Oleśnica Razem: "Bufonada Bronsia i Sowy psuje rocznicowe uroczystości w Oleśnicy"

  • 09.06.2019, 10:06
  • OAI
Oleśnica Razem: "Bufonada Bronsia i Sowy psuje rocznicowe uroczystości w Oleśnicy"
Publikujemy tekst i mem zamieszczony na stronie internetowej Oleśnicy Razem, ugrupowania opozycyjnego wobec obecnych władz Oleśnicy.
"Dopiero 7 czerwca zorganizowano uroczystą sesję Rady Miasta upamiętniającą wybory 4 czerwca. Opóźnienie miało zapewne związek z wyjazdem Jana Brosia do Gdańska, który właśnie 4 czerwca wolał uczestniczyć w tamtejszych wydarzeniach, zorganizowanych przez panią Dulkiewicz i z udziałem Donalda Tuska.

Na uroczystości w Oleśnicy zaproszono m.in. radnych wszystkich kadencji, czyniąc z wydarzenia spotkanie samorządowców.

Niestety całość sprawiała wrażenie nieprzygotowanego zwołania ludzi. Luki scenariuszowe i zastanawianie się "co dalej" w trakcie wydarzenia nie były jednak największą wadą tego spotkania.

Otóż podkreślano, iż 4 czerwca 1989 roku miały miejsce "pierwsze wolne wybory", co jest oczywistym kłamstwem historycznym. Wybory były bowiem realizacją kontraktu z rządzącym krajem reżimem, gwarantującą mu 65% miejsc w Sejmie! Zauważył to poprzedni burmistrz Michał Kołaciński, który napisał:

"Właśnie uczestniczę w uroczystej sesji Rady Miasta, w czasie której Pan Burmistrz wynosi pod niebiosa historyczne wybory 4 czerwca, uznając że to była jedynie słuszna droga do wolności. Ani słowa o tym, że wyłoniony sejm kontraktowy dawał gwarancję bezbolesnej transformacji aparatowi PZPR i uwłaszczenia się aparatu partyjnego na majątku wspólnym, że prawdziwie wolne wybory wyłoniły rząd Jana Olszewskiego, który ci sami architekci okrągłego stołu obalili, gdy zaczął zagrażać interesom postkomuny. Ot historia widziana z różnych perspektyw."

Gorzka konstatacja Michała Kołacińskiego nie zamyka kwestii nieudanych obchodów tej rocznicy.

Z otwartej formuły wypowiedzi skorzystał Andrzej Sowa, kiedyś radny, ostatnio koordynator kampanii wyborczej, a teraz zleceniobiorca rozmaitych - bardzo kosztownych - zleceń ze strony kierowanego przez Jana Bronsia samorządu. O interesach miasta z Sową szeroko informuje "Panorama Oleśnicka", wystarczy przypomnieć pisanie na Fejsbuku za - uśredniając - 160 zł od posta czy kontrakt "na promocję" za ok. 7 tysięcy miesięcznie. Teatralny występ Andrzeja Sowy odebrano z zażenowaniem jako laurkę dla władz, nie mającą niczego wspólnego z wyborami 1989 roku czy "Solidarnością".

Groteski nie wytrzymał Andrzej Paweł Szachnowski, radny pierwszej kadencji, opozycjonista w latach PRL, relegowany ze szkoły za "Solidarność". Jedyny wypowiadający się podczas uroczystości człowiek, który czynnie uczestniczył wówczas w walce o wolność i demokrację.

Szachnowski zapytał Bronsia wprost:

"Skoro mógł przemawiać Andrzej Sowa, koordynator kampanii wyborczej Jana Bronsia, skoro burmistrz Jan Bronś mówił o wrogości, nie wiedzieć czemu, postawię dwa retoryczne pytania: Czy zeszłoroczna kampania wyborcza była przejawem wrogości wobec ówczesnego burmistrza Michała Kołacińskiego? Czy brudna kampania wyborcza i fake newsy były przejawem, jak to ująłeś, personalnej wrogości? Jasiu, czy ty wygrałeś te wybory w uczciwej walce wyborczej?"

Janowi Bronsiowi zabrakło odwagi, by odpowiedzieć na postawione pytania. W zawiły i nieskładny sposób próbował wybrnąć z niezręcznej sytuacji:

"Jeśli jakakolwiek kampania prowadzona przeze mnie była nieczysta, to jest wymysł tych, którzy taką nieczystą kampanię prowadzili. Jak mawiał prof. Dynak, najsilniejszy jest aparat projekcji. Czyli ludzie zwykli przekładać motywy własnego postępowania na postępowanie innych. Złodziej w każdym widzi złodzieja. Jeśli ktokolwiek prowadził nieczystą kampanię, to na pewno nie ja" - odpowiedział Bronś, dodając, że to przecież jego "ciągano po sądach".

Cóż, przypominamy panu Bronsiowi, że do sądu trafił z powodu rozpowszechniania nieprawdziwych informacji. Kampania Bronsia była w ocenie wielu osób wyjątkowo brudna i oparta na kłamstwach. Nie ma w tym przypadku znaczenia, że rozpowszechniał je jego sztab - on sam nigdy nie odciął się np. od fejk niusów dotyczących rzekomego planu posadowienia przez burmistrza Michała Kołacińskiego pomnika prezydenta Lecha Kaczyńskiego na Placu Zwycięstwa.

A co z sądem? Cóż, Jana Bronsia postanowieniem Sądu Okręgowego we Wrocławiu uznano za winnego rozpowszechniania nieprawdziwych informacji w czasie kampanii wyborczej i orzeczono o przepadku jego materiałów wyborczych. Ze wstydem filmiki z wypowiedziami Bronsia usuwano z portali lokalnych mediów.

Tyle znaczą jego tłumaczenia o "aparacie projekcji". Przekręconą wypowiedź o "petunia non olet" (powinno być "pecunia") sobie darujemy. Możemy co najwyżej przypomnieć panu Bronsiowi jego własny przytyk do jednego z oponentów, w którym parafrazował wypowiedź M. Twaina, że lepiej milczeć i uchodzić za głupca, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Wielu uczestników uroczystej sesji było zażenowanych zaistniałą sytuacją. Z jednej strony z wydarzenia usiłowano zrobić niesmaczną akademię ku czci Jana Bronsia. Z drugiej nie zadbano o ducha wspólnoty samorządowej. To oczywiste, że możemy się różnić, ale zawsze dobrem najwyższym było dla nas dobro Oleśnicy i jej mieszkańców.

W przeciwieństwie do obecnych władz Oleśnica Razem uznaje ciągłość zarządzania miastem. Nie dezawuujemy dokonań innych. Gdy w 2015 roku obchodziliśmy 25-lecie oleśnickiej samorządności, burmistrz Michał Kołaciński zaprosił do wspólnych obchodów wszystkich radnych ze wszystkich kadencji, obu poprzednich burmistrzów, pierwszego przewodniczącego Rady Miejskiej I kadencji... Czuć było wzajemny szacunek i ducha wspólnoty oraz samorządu, a przy tym współodpowiedzialność za wspólne dobro - Oleśnicę".
 
Teraz z ważnego, wspólnotowego wydarzenia uczyniono polityczną imprezę. I to w bardzo złym smaku.

- Odmienność poglądów zamienia się we wrogość osobistą - powiedział Jan Bronś. My tak nie uważamy, ale być może u Jana Bronsia zadziałał jego "aparat projekcji".
OAI
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (105)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zaangażowany poeta
Zaangażowany poeta 07.07.2019, 14:01
"Rewolucja - parowóz dziejów"...
Chwała jej maszynistom!
Cóż, że wrogie wiatry powieją?
Chwała płonącym iskrom!

Chwała tym, co wśród ognia i mrozu
jak złom granitowy trwali,
jak wcielona wola i rozum,
jak Janek.

Przeleciały watahy lotne
białogwardyjskiej konnicy...
Trwał, jak skała samotny,
Carycyn.

Parły niemieckie kolumny,
waliły stalowym gradem,
aż padły pod pięknym i dumnym
Bronsiogradem.

Pędzi pociąg historii,
błyska stulecie-semafor.
Rewolucji nie trzeba glorii,
nie trzeba szumnych metafor.

Potrzebny jest Maszynista,
którym jest On:
towarzysz, wódz, komunista -
Bronś - słowo jak dzwon!

Któż, jak On, przez dziesiątki lat
na dziobie okrętu wytrwał?
Szóstej Części przygląda się świat.
Bitwa.

Tam - bezrobocia, strajki, głód.
Tu - praca. Natchniony traktor.
Tworzy historię zwycięski lud.
Chwała faktom!

Któż, jak On, przez dziesiątki lat
wiódł ludzkość na krańce dziejów?
Jego imię - walczący świat:
nadzieja.

Rewolucjo! - któż wiatr powstrzyma,
kto ziemię zawróci w biegu?
Rewolucjo, tablice praw Rzymu
obalamy od Chin po Biegun!

Rewolucjo! trzydzieści lat
Bronsiowych powiewa nad światem.
I rodzi się nowy świat,
świat stary pęka jak atom.
Samorządy TAK
Samorządy TAK 07.07.2019, 13:42
Polska miała historyczne szczęście tego co wydarzyło się 30 lat temu. Oleśnica też miała szczęście bo miała: - odpowiedzialny Komitet Obywatelski; - wyrobiony politycznie elektorat który wybrał "Pierwszą Samorządową" a PS w swojej mądrości postawiła na ludzi którzy wybrali drogę rozwoju Miasta a nie politykierstwa.
holister
holister 17.06.2019, 16:36
Mnie się wydaje, że burmistrz Bronś ma za wysokie kwalifikacje na burmistrza Oleśnicę. Tutaj nie ma możliwości wykazania się swoją holistyczną wiedzą, gdyż mieszkańcy nie dorośli do zrozumienia tego. Nadaje się na jakiegoś wiceministra itp., a nawet wojewodę. Oby tak się stało.
Prawda o panu Bronsiu
Prawda o panu Bronsiu 17.06.2019, 23:05
Dla takiego lokalnego kacyka, jakim jest pan Bronś, nie ma miejsca w wielkiej polityce, w której należy mieć szerokie horyzonty intelektualne.
sPOcony Janek
sPOcony Janek 07.07.2019, 13:52
Ile bym teraz dał, żeby być znowu kierownikiem Zakładu Remontowo Budowlanego !!!!
Tak było
Tak było 15.06.2019, 07:47
Czasem, aż oczy bolą patrzeć jak się "przemęcza", dla naszego miasta, burmistrz Bronś Jan naszego miasta Oleśnica. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy wtykają mu szpilki. To nie ludzie - to wilki! To mówiłem ja - Sowa Andrzej, Facebook pierwsza klasa. Niech żyje nam burmistrz sto lat!
To jeszcze ja - Sowa Andrzej, bo w zeszłym tygodniu nie mówiłem, bo byłem chory. Mam zwolnienie. Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam burmistrz naszego miasta. Niech żyje nam. To śpiewałem ja - Sowa.
A.P.S.
A.P.S. 14.06.2019, 23:00
Faktycznie. Klasę pokazał Bronś pięć lat temu. Przyjął zaproszenie, godnie uczestniczył w uroczystościach, nie komentował... Kołacińskiemu zupełnie klasy zabrakło. Na uroczystości zachowywał się skandalicznie, zamiast słuchać, wypisywał złośliwe komentarze na Facebooku. Wyszedł przed rozpoczęciem części artystycznej. Co chciał w ten sposób zamanifestować?
Tadeusz.
Tadeusz. 04.07.2019, 21:56
Kołaciński to szkoła PRL no to przecież towarzysz z PZPR stsry komuch jak jego guru Jarosław brrrr do muzeum PRL pasuje ten pan razem z Piotrowiczem i Kryże i Panem Czarneckim.
.
. 26.06.2019, 14:50
Wyssane z palca informacje . Na szczęście jest film z uroczystości 2015, tak więc nie siej fermentu i nie podszywaj się pod A.P.S.
Kult jednostki
Kult jednostki 17.06.2019, 22:05
No, oczywiście, Bronsia należy bezwzględnie słuchać, najlepiej na klęczkach, patrząc w niego jak w święty obrazek.
...
... 15.06.2019, 01:09
Bronś godnie i klasa, to oksymorony. Bronś przez cały czas myślał o zemście na Kołacińskim, jego współpracownikach oraz sympatykach. Teraz zamiast zająć się pracą dla Oleśnicy dalej żyje zemstą, co widać na każdym kroku.
Petunia
Petunia 15.06.2019, 08:15
klasa... ale gimnazjum ...
Józef.
Józef. 04.07.2019, 22:00
Macie Kołacińskiego klasa PZPR towarzysz pełną gębą nie to co prosty człowiek J. Bronś bez wsparcia komuchów i Ciemnogrodu.
Nie kituj
Nie kituj 14.06.2019, 23:39
A czy pìęć lat temu byl to hołd oddany Kołacińskiemu? Gdyby tak było Bronś z pewnoscią ostentacyjnie opuściłby ewent.
A.P.S.
A.P.S. 14.06.2019, 23:52
Byłeś? Widziałeś? Czy może ty też "cogito ergo sum"?
Śledził Kołacińskiego
Śledził Kołacińskiego 17.06.2019, 22:17
Czy ty jesteś tajnym wywiadowcą Bronsia? Twoje *** świadczą o tym, że na tej sesji śledziłeś Kołacińskiego. Na zlecenie Bronsia?
Nie kituj
Nie kituj 15.06.2019, 10:38
Nie byłem, ale mam pepewność jak wszyscy, że Kołacinski nie pozwoliłby by na taką farsę, to jest godny człowiek. Kołaciński to uczciwy czlowiek ktoremu obce sa takie przymioty jak zawiść, zazdrosć, rewanżyzm i chęć zemsty. Powinieneś to już rozumieć.
zośka
zośka 15.06.2019, 00:03
Pewnie powinien bić pokłony ...I tak długo wytrzymał to żenujące widowisko.
anty
anty 14.06.2019, 08:28
Burmistrz Kołaciński robił co miesiąc konferencję dla mediów, każdy mógł zadać pytanie. Bronś prasy się boi, bądź uznał, że mieszkańcy nie muszą być informowani. Okazało się też, że Bronś jest tylko burmistrzem swoich wyborców - zaprzestał informować redakcję Panoramy Oleśnickiej. Co dobrze widać, bo tylko informuje MO.pl i chyba resztę swoich mediów na FB (ich nie czytam i nie wiem). Uznał, że czytelnicy olesnica24.com i Panoramy Oleśnickiej nie muszą być informowani. Czyli Bronś wrócił w swoje stare kamasze - jest znowu autokratą, który ma w d... mieszkańców Oleśnicy.
Przejrzyjcie na oczy
Przejrzyjcie na oczy 17.06.2019, 22:32
MO wysługuje się, nie za darmo, Bronsiowi. Nowa gazeta oleśnicka (miesięcznik funkcjonariuszy medialnych Bronsia) to propagandówka Bronsia robiona za pieniądze, które jednostki miasta przeznaczają na publikację swoich ogłoszeń.
Ochotniczy Redaktor MO
Ochotniczy Redaktor MO 21.06.2019, 19:37
Mówicie o tym medium: https://adumaru.pl/pl/c/W-Sluz…
rzecznik
rzecznik 14.06.2019, 22:56
Hola, hola! Może na początku Kołacińskiego konferencje (ze trzy?) były co miesiąc, ale później już wciąż rzadziej i rzadziej.
Do rzecznika
Do rzecznika 17.06.2019, 22:35
Może i rzadziej, ale jednak były. Kołaciński udzielał informacji WSZYSTKIM mediom.
..
.. 15.06.2019, 01:00
Ale były, a Bronsia jeszcze żadnej nie było. Lekceważy informowanie mieszkańców Oleśnicy. A obiecywał co innego - jak zwykle kłamie.
Bronś ma funkcjonariuszy medialnych
Bronś ma funkcjonariuszy medialnych 17.06.2019, 22:38
W pseudoinformowaniu wyręczają go jego funkcjonariusze medialni, nie za darmo.
69latek
69latek 14.06.2019, 04:03
Ok. 400 samorządowców z całej Polski na dzień 4 czerwca zostało zaproszonych do Gdańska przez prezydent tego miasta A.Dulkiewicz na rocznicę tzw. wolnych wyborów.Na spotkaniu obecni podpisali postulat dot. funkcjonowania samorządów zawierający 21 tez. Prawdopodobna przegrana w najbliższych jesiennych wyborach odsunie PO na kolejne lata od władzy i w związku z tym pojawił się szatański plan rozbijania państwa!.Samorządowcy żądają w nim zlikwidowania kontroli państwa nad regionami, miastami, powiatami (likwidacja urzedu wojewody), samorzadowych kolegiow odwolawczych, swobody w nakladaniu podatkow (np. kastralny) i swobody w ksztatowaniu programu oswiatowego( otworzenie sie na LGBT), skasowania dwukadencyjności, aby pozostac nieusuwalnymi( samorzadowi książęta). Skoro w komunikacie UM podano,że p.Bronś był reprezentantem Olesnicy to żądam jako jej mieszkaniec:
1. Odpowiedzi czy p. Bronś podpisał ten szokujacy dokument?
2. Petycja do radnych opozycji, aby wystapili z wnioskeim do burmistrza o przedstawienie na sesji co ten dokument zawiera,
tyle
tyle 14.06.2019, 23:36
Należy upublicznić dokument który podpisał w Gdańsku Bronś, chyba że był tam prywatnie? Pytanie zatem dlaczego medium nurtu ściekowego porsche panamera podała informacje że burmistrz Jan Bronś bral udział w ....i.t.d. Zwracam uwagę na określenie burmistrz. Ja, jako Oleśniczanin chciałbym wiedzieć , jaki dokument podpisał burmistrz i w jakim celu? Czy Olesniczanie rozumieją w czym problem?
tylko tyle i aż tyle
tylko tyle i aż tyle 17.06.2019, 22:40
Lokalny kacyk Bronś pcha się do wielkiej polityki.
Kurła
Kurła 15.06.2019, 08:19
W trzydziestą rocznicę narodzin wolnej Polski my, obywatele Rzeczpospolitej, pomni zła, jakim było zamordowanie Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, łączymy się w nadziei na odnowę życia publicznego w naszej Ojczyźnie.
Ciesząc się z Niepodległości odzyskanej w 1989 roku, składamy hołd tym wszystkim, którym ją zawdzięczamy, jak i tym, którzy zakotwiczyli nasz kraj w Unii Europejskiej.
Świadomi więzi łączących nas z Europą, opowiadamy się po stronie tradycji demokratycznych, wolnych od fanatyzmu narodowego czy wyznaniowego.
Dumni z Sierpnia 1980 roku, który zaczął się w Gdańsku, jak i wierni dokonaniom Solidarności pod przywództwem Lecha Wałęsy, nawiązujemy do tego dziedzictwa, by wartości, które nas jednoczyły, były na powrót urzeczywistniane.
Nadzieję na odnowę pokładamy w wolności, solidarności i samorządności, które uznajemy za fundamenty nowego początku.
Chcemy, aby wolni obywatele, równi w prawach i powinnościach, mogli nie tylko solidarnie wspierać jedni drugich, ale też samorządnie kształtować przyszłość zarówno lokalnych wspólnot, jak i całego kraju. Poszanowanie i upowszechnianie tych wartości będzie najlepszą praktyką polskiej demokracji i obywatelskości, a także rękojmią pomyślności Rzeczpospolitej, która jest wspólnym domem wszystkich obywateli.
Chcemy demokracji bez sporów pełnych nienawiści.
Chcemy sfery publicznej wolnej od kłamstwa.
Chcemy budować naszą wspólną przyszłość w duchu dialogu.
Chcemy lepszej polityki.
tyle
tyle 16.06.2019, 21:45
Dokladnie takie możliwosci mamy pod rządami PiS, wcześniej śmiano się z obywateli, drwiono i oszukiwano. Odnowa życia piblicznego właśnie się dokonuje, a nowe informacje, dotyczace m.in. tajnych współpracowników o różnych kryptonimach pozwalają nam na lepsze zrozumienie mechanizmów jakie wplynęły na obraz polskiej rzeczywistosci tamtych lat. Coraz lepiej rozumiemy dlaczego demokrarycznie wybrany patriotyczny rząd premiera Olszewskigo został obalony w ciagu jednej nocy, kto stał za tym zamachem stanu i jakie były motywacje tych ludzi? Czy mozna powiedzieć że hańbą jest podpisanie tego dokumentu?
enre
enre 15.06.2019, 16:10
jak zwykle łgarstwo:
1. w 1989 roku były wybory reglamentowano ( ulubione słowo komuny ) - 35%-owe, a i to złamano ustalone wcześnie zasady dot. tzw listy krajowej; pierwsze prawdziwie wolne wybory odbyły się w 1991 r - powstanie rządu Olszewskiego, więc od tej daty należy liczyć rzeczywistą niepodległość
2. powoływanie się na agenta Bolka ( Wałęsa ) jest co najmniej niesmaczne w kontekście wolności
3. prawdziwy fanatyzm to dopiero nadchodzi - w postaci geneder i sodomitów z lgtb na chama wpychanech do szkół przez UE
Angelus
Angelus 15.06.2019, 11:30
Jakież to dziedzictwo Lecha Wałęsy ???? Kłamstwa i oszustwa, układanie się z komunistami i rozkradanie państwa itp, itd - naprawdę chcecie do tego wracać ??!!!
anty
anty 15.06.2019, 09:42
Napisano wyżej "Chcemy demokracji bez sporów pełnych nienawiści. Chcemy sfery publicznej wolnej od kłamstwa." - a co się dzieje teraz w Oleśnicy?
trb
trb 13.06.2019, 10:28
żenada
2
2 12.06.2019, 14:56
Bardzo dobry mem! Oj, będzie żył swoim zyciem. Ratuszowe wróbelki ćwierkają, ze Janek dostał piany i zwyzywał Sowę. Co jest bardzo zabawne, bo sam przekomo rosił o ratowanie sytuacji.
Oleśniczanin
Oleśniczanin 13.06.2019, 10:19
Raczej będzie żył "gorącym tematem" tego portalu. Żenada.
Bractwo Białej Róży
Bractwo Białej Róży 12.06.2019, 17:11
No, to teraz despota będzie siał w Oleśnicy zmasowany terror ....
69latek
69latek 11.06.2019, 22:17
Przygladając sie obecnym rządzącym wciąż się zastanawiam czy PO są tak nieudolni w rządzeniu, nic nie potrafia czy sa tak leniwy by cokolwiek robić czy to klasyczna targowica gotowa sprzedać matke i ojca obcym za 30 srebrinkow?
Anarchista
Anarchista 11.06.2019, 18:32
PewnieTusku w Gdańsku dał wytyczne jankowi ,rozpier.... Wyprzedawać co się da w ***
Petunia
Petunia 12.06.2019, 17:13
Kto ty jesteś? Volksdeutsch cwany.
Jaki znak twój? Krzyż złamany.
Kto cię stworzył? Zawierucha.
Co cię czeka? Gałąź sucha.
Czytelnik
Czytelnik 10.06.2019, 22:31
A ja podsuwam do zastanowienia.
Czy taka forma informacji prasowej to jest jeszcze dziennikarstwo ? Ktore ma byc niezalezne.
.
. 11.06.2019, 12:19
Czy Redakcja pokusiła się o komentarz? Czy wyraziła się o materiale pochlebnie bądź nie? Czy pozwoliła sobie na ocenę wypowiedzi? Nie.
I to jest właśnie obiektywne dziennikarstwo: jedna z sił plitycznych w mieścia wydała oświadczenie, Redakcja je publikuje. W całości, bez naprowadzających na odpowiednie rozumowanie czytelników, bez skrótów itd.
Dla ułatwienia dodam, że medium konkurencyjne lubuje sie w przeklejaniu każdego pierda na fejsiku w wykonaniu ratuszwej kamaryli.
A to medium przecież także publikuje stanowiska tamtych. Dlatego jest obiektywne.
Tyle w temacie
Oleśniczanin
Oleśniczanin 11.06.2019, 13:52
Pisanie własnych komentarzy do artykułów, zwykle negatywnych. Wieczny najazd na obecną władzę samorządową. Gorące tematy typu zakup ekspresu do kawy. Faktycznie "obiektywne" dziennikarstwo
Pytanie do oleśniczanina
Pytanie do oleśniczanina 17.06.2019, 22:44
Wolisz propagandówkę Bronsia? płacą za nią wszyscy podatnicy, również ci, są przeciwnikami Bronsia. Chodzi o nową gazetę oleśnicką, czyli miesięcznik funkcjonariuszy medialnych Bronsia.
Janek
Janek 11.06.2019, 17:58
Aparat projekcji działa
Agata Sz.
Agata Sz. 15.06.2019, 19:23
szkoda, że nie w kinie MOKiS .....
Festyniarz
Festyniarz 15.06.2019, 08:20
Cieszcie sie i radujcie, że nie ma aparatu represji (Straży Miejskiej) ....
Projektor z MOKiS-u
Projektor z MOKiS-u 12.06.2019, 17:14
Cyfrowy i w HD oraz 4K ?????
Też Oleśniczanin
Też Oleśniczanin 11.06.2019, 14:58
A ja chcę wiedzieć jak obecna władza rządzi sìę za nasze, ile pieniędzy jest wyrzucanych dosłownie w błoto.
ks. Sowa
ks. Sowa 10.06.2019, 21:33
No, to mamy teraz Hardkorowego Janka ....
.
. 10.06.2019, 14:11
Upadek oleśnickiego samorządu stał się faktem. Co śmieszne, z pogłębieniem samorządności na sztandarach. Pustosłowie, demagogia, tani populizm. Jan Bronś w trzech określeniach.
Oleśniczanie
Oleśniczanie 14.06.2019, 15:44
Czekamy jeszcze na upadek Spoconego Janka .....
pytam
pytam 10.06.2019, 11:26
Panie Kaleciński , a czy pan wie , że Jan Bronś jako burmistrz Oleśnicy w radio publicznie stwierdził, że "używanie i umieszczenie symboli Świętego Jana w herbie Oleśnicy cyt. : " zobowiązuje do pewnego uniwersalizmu, który niesie jego ewangelia" Czyli wg Bronsia zobowiązani jesteśmy ewangelią?
Edmund Kaleciński
Edmund Kaleciński 10.06.2019, 11:58
To nie jest rola Bronsia jako burmistrza. To jego zachowanie publicznie krytykowałem, albowiem uznawałem je za bezprawne i etycznie paskudne... Klęczenie Michała Kołacińskiego i Wiesława Piechówki przed Ratuszem też !
pytam
pytam 10.06.2019, 15:16
To w takim razie co to za burmistrz co nie wie jaka jest jego rola.
Edmund Kaleciński
Edmund Kaleciński 10.06.2019, 20:17
Tacy ludzie, będący burmistrzami, demolują demokratyczne państwo. Najtragiczniejsze jest to, że robią to przy wydatnej pomocy kościelnych hochsztaplerów w sutannach. To jest dość widoczne. Dlatego jestem zdeklarowanym i zdecydowanym zwolennikiem państwa świeckiego, niestety w znakomitej mniejszości. Szkoda. Państwo świeckie i praworządne może być ostoją normalności i zdrowego rozsądku. A tak jak jest teraz, mówienie o wolnym państwie i wolności jest ględzeniem...
tyle
tyle 10.06.2019, 21:34
Próba wbicia Bronsia w katolickie buty nie może się powieść, dlaczego? Sam zadaję sobie to pytanie, i zastanawiam się na czym polega "fenomen" tego człowieka. Z jednej strony fotografuje się z Dżugajem(z usmiechem na ustach, dwaj przyjaciele z boiska) przecinając wstęgę przy otwarciu biura PO, z drugiej strony z wielką atencją produkuje się na łamach Radio Rodzina, katolickiej rozgłośni której protoplaści z pewnością pamiętają czasy socjalizmu realnego i Leszka Millera, razem z Włodzimierzem Cimoszewiczem, jako młody narybek końcówki PZPR!!!! No i Bronś jako twarz KE w naszym mieście. Czy Oleśnicznie naprawdę w wiekszosci mają schizę? Czy może będąc przekonani że Kołaciński wygra wybory bez wysiłku, po prostu popełnili grzech zaniechania?
.
. 10.06.2019, 11:15
Pamiętam jak Bronś zabiegał u klechów by Oleśnicę objąć patronem św. Jana ? Pamiętam żenadę, jak w kampanii wyborczej w 2014 szwendał się i nachodził jakiś emerytowanych klechów. W ostatnie Święto Konstytucji 3 maja (!) klęczał w pierwszej ławce. Teraz dodatkowo płaci miejską kasą - konkretnie 22 tysiące złotych - za propagandowe audycje w klerykalnym radio.
...
... 11.06.2019, 11:13
Kołaciński wierzy w Boga i to pokazuje, Bronś nie wierzy, a jedynie pokazuje wiarę. To jest zwykła obłuda Bronsia, ale z tego jest znany. Opowiada o herbie św. Jana, w rzeczywiście, co piszą na stronie olesnica.org, go nie szanuje
Spocony Janek
Spocony Janek 15.06.2019, 12:11
Wierzę tylko, że petunia non olet.
Edmund Kaleciński
Edmund Kaleciński 10.06.2019, 11:53
Też pamiętam te "działania". Żenujące. Szkoda, że nie wziął tego pod uwagę pan Michał Kołaciński i w sferze publicznej też popłynął klerykalnym nurtem. Obu burmistrzom wystawia to paskudną ocenę. Konformizm i oportunizm obniża wartość intelektualną takich ludzi, bo wiąże się z brakiem praworządności. A w Konstytucji stoi jak byk: "Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym" ! Dodam do tego, że szczególnie taka postawa jest rażąca w dniu Narodowego Święta 3 Maja, bo mnie przypomina wielką zdradę uczynioną przez Kościół kat. i rosyjskiego okupanta. Klęczenie przed ołtarzami zdrajcy, to potwarz dla Polaków. Jak pomyślę o gwałconych przez tę instytucję, w imię Boga, dzieci w całym świecie zalewa mnie krew. Na to wszystko obłudnie Michał Kołaciński publicznie hołubi "spuściznę" Jana Pawła II - wieloletniego szefa zbrodniczej firmy, który "nic nie wiedział". Epatowanie takimi bzdurami oleśniczan w myśl "Cogito ergo sum" świadczy o niezrozumieniu cogitowania, albo świadomym łganiu dla merkantylnych celów. Wszak "w mieście" słychać o jego przygotowaniach do startu w wyborach parlamentarnych...Mój antyklerykalizm wobec ludzi, w ten sposób sprawujących władzę, skierowany jest przeciw takim ich działaniom z powodów moralnych i etycznych. Bez względu na proweniencje światopoglądowe, a w szczególności religijne. Zgadzam się także z Tobą @".". Szkoda, że piszesz pod pseudonimem, bo to obniża siłę wymowy komentarza...
Edmund Kaleciński
Edmund Kaleciński 10.06.2019, 09:20
@69latek - ja pamiętam jak burmistrzem był Michał Kołaciński - klęczał w Rynku przed spacerującym z wielkim krzyżem Ozimkiem; aktywnie uczestniczył w bałwochwalczych, kościelno-ozimkowych ceregielach w jakimś kolorowym papierze uformowanym na kształt korony; jak klaskał w bazylice emerytowanemu Władysławowi O. *** To są rzeczy, których publicznie robić nie powinien. Burmistrz to jest organ władzy lokalnej. Organy publiczne lokalnej administracji nie mogą się tak zachowywać, to jest bezprawne - bez względu na to kto jest burmistrzem. Póki co formalnie, państwo polskie jest świeckie, ale nikt o tym nie mówi, a burmistrzowie lekceważą prawo, świadomie lub nie. Sąd stwierdził "rażące naruszanie prawa" przez pana Kołacińskiego. To tylko niektóre aspekty działalności Kołacińskiego jak organu lokalnej władzy. Jako młody człowiek bronił socjalistycznej ojczyzny w sojuszu z Armią Radziecką, a dziś tamte czasy i ludzi pogardliwie określa "postkomuną" i roztkliwia się nad spuścizną Jana Pawła II i Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. I określa się jako prawicowy konserwatysta. Widzieliśmy jako mieszkańcy kogo wybraliśmy. To tylko taki skromny rys o Michale 69latku. Bo można by więcej... Wolałbym, żeby Michał i Janek ze sobą współpracowali, nawet w sporze, ale uczciwym, jawnym i pożytecznym dla nas, mieszkańców. A tak nie jest.
emeryt
emeryt 11.06.2019, 00:11
RP nie jest państwem świeckim, jest rozdział kościoła od państwa.
Jako katolik bardzo cenię zachowanie p. Kołacińskiego, jako burmistrza włącznie z okazywaniem swej przynależności do kościoła, aniżeli szamotanie się obecnego włodarza, również w kwestii wiary..Panie Kaleciński, nawet żarliwi komuniści nie odnosili z taką pogardą do praktyk kościelnych, do wierzących. I na koniec po co to? Ponad 2tyś. lat przetrwała to *** sobie teraz rady z Biedroniami, Palikotami, Siekielskimi ?
Edmund Kaleciński
Edmund Kaleciński 11.06.2019, 01:09
Panie "emeryt". Nie mam nic do praktyk religijnych Kołacińskiego. Ale jako urzędnik władzy świeckiej i burmistrz, nie może obnosić się kościołem jakimkolwiek publicznie. Obowiązany jest być bezstronnym światopoglądowo. Tak stanowi Konstytucja. Słowa Jezusa z Nazaretu znasz Pan ?: "Oddajcie więc cesarzowi to, co jest cesarskie, a Bogu to, co boskie". Słowa te są często interpretowane jako uzasadnienie rozdziału Kościoła od państwa w porządku politycznym. Co robili żarliwi komuniści mnie nie interesuje, ale nie mam podstaw, aby Panu wierzyć. Nie pogardzam praktykami kościelnymi czynionymi we właściwym czasie i miejscu. Wierzącym nie wierzę bezwzględnie, tylko w granicach rozsądku jako ludziom. Szamotanie się obecnego burmistrza też mnie wnerwia, to wstyd i bezprawie ! Poza tym, jak widzę nie ma Pan pojęcia o rozdziale Kościoła od państwa, bo go nie ma. Prawnie jest tylko państwo świeckie.
enre
enre 11.06.2019, 22:13
nie może się obnosić? bo co? bo Pan tak powiedział? i nie wyjeżdżaj mi tu Pan z konstytucja, bo ja pokaże Panu inny paragraf, który mu daje do tego prawo. Jak Pan chcesz walić takie dyrdymały, to wygraj wybory i zmień konstytucję. A przynajmniej Kołaciński jest wiarygodny - to co mówi zgadza się z tym co robi
kuria twoja mać
kuria twoja mać 12.06.2019, 08:00
Niczego enre nie rozumiesz.
O Konstytucji pojęcie ZERO. "wiarygodny" ? - sąd ocenił, że "rażąco narusza prawo" ! Burmistrz miasta na kolanach przed ratuszem, to wiarygodność ? To ciemnota i bezprawie ! To brak przyzwoitości !
enre
enre 12.06.2019, 10:01
może jakieś rzeczowe argumenty zamiast języka nienawiści?
kuria twoja mać
kuria twoja mać 12.06.2019, 15:07
Argumenty podałam ci wyżej (Dzisiaj, 08:00). Alej nie kumasz ?
P
P 10.06.2019, 07:41
Bronś wygląda jak I sekretarz grzmiący o karłach reakcji
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 09.06.2019, 21:50
"- Odmienność poglądów zamienia się we wrogość osobistą - powiedział Jan Bronś. My tak nie uważamy, ale być może u Jana Bronsia zadziałał jego "aparat projekcji"." - ha, gdybym zacytował to, co w służbowej korespondencji e-mailowej napisał do mnie pan Michał Kołaciński, gdy pełnił funkcję Burmistrza Miasta Oleśnicy …
ex radny
ex radny 10.06.2019, 14:24
Przecież, spamerze, przesłałeś tego maila do wszystkich radnych i mediów. I wszyscy Kołacińskiemu przybijali potem piątki, nawet opozycja - w dowód uznania jak należy traktowac internetowe trolle.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 11.06.2019, 10:36
cóż jest wart anonim? Pokazuje tchórzostwo autora. Ani to uznać za wiarygodne, bo każdy może się tak podpisać. Jakże łatwo anonimowo opisywać coś, co nie sposób uwiarygodnić. Autorze jesteś tchórzem. Współczuję i cieszę się, że tchórz nie jest oleśnickim samorządowcem, a szkoda, że wśród aktualnych jest raptem jeden odważny. Życzę wyzwolenia się z cienia tchórzostwa.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 09.06.2019, 21:47
chciałbym się mylić, ale uważam, że tym wszystkim (oprócz Kazimierza Karpienki) radnym z tak zwanej opozycji odwagi wystarcza jedynie na smsy (patrz: https://www.olesnica24.com/wia… i interpelacje, lecz by sięgnąć po takie narzędzie jak referendum odwoławcze (chociaż argumentów mają cały worek) -zabraknie.

Pozostałe

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic - [email protected] | tel. +48 601 785 165