał budżet miasta za mały na wszystkie potrzeby.
..
.. 11.06.2019, 18:07
Zobaczyłem te zdjęcia i zatęskniłem. Przecież można było zrobic renowację z zachowaniem charakteru i bryły. Spieprzono sprawę dokumentnie.
as
as 11.06.2019, 18:18
właśnie...
OLA
OLA 11.06.2019, 17:27
...to był super basen!
marekn
marekn 11.06.2019, 16:40
Jeszcze w 1958 r. był używany poniemiecki basen ze znanym grzybkiem na środku.
anty
anty 11.06.2019, 15:54
Uwaga! Burmistrz J. Bronś chce opracować własną koncepcję parku południowego przy Ludwikowskiej. Po jego koncepcjach basenu, sali gimnastycznej, MOKiS, Atolu i innych, obawiam się, że to będzie kolejny poroniony projekt. Projektowania parków uczą na wyższych studiach. Bronś nie skończył architektury, tylko jest najwybitniejszym budowlańcem w Oleśnicy, ale o dziedzinie projektowania parków nie ma pojęcia, Znowu mania nieomylności
IPN
IPN 11.06.2019, 16:40
on o niczym nie ma pojęcią, a studia to chyba skończył, bo miał te, no .... punkty za pochodzenie ....
O
O 11.06.2019, 15:39
A na dodatek nowy prezes zarządził nie wiedzieć czemu otwarcie basenu od 12.00 . A w ubiegłym roku był od 10 tej. Miało być lepiej ?
dd
dd 12.06.2019, 14:58
Powywalał ludzi z pracy to nie ma kim robić. Sycowska klika nie jest tak liczna.
!!!!!!!
!!!!!!! 11.06.2019, 14:58
To był basen, należało wyremontować nieckę dużego basenu i rozbudować brodzik dla dzieci i wszyscy byliby zadowoleni. A tak zrobili tak mały, że wszyscy cisną się jak sardynki w gorącej puszce.
!
! 11.06.2019, 14:52
Za zniszczenie tego obiektu ktoś powinien beknąć!!!
To chore
To chore 11.06.2019, 14:46
Kuśwa, był klimat i przestrzeń, aż przyszedł jeden gość co to nikogo nie słucha i wszystko sp....ił. I Oleśniczanie znowu go wybrali aby niszczył Oleśnicę dalej, w każdym aspekcie jej życia.
Oels
Oels 11.06.2019, 14:10
To był BASEN aż przyszedł nieudaczny utyty spocony i wszystko zniszczył....

Pozostałe

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic - [email protected] | tel. +48 601 785 165