Tak zwyrodnialec zabijał psa - wizja lokalna i odtworzenie zdarzeń

  • 08.06.2019, 07:57
  • OAI
Tak zwyrodnialec zabijał psa - wizja lokalna i odtworzenie zdarzeń Pogotowie dla Zwierząt
Okazało się, iż pies należy do małżeństwa mieszkającego nieopodal. Był to samiec w podeszłym już wieku. Podobno nie widział już na jedno oko i był głuchy. Z uwagi na swój wiek psiak miał też mieć problemy z poruszaniem się.

Oto relacja z wizji lokalnej przygotowana przez Pogotowie dla Zwierząt:

"Powoli pozyskujemy nowe dowody przestępczej działalności Rafała B. spod Sycowa, który w brutalny sposób zabił psa. O tym tragicznym zdarzeniu wielokrotnie już informowaliśmy.

W tej sprawie działamy od minionej niedzieli. Jako organizacja aktywnie uczestnicząca w postępowaniu karnym przygotowawczym nie o wszystkim możemy pisać publicznie z uwagi na tajemnicę tego postępowania. Nie możemy także podawać informacji o pozyskanych dowodach, zanim informacji tych nie ujawni oficjalnie prokuratura.

Dziś możemy natomiast już poinformować, iż w miniony poniedziałek udało się ustalić miejsce, gdzie doszło do tragicznego zdarzenia, to znaczy zabicia psa. Podejrzany podawał, iż były to dwa miejsca, jednak dokładnie miał nie pamiętać miejsca morderstwa zwierzęcia. Najpierw miało się to stać pod ukraińską granicą. Druga wersja mówiła natomiast, iż w okolicy Krakowa.

Jednak po kilkunastu godzinach od zatrzymania ustalono, iż do tego tragicznego zdarzenia doszło w gminie Irządze w powiecie zawierciańskim podczas trasy z dostawą mebli do jednego z salonów firmy, w której sprawca pracował.

W związku z tym zapadła decyzja, by tą całą trasę odtworzyć. W tym odbyła się wizja lokalna z udziałem Rafała B. Tak jak w feralny dzień, funkcjonariusze jechali przez Syców, Kępno, Częstochowę, a potem przez gminę Irządze do Krakowa. Pokonali ponad 200 km. Po drodze Rafał B. wskazał mniej więcej miejsce zabicia zwierzęcia. Było to w jednej z wsi w gminie Irządze. Należało więc rozpytać okolicznych gospodarzy, czy nie wiedzą o tym, aby przy drodze znaleziono zwłoki psa. Wiemy także, iż do samego zdarzenia doszło w minioną sobotę w godzinach rannych.

Po kilku minutach rozpytania udało się ustalić, gdzie znajdują się zwłoki psa. Były zakopane w ziemi na pobliskiej posesji. Okazało się, iż pies należy do małżeństwa mieszkającego nieopodal. Był to samiec w podeszłym już wieku. Podobno nie widział już na jedno oko i był głuchy. Z uwagi na swój wiek psiak miał też mieć problemy z poruszaniem się.

Zwłoki psa gospodarze znaleźli w sobotę. Pochowali go w ogrodzie. Po dotarciu na miejsce Pogotowie dla Zwierząt zabezpieczyło psa. Deklarowaliśmy bowiem, iż zwłoki odkopiemy i przewieziemy na Wydział Medycyny Weterynaryjnej, by lekarze patolodzy dokonali sekcji włok. Ciało psa, jak Państwo podejrzewają było zmasakrowane. Sądząc po obrażeniach śmierć psa nastąpiła po kilku minutach. Opisu, jak wyglądały zwłoki ze zrozumiałych względów oszczędzimy. Zwierzę zabezpieczone zostało więc przez Pogotowie dla Zwierząt i przewiezione z ustaleniami z Policją na badania sekcyjne.

Dziś jest już po sekcji, ale o jej ustaleniach nie możemy jeszcze napisać. Podczas otwarcia zwłok dokonano również dokumentacji fotograficznej. Został także powołany biegły lekarz weterynarii, który ma wydać opinię w sprawie obrażeń. Opinia ta będzie przekazana Prokuraturze Rejonowej w Oleśnicy".

OAI
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (49)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Nchcmswprdlj
Nchcmswprdlj 19.08.2019, 23:10
Żałuj, ***ie, że się urodziłeś
Masz przegwizdane ubeku
twojkoszmar
twojkoszmar 16.07.2019, 18:59

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Ewa
Ewa 11.07.2019, 09:15
Obys zwyrodnialcu nigdy nie narodzil sie na swiat.Jestes zerem,abys zdechl w meczarniach.
aa
aa 21.07.2019, 12:46
On już sie narodził tępa dzido xD
RandomowyTyp
RandomowyTyp 29.06.2019, 05:37
Polska piękny kraj, za potraktowanie zwierzęcia w ten sposób, a raczej jego bezlitosne zabicie to 5 lat pozbawienia wolności, HAHAHA. Do kopalni na łańcuch z minimalnym wyżywieniem i po kłopocie, albo dożywocie, albo przywrócić karę śmierci, bolesną karę śmierci, długą i bolesną, życzę Ci tego Rafałku, życzę. Współczuję rodzinie, znajomym, że mają takiego psychopatę, obyś skonał w tym pudle, życzę Ci tego wraz z moją całą familią.
AZA
AZA 03.07.2019, 18:27
Nie ćpaj tyle pryku xD Azjaci wpieprzają psy i koty i co ty myślisz, że są ubijane w humanitarny sposób? Świat jest brutalny obudźcie się w końcu. Z tego typa nic nie będzie bo już w tym wieku się go nie naprawi jak rodzice nie potrafili przekazać wartości. On ma problem na tle psychicznym więzienie to go jeszcze zdemoralizuje bardziej.
Baal
Baal 22.09.2019, 17:29
To ze swiat jest brutalny, nie oznacza ze powinno sie z tym godzic. To trzeba tepic, do skutku...
Lubię i ludzi i zwierzęta
Lubię i ludzi i zwierzęta 23.06.2019, 01:56
Do wszystkich racjonalnych, sznujących każde istnienie i empatycznych osób : Nie warto hejtować, bo komentarze będę usunięte. Po prostu trzeba zapisać się do petycji . Petycja to coś w rodzaju głosu obywatela, który dociera do smaorządu, co może pomóc w ukaraniu lub leczeniu bestii w ludzkiej skórze, jaka zamordowała Maksa. Zyjemy w demokracji i państwie bez samosądów.Chcesz pomóc, daj swój ważny glos.


https://secure.avaaz.org/pl/co…
llort
llort 14.06.2019, 19:13
proszę zauważyć jak ten pies prowokował, należy się uniewinnienie.
Ona
Ona 19.06.2019, 16:08
IIort chyba jesteś nie normalny jak ten pies prowokowal... Zastanawiam się jak ty był byś stary niedoslyszacy i kiepsko chodzącym dziadem starym a jechało by auto szedł byś poboczem też byś prowokowal żeby cię przejechali???!!! Pie rdo lnij się w pusty łeb fraje rze dla takiego zwyrola kara śmie rci... Dostanie za swoje w więzieniu....
asdf
asdf 13.06.2019, 16:04
oj chlopcze, wezma sie za ciebie konkretnie, obys sie stal tzw kara na pokaz dla innych i dostaj totalny maks wszystkiego co mozliwe, tego serdecznie zycze ci ja z cala moja rodzina, a juz niedlugo nowi koledzy
Justyna
Justyna 12.06.2019, 00:18
W artykule napisano: "Sądząc po obrażeniach śmierć psa nastąpiła po kilku minutach." Rafał B. celowo potrącił i kilkukrotnie rozjechał żywego psa, potem odjechał. Wydawać by sie mogło, że zwierzę nie żyło po którymś przejechaniu załadowanym autem dostawczym, bo przestało skowyczeć i się ruszać. A pies jeszcze tak długo cierpiał, zanim skonał...
Nie można pozwolić, aby takie rzeczy się działy bezkarnie! Nie można czekać aby to, co zrobił Rafał B., uszło mu płazem! Już dawno podpisałam petycję: https://secure.avaaz.org/pl/co…
Marilyn
Marilyn 11.06.2019, 00:23
Gdyby to był mój pies ,skatowała bym sprawcę tak samo .Mam nadzieje że ktoś go tak sponiewiera jak on tego psa .Do Lucasa. To nie chodzi o pogrzeb z honorami dla psa tylko o zwykła empatię.Jak widać na zdjęciu tułów miał wywrócony do góry ,Więc wyobraż sobie co piesek czuł zanim skonał.W niedzielę pewnie pójdziesz do komunii,z całą miłością do wszelkiego stworzenia.
1234
1234 10.06.2019, 23:26
Ty obronco naucz sie pisac , zapewne nalezysz do tej rodzinny sprawcy
obrońca źwjerząt (18)(17)(15)(12)(12)
obrońca źwjerząt (18)(17)(15)(12)(12) 10.06.2019, 22:26
wypuścić rafałka to dobry człowiek a pies sam był sobie winien.
Ona
Ona 19.06.2019, 16:10
Haha pała za pisownię była do Ga zu z nim dostanie w pie rdlu za swoje
Karolina
Karolina 11.06.2019, 14:10
Widac bylo na nagraniu jaki dobry czlowiek z niego.!!! Przykre to
Bartek
Bartek 10.06.2019, 20:09

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Beata
Beata 10.06.2019, 12:28
to jest człowiek bandyta ,ukarać go za to surowo
Lucas
Lucas 10.06.2019, 09:28
Policja z dwóch województw postawiona na nogi z powodu psa. Normalnie pogrzeb panstwowy powinien mieć i trzeba ogłosić żałobę narodową.
Twoj stary
Twoj stary 18.06.2019, 20:53

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Karolina
Karolina 11.06.2019, 14:05
A ty co? Taki sam inteligentny jestes jak ten caly Rafalek! Zastanow się zanim zaczniesz pisac takie glupoty.
Ona
Ona 10.06.2019, 18:40
Ogarnij się frajerze a jak by tak kogoś z twojej rodziny ktoś przejechał też byś tak syczal??
Pies
Pies 10.06.2019, 14:22
Lucas nie pij i nie pal tego co dostales od niego ,sam widzisz po wpisie ze to ci szkodzi..
Ania
Ania 10.06.2019, 09:02
Po*** nie powinienes sie nigdy narodzic na swiat!!! Jestes juz skonczony.
Ewa.
Ewa. 10.06.2019, 09:01
Bandyta!!!
Idz do Piekła
Idz do Piekła 10.06.2019, 07:22
Pies czy człowiek taki sam bol Uczucia. Nie ma znaczenia. Jak można zabrać komuś życie. On też miał,, rodzine" był starszym pieskiem i chorował. Jak człowiek. Nic nie tlumaczy takiego czynu. Do tego jeszcze nagranie tego i poazywanie ludziom cierpienie....
Kat
Kat 09.06.2019, 23:09

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Myszka
Myszka 09.06.2019, 21:53
Takiego zwyrodnialca potraktowała bym tak samo ,niech cierpi tak jak ten biedny piesek ,niemam litpści dla takich bestii
Ala
Ala 09.06.2019, 21:17
Boże, ale śmieć!!! Kara śmierci to za mało. Na łańcuch i do kamieniołomów do ostatniego oddechu. Bydle jakieś! W głowie mi się nie mieści jak można wychować coś takiego.

Pozostałe

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic - [email protected] | tel. +48 601 785 165