CUS to za obiekt! [WIDEO]

  • 5.10.2018, 08:46 (aktualizacja 08.10.2018 11:47)
  • OAI
CUS to za obiekt! [WIDEO]
Uratowany od zagłady zabytkowy budynek będzie służył oleśniczanom. Przyjdź i zobacz, jak pięknie wygląda.
Budynek po dawnym Zespole Szkół Medycznych przez kilkanaście lat popadał w ruinę. I stawał się zagrożeniem, również dla funkcjonującego obok szpitala.
 
Kiedy powiat, który nie był w stanie - ze względu na brak pieniędzy - wyremontować obiektu, przekazał go w tej kadencji miastu, to podjęło szybką decyzję o uratowaniu pięknego zabytku i przeznaczeniu go na funkcjonalne Centrum Usług Społecznych.
 
Gruntowny remont trwał w latach 2015-2018. Na jego przeprowadzenie i funkcjonowanie CUS miasto pozyskało aż 10 mln zł. Koszt remontu to 22 mln zł.
 
CUS obejmuje: przedszkole dla 91 dzieci, Dom Dziennego Pobytu dla 50 seniorów, Klub Integracji Społecznej, 10 mieszkań chronionych, kuchnie, zaplecze sanitarne i wychowawcze.
 
Jak wspaniale  wygląd obiekt po remoncie, jak świetnie jest wyposażony, jakie urządzenia są m.in. w sali do rehabilitacji, może się przekonać każdy mieszkaniec Oleśnicy. Miasto zaprasza na Dzień Otwarty w Centrum Usług Społecznych - w sobotę 6 października od godziny 11 do 16.

 

OAI

Zdjęcia (68)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (30)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kran
Kran 12.10.2018, 19:56

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

a tu cała prawda!
a tu cała prawda! 10.10.2018, 21:46
https://drive.google.com/file/d/1ItTtPhbbg4O8BUOA3rDHJumLKOu6MPIb/view
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 9.10.2018, 23:04
Za kilka lat władze miasta uznają, że ten budynek jest zbyt dużym obciążeniem dla miejskiego budżetu. Wystawią na sprzedaż. Należało w 2015 rozpocząć inwestycje typu obiekt hotelowo-kenferencyjno-usługowo-gastronomiczny przy Atolu.
;
; 10.10.2018, 21:47
mógłby pan juz nie nudzić konia??
..
.. 8.10.2018, 20:02
Przede wszystkim inwestycja przebiegła bez zakłóceń i budynek oddano w terminie. Bronś może się uczyć od Kołacińskiego planowania i przeprowadzania takich działań.
jarek
jarek 8.10.2018, 12:12
Super, że to powstało. Dziękuję wszystkim zaangażowanym ludziom za podjęcie słusznych decyzji i stosownych działań.
Krysia
Krysia 8.10.2018, 12:11
Maria ma rację: TO OBIEKT NA POKOLENIA I DLA POKOLEŃ...
Magda
Magda 8.10.2018, 12:09
Cieszę się, że powstało takie miejsce dla ludzi starszych, schorowanych. Warto żyć w przekonaniu, że każdy z nas będzie seniorem.
Oleś
Oleś 8.10.2018, 07:15
A mnie interesuje walka MK czy JB, uważam, że niektórzy ”inteligentni Oleśniczanie” uważają, że MK powinien zbudować drugi basen, drugi stadion, druki MOKIS, a może i drugi Ratusz – i wtedy byłby godzien II kadencji.
Maria
Maria 8.10.2018, 07:06
Nie interesuje mnie walka polityczna MK czy JB, ale inteligentni Oleśniczanie ocenią to w sposób właściwy.
TO OBIEKT NA POKOLENIA I DLA POKOLEŃ!
Adam
Adam 8.10.2018, 07:02
Pamiętaj, każdy kiedyś będzie SENIOREM!
OLA
OLA 8.10.2018, 07:00
Super
wyborca
wyborca 7.10.2018, 22:03
To dopiero mądra i potrzebna inwestycja. I jaka odważna decyzja.I nie uda się tego zohydzić. To przedsięwzięcie uwiarygodniło Burmistrza Kołacińskiego i zadało kłam, opiniom, że nic nie zrobił. Brawo!!!
ja
ja 7.10.2018, 01:09
A ten Nagórny z Bartnikiem to jakieś nieporozumienie ! ! !
Radosny Człowiek
Radosny Człowiek 7.10.2018, 18:09
A co ci przeszkadzają? Radni, którzy byli za inwestycją w starym szpitalu i teraz mają satysfakcję. Uśmiechnięcie ludzie - normalna reakcja. A smutasy Bronsia muszą udawać, że są niezadowoleni. Oni na pewno tam nie przyszli. Potem przyślą tu swoich bliskich na opieke albo sami tu wylądują za parę latek.
ciekawy
ciekawy 6.10.2018, 22:46
Piękny, a ile ludzi tam umarło...ekzorcyzmy odprawiono?
pisior
pisior 6.10.2018, 19:58
Czy ktoś odpowie za doprowadzenie tego obiektu do ruiny?Jak nie było pomysłu na wykorzystanie to można było naprawić dach i zabezpieczyć obiekt przed dewastacją i teraz remont nie musiałby być aż tak kosztowny.To właśnie wyróżnia tą kadencję tej ekipy ,że uratowali ten budynek z przeznaczeniem dla najmłodszych i najstarszych oleśniczan. Nowe łatwo się buduje ,ale trzeba umieć ratować to co cenne z przeszłości.
Ala
Ala 6.10.2018, 16:05
Brawo dla burmistrza uratowany zabytek i pozyskał piękny obiekt dla mieszkańców i tych młodszych i seniorów !
placek
placek 5.10.2018, 17:23
JAcek @ i po co znowu tak kłamać? Był przetarg było chyba 8 czy 9 firm i wygrała ta, która dała najwięcej, chyba 9 tysiecy. Wszyscy o tym pisali. Ta kłamliwa narracja uderzy w was jak bumerang
Ala
Ala 6.10.2018, 01:39
Każdy przetarg można ułożyć pod znajomych królika... Choć nikt nie mówi, że w tym przypadku tak było...
Miks
Miks 6.10.2018, 06:15
To po co te głupie insynuacje?
Jacek.
Jacek. 5.10.2018, 15:15
Przedszkole dostali po znajomości kumple ?.
Jak
Jak 6.10.2018, 01:35
Niby przetarg a jednak każdy wiedział kto go wygra....
jak
jak 5.10.2018, 15:46
tak kumple królika a świstak zawijał dolary w sreberka-o przetargach to chyba wiesz niewiele co?
enre
enre 5.10.2018, 13:12
ile razy jeszcze trzeba będzie powtórzyć, że bakterie z tamtych czasów dawno wyzdychały?!!!
Bartek
Bartek 5.10.2018, 11:56
I za to bede głosowac na Kołacińskiego, nie jest idealny ale zawsze to dużo młodszy gość i ze świeżym podejściem, pan Bronś już był, zrobil dużo dobrego dla Olesnicy i wystarczy.

Pozostałe