Ciężarówka kilka metrów wlokła rowerzystkę na Wojska Polskiego w Oleśnicy

  • 06.06.2019, 16:10
Ciężarówka kilka metrów wlokła rowerzystkę na Wojska Polskiego w Oleśnicy Aleksander Białoskórski
Do groźnego wypadku doszło dziś, około godziny 9.30 na ulicy Wojska Polskiego. Samochód ciężarowy transportujący kontener potrącił poruszającą się rowerem kobietę w średnim wieku.

Jako pierwsi na miejsce dotarli policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, którzy zabezpieczali wycinkę drzew na ulicy Wileńskiej. Mundurowi przystąpili do udzielania pomocy poszkodowanej rowerzystce. Zatamowali krwotok i wstępnie zabezpieczyli urazy, których doznała kobieta. Po chwili poszkodowana trafiła już pod opiekę załogi specjalistycznej karetki oleśnickiego pogotowia i zabrana do szpitala.

Rowerzystka doznała poważnego urazu prawej ręki oraz ogólnych potłuczeń.

Kobieta poruszała się prawidłowo ścieżka rowerową biegnącą wzdłuż ulicy Wojska Polskiego, a w momencie pokonywania przejazdu dla rowerów, została potrącona przez kierującego pojazdem ciężarowym. Mężczyzna kierujący manem najprawdopodobniej nie dostrzegł rowerzystki, która znalazła się w jego “martwym punkcie”, w wyniku czego potrącił kobietę, a następnie, wciąż nie orientując się o zaistnieniu zdarzenia, przeciągnął poszkodowaną wraz z rowerem kilka metrów po jezdni.

Na szczęście kobieta nie dostała się pod koła kilkunastotonowej ciężarówki, dzięki czemu nie doszło do tragedii.

_

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Artur
Artur 07.06.2019, 15:22
Proszę rowerzystkę lub jej rodzinę o kontakt, mam do przekazania ważne informacje. Mój e-mail: [email protected]
senior
senior 07.06.2019, 13:38
Jeżdżę dużo rowerem, ale maksymalnie korzystam ze ścieżek rowerowych, nawet z chodnika, nawet "pod prąd" byle nie jechać jezdnią. Jezdnie są dla samochodów. Bardzo uważam nawet na uprzywilejowanych dla rowerzystów przejazdach przez drogę, często zatrzymujac się gdy nie mam pewnosci ze kierowca mnie przepusci.
bb
bb 07.06.2019, 08:30
rowerzyści to plaga dzisiejszych czasów
Obserwator
Obserwator 07.06.2019, 21:46
Plaga na ***ch to pseudo kieroecy, asy kirownicy

Pozostałe