PitStop w Oleśnicy: za darmo sprawdzą stan techniczny samochodów

  • 11.06.2019, 12:51
  • OAI
PitStop w Oleśnicy: za darmo sprawdzą stan techniczny samochodów
Bezpłatna kontrola stanu technicznego samochodów i konsultacje z fachowcami, a to wszystko w ramach wydarzenia promującego bezpieczeństwo drogowe. W najbliższy czwartek 13 czerwca do Oleśnicy zawita ekipa ProfiAuto PitStop, aby udzielić tamtejszym kierowcom informacji na temat kondycji ich pojazdów i zachęcić do regularnych kontroli stanu technicznego auta.

ProfiAuto PitStop to bezpłatna akcja, która każdego roku odbywa się w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce. W Oleśnicy pojawi się z inicjatywy sklepu motoryzacyjnego Auto Mix. Stan techniczny swojego auta będzie można sprawdzić na parkingu przy sklepie Auto Mix, ul. Rzemieślnicza 11a, w godzinach od 12 do 18.

– W mobilnym punkcie serwisowym robimy przegląd układów i części, które bezpośrednio przekładają się na bezpieczeństwo i komfort jazdy. W ramach akcji sprawdzamy, jak wygląda zawieszenie, kontrolujemy akumulator, ciśnienie i stan bieżników opon, oświetlenie czy wycieraczki. Zwracamy też uwagę na jakość płynów eksploatacyjnych. Badamy temperaturę wrzenia płynu hamulcowego oraz krzepliwość płynu chłodniczego. Jak sama nazwa akcji wskazuje, całość odbywa się ekspresowo i profesjonalnie – mówi Mariusz Maksym, ekspert techniczny ProfiAuto.

Tylko w ubiegłym roku podczas akcji PitStop mechanicy ProfiAuto Serwis sprawdzili kondycję blisko 6500 aut, a ponad 2100 kierowców zgodziło się anonimowo udostępnić wyniki przeglądów ich samochodów na potrzeby corocznego zestawienia. Więcej niż połowa pojazdów wymagała wizyty w warsztacie w celu usunięcia usterek. To pokazuje, jak wiele jest jeszcze do zrobienia w zakresie uświadamiania kierowcom relacji pomiędzy stanem technicznym samochodu a bezpieczeństwem na drogach. 

– Kierowcy powinni regularnie sprawdzać stan techniczny swoich samochodów, bo bezpieczeństwo podczas jazdy to podstawa. Nie ma do tego lepszej okazji niż PitStop, czyli akcja, podczas której można zrobić to ekspresowo i zupełnie za darmo. W trakcie kontroli odpowiemy na pytania kierowców i podpowiemy, jakie elementy mogą kontrolować samodzielnie, a z czym powinni udać się do mechanika. Zachęcamy kierowców do udziału w akcji PitStop i konsultacji z naszymi fachowcami, tym bardziej, że zbliża się okres wakacyjny, w którym wielu kierowców uda się swoimi autami na wymarzony wypoczynek. Dla samochodu taki wyjazd to bardzo duży sprawdzian. Myślę, że żaden z kierowców nie chciałby doświadczyć niemiłych przygód podczas wyjazdu, dlatego jeszcze raz zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w akcji PitStop – mówi Patryk Kołodziejczyk, ze sklepu motoryzacyjnego Auto Mix należącego do sieci ProfiAuto.

Poza profesjonalnym formularzem z przeprowadzonej kontroli, każdy uczestnik wydarzenia otrzyma również motoryzacyjny upominek.

Organizatorami akcji PitStop są: marka ProfiAuto, sklep motoryzacyjny Auto Mix, firmy ATE, Denso, Eni, MANN-FILTER, Osram, Valeo oraz Varta.

 

OAI

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic - [email protected] | tel. +48 601 785 165