CZARNY WEEKEND, A KARETKI NIE MA! NIE DA SIĘ? NIEPRAWDA!

  • 10.06.2019, 17:12
  • OAI
CZARNY WEEKEND, A KARETKI NIE MA! NIE DA SIĘ? NIEPRAWDA!
Coraz częściej nagłe zdarzenia w Oleśnicy i powiecie oleśnickim łączy jedno - dramatyczny brak karetki pogotowia. Nie da się? Da!

Już jutro nowe wydanie Panoramy Oleśnickiej. Co znajdziemy w niej między innymi do poczytania?

CZARNY WEEKEND. A GDZIE KARETKA?!
Za nami czarny weekend. Tragiczne i dramatyczne wydarzenia w Oleśnicy i jej okolicach. Dwie osoby nie żyją, desperat chciał skoczyć z dachu, ktoś podpala Bierutów. Coraz częściej nagłe zdarzenia w Oleśnicy i powiecie oleśnickim łączy jedno - dramatyczny brak karetki pogotowia. Wciąż jej nie ma. I nie zanosi się, aby była. Nie da się? Da! Panorama podpowiada dwa rozwiązania. Wystarczy odłożyć jedną inwestycję w Oleśnicy...

TYLKO W PANORAMIE CO Z TYM MILIONEREM?
Czy to prawda, że OHP w Oleśnicy ma problemy z naborem? Czy wciąż szuka nowej siedziby? Dlaczego serce boli z powodu zamku radną Dorotę Adamczyk-Gajdę? No i co z tym milionerem, który miał w zamek zainwestować?

TYLKO W PANORAMIE RATUSZ KAŻE SOBIE PŁACIĆ ZA INFORMACJE!
Prawie 500 zł ma zapłacić Panorama za informacje w sprawie wniosków o udostępnianie informacji publicznej! Skąd się wzięły mityczne nadgodziny, które pracownicy Urzędu Miasta mieli poświęcić na przygotowanie odpowiedzi?

CZY ZABIJAŁ JUŻ WCZEŚNIEJ?
Najnowsze ustalenia w sprawie zwyrodnialca, który przejechał psa. Co się stało z telefonem, który nagrał zabójstwo? Czy materiał dowodowy doprowadzi do skazania mężczyzny? Są wątpliwości... Co się znalazło w petycji Polaków do Sądu Rejonowego w Oleśnicy?

TYLKO W PANORAMIE PRZESŁUCHANIA RADNYCH
Najnowsze informacje z Prokuratury Rejonowej w Trzebnicy, która bada ewentualne poświadczenie nieprawdy w protokole komisji Rady Powiatu.

TYLKO W PANORAMIE GAZETA OLEŚNICKA A WYBORY 4 CZERWCA
Manipulacja czy niewiedza? Ratusz pokazał, o czym pisała Gazeta Oleśnicka (przekształcona potem w Panoramę) w przeddzień wyborów 4 czerwca 1989 roku. Tyle że gazeta zaczęła się ukazywać rok później (!), w marcu 1990 roku. Oleśnicka prostuje: "Na zakłamywanie historii się nie godzimy" - napisała stanowczo redakcja.

POŻEGNANIE Z AKADEMIĄ MALUCHA
Po 12 latach działająca w BiFK-u Akademia Malucha żegna się ze swoimi wychowankami....

TYLKO W PANORAMIE W SYCOWIE TRUDZIA ZNACZY PIELĘGNIARKA
Czy to przypadek, że dwie legendarne w Sycowie pielęgniarki noszą imię Gertruda? Jedna to Gertruda Kurzawa "dziewczyna z warkoczem", której poświęcono jeden z rozdziałów wydanej dwa lata temu książki "Jego serce zostało w Sycowie. Doktor Julian Jakimowicz i załoga sycowskiego szpitala". A druga to Gertruda Rzemyk. O niej Panorama opowie w jutrzejszym wydaniu. A właściwie to ona opowie o tamtych czasach, tamtych ludziach, tamtym szpitalu...

ZASKOCZENI SZEFOWIE RADY
Dlaczego zaproszonych na uroczystą sesję byłych przewodniczących obecny przewodniczący Rady Miasta Oleśnicy nie uprzedził, że poprosi ich o zabranie głosu? Czemu postawiono ich w niezręcznej sytuacji? No, nie wszystkich...

TYLKO W PANORAMIE  OLEŚNICKA ODKRYWA, W CO GRA ANDRZEJ SOWA
"Przyszliśmy, pogadaliśmy, a ktoś weźmie duże pieniądze" - mówił jeden z dyskutantów. Co naprawdę powiedziano podczas dyskusji o oleśnickiej kulturze i promocji? Kto na niej był, a kogo - bardzo znaczące nieobecności - nie było? Takiej relacji nie przeczytasz nigdzie indziej - obszernej i pogłębionej. I najważniejsze - w co gra Andrzej Sowa, prawa ręka burmistrza? Zdradził się mimowolnie, jaki ma plan - Panorama to wychwyciła i ujawnia.

TYLKO W PANORAMIE STAROSTA Z WIZYTACJĄ NA ROWERZE
Jan Dżugaj to zapalony kolarz. Na rowerze zwizytował jedną z drogowych inwestycji.

TYLKO W PANORAMIE PODPISAŁ CZY NIE PODPISAŁ
Czy burmistrz Jan Bronś podpisał w Gdańsku "Deklarację wolności i solidarności"?

BIEDRONKA SIĘ ZMIENIA
Dlaczego remontowana jest Biedronka na Wojska Polskiego? Co się w sklepie zmieni, a co nie?

STRACIE SZACHNOWSKIEGO Z BRONSIEM
To wystąpienie Andrzeja Szachnowskiego, niezależnie od jego ocen, przejdzie do historii oleśnickiego samorządu.

CO Z SIECIĄ NA ZIELONYCH OGRODACH?
Pytał o to radny Marek Kamaszyło. Co planuje MGK?

TYLKO W PANORAMIE KACHNA ZBIERA NA TARCZOWNIKA
Początek - obiecujący. Takim dziewczynom, no i piratowi, trudno było odmówić...

TYLKO W PANORAMIE BRACIA NIE DO POZNANIA - KOPALNIA ANEGDOT
Oleśnicka wyjaśnia, kim byli bracia Olechowie, których memoriał bokserski odbędzie się w Oleśnicy. Milicjanci, którzy nigdy nie wstąpili do PZPR. Artur nie zaboksował w Niemczech, bo spiker wywołał go jako zawodnika Gwardii... Breslau. A oba byli tak podobni, że nie wiedzieli, czyje zdjęcie jest czyje...

DNI TWARDOGÓRY BEZ NAMIOTU DLA VIP-ów
Obszerna relacja, zdjęcia, nowości i ciekawostki.

CO Z TA WIEJSKĄ?
Radna Beata Krzesińska walczy o remont ulicy Wiejskiej. Dostała kolejną odpowiedź burmistrza...

 

 

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ona
Ona 12.06.2019, 09:04
Karetki nie ma bo mieszkańcy Oleśnicy nie piszą nic do Wojewody o braku a pan burmistrz ma to w nosie aby monitować i zbierać podpisy a ten tabor który jest ,jest stary i bardzo mocno zużyty.
Czego nie rozumiesz?
Czego nie rozumiesz? 12.06.2019, 09:33
Ona. Ale to nie mieszkańcy obiecywali w kampanii poprawę dostępności do pierwszej pmocy tylko Bronś. Dlaczego mają go wyręczać? Mieszkańcy powinni pisać do burmistrza any wywiązał się z obietnicy.
ozzy
ozzy 11.06.2019, 08:09
Ciekawe, że tak Panorama nie podpowiadała Kołacińskiemu w sprawie karetki...No czekam na usunięcie wpisu.
*
* 11.06.2019, 12:12
Dlatego, ze to Brons w spadku po Kołku dostał 40 baniek. Kołek takiej kasy nie miał. Po nadwyżce w budżecie i sprzedaży uzbrojonej przez Kołaka działki Bronś może kupić, wyposażyć i utrzymać przynajmniej jeden zespół ratunkowy.
stały czytelnik
stały czytelnik 11.06.2019, 09:19
A 5 lat temu jak rządził Bronś podpowiadała? To Bronś obiecał rozwiązać problem w kampanii
ozzy
ozzy 11.06.2019, 09:30
Chodzi mi tylko o to, że prawie każdy artykuł jest atakiem Bronsia i jest to żenujące. To czego naobiecywał i słowa nie dotrzymał to inna sprawa. Nie jestem żadnym fanem obecnego burmistrza tylko to co robi Panorama jest śmieszne. Nie mówiąc już o nagminnym usuwaniu nieprzychylnych im komentarzy. Zapewniam, że grzecznych.
Magda
Magda 11.06.2019, 12:52
"Prawie" robi wielką różnicę.
?
? 11.06.2019, 09:45
ozzy- ale zgadzasz się z polityką prowadzoną przez obecnego burmistrza czy nie?
?
? 11.06.2019, 09:13
No ale Kołaciński nie obiecywał dodatkowych karetek i zespołów bo nie mógł. To nie jest zadanie gminy. Bronś naobiecywal w kampanii i teraz nie wiadomo czy nie wiedział że to nie jest zadanie miasta, czy celowo wprowadził ludzi w błąd dla zyskania głosów wyborców. Czy jestes w stanie to zrozumieć?
elek
elek 11.06.2019, 20:58
Racja Michał nie obiecywał, Ale Janek obiecał karetkę a nie ekipię
Ona
Ona 12.06.2019, 09:07
I gdzie to jest? Bronś doskonale wiedział jakie są procedury dla nowej karetki lub zespołu,ale stołek życia i koryto go ineresowało a nie mieszkańcy
.
. 11.06.2019, 23:26
Janek wiele obiecywał przed wyborami, m.in to że Olesnica zasługuje na to co najlepsze!!! No i mamy , rozdawnictwo stanowisk i miejskiej kasy, spłatę długów wyborczych naszym kosztem, szokujące podwyżki, i wiele wiele innych nieciekawych rzeczy. Karetka to jest mały Bolek tym wszystkim .
Wyborca
Wyborca 10.06.2019, 22:11
Bronś rozwiązanie problemu karetki obiecał w kampanii. Niech się weźmie za robotę, a nie na wycieczki do Gdańska jeździ.
ta
ta 10.06.2019, 21:39
I się zacznie że Janek nie chce dać na karetkę. Ręce opadają problemem nie jest kasa na karetkę bo ona się znajdzie. Problem to Wojewoda z PiSu który nie chce zwiekszyć ekipy. Michał był burmistrzem i to samo było. Mam żal do Pana Michała (głosowałem na niego dwa razy) Jak był Burmis. z PiSu mógł załatwić remont dworca, karetki itp. Zna się dobrze z Panią Kępą.

Pozostałe