Kierowca, który przejechał psa, aresztowany na 3 miesiące!

  • 04.06.2019, 15:49
  • OAI
Kierowca, który przejechał psa, aresztowany na 3 miesiące! Pogotowie dla Zwierząt
Policjanci ustalili, że do przestępstwa doszło w województwie śląskim, na terenie powiatu zawierciańskiego. Zwłoki psa odnaleziono. Zostały zabezpieczone do badań. 21-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego przyznał się do uśmiercenia psa. Sąd go aresztował na 3 miesiące.

Oto komunikat policji w tej bulwersującej od kilku dni opinię publiczną sprawie:

"W niedzielę około południa do sycowskiej jednostki Policji zgłosili się mieszkańcy, którzy zauważyli w sieci film obrazujący, jak kierowca celowo najeżdża psa, doprowadzając tym samym do jego śmierci. Policjanci niezwłocznie zabezpieczyli nagranie i podjęli czynności mające na celu ustalenie sprawcy tego czynu. Przyjęte zostało zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, o którym została powiadomiona oleśnicka prokuratura.

Funkcjonariusze szybko ustalili personalia młodego mężczyzny i próbowali namierzyć miejsce jego przebywania. Do tych działań włączyli się również internauci, którzy oburzeni zachowaniem młodego mężczyzny, wskazywali miejsca, gdzie może on przebywać.

Do zatrzymania podejrzewanego o zabicie psa mężczyzny doszło tego samego dnia wieczorem, w miejscu jego zamieszkania. 21-latek trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych w oleśnickiej jednostce, a policjanci nadal wykonywali czynności związane z ustaleniem wszystkich okoliczności tego przestępstwa.

Następnego dnia młody mężczyzna składał wyjaśnienia w prokuraturze i usłyszał zarzut zabicia psa działając ze szczególnym okrucieństwem, jest to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

W toku prowadzonego postępowania policjanci potwierdzili miejsce, w którym doszło do opisywanego przestępstwa. Działo się to w województwie śląskim na terenie powiatu zawierciańskiego. Ważnym elementem postępowania było również ustalenie miejsca, gdzie znajdują się zwłoki zwierzęcia. Zostały one odnalezione i zabezpieczone do badań.

21-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego przyznał się do uśmiercenia psa. W najbliższych godzinach czeka go posiedzenie w sądzie, na którym zapadnie decyzja, czy zostanie wobec niego zastosowany środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcznego aresztu tymczasowego, o który wnioskowali policjanci i prokurator. Za przestępstwo, którego się dopuścił, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności".

                                                                                      ****

Podejrzany o zabicie psa Rafał B. dziś przed godziną 12.00 opuścił budynek Prokuratury Rejonowej w Oleśnicy. Był przesłuchiwany drugi raz, pod tym jak otrzymał zarzuty za przejechania psa i zabicie go.

Podczas tego przesłuchania przyznał się do winy i opisał, jak doszło do zdarzenia.

O godzinie 14 rozpoczęło się posiedzenie aresztowe. Jest ono niejawne. 

                                                                                          ***

Sąd Rejonowy w Oleśnicy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na czas 3 miesięcy w stosunku do Rafała B. podejrzanego o zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem poprzez celowe potrącenie go i późniejsze kilkukrotne najechanie na niego samochodem - tj. o czyn z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o ochronie zwierząt.

                                                                                                ***

A co zrobi teraz sąd w sprawie karnej? CZY MOŻE NIE UZNAĆ TEGO CZYNU ZA SZCZEGÓLNE OKRUCIEŃSTWO?! PRZECZYTAJ  SPEKULACJE ADWOKATA.

OAI

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Yogi
Yogi 05.06.2019, 06:20
Powodzenia w *** zwyrodnialcu
inka
inka 04.06.2019, 23:56
Widać, że to zwykła piz........ Ot taki laluś zakompleksiony znęcający się tylko nad słabszymi. Na widok silniejszego to płacz i ucieczka do mamusi.
tt
tt 04.06.2019, 21:22

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Radek
Radek 04.06.2019, 19:11
To Morderca powinien dostac 25 lat bez możliwości skrócenia wyroku
swi
swi 04.06.2019, 23:54

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Han
Han 04.06.2019, 18:17

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

ziggy
ziggy 04.06.2019, 16:26
3 lata i 50 tysiecy grzywny
ip
ip 05.06.2019, 00:14
5 lat minimum i 100.000 dla przykladu,zeby inne *** genetyczne myslaly o konsekwencjach
Violetta Niederbockstruck
Violetta Niederbockstruck 04.06.2019, 16:08
Najwyzsza.kara mu sie nalezy

Pozostałe