Karpienko: Dlaczego pan krzyczy? Bronś: Nie krzyczę, tylko jestem skupiony

  • 31.05.2019, 17:20
  • rpr
Karpienko: Dlaczego pan krzyczy? Bronś: Nie krzyczę, tylko jestem skupiony
Mariusz Sołtysiak i Tomasz Krawczak to "zwycięzcy" debaty o Oleśnicy. Przedstawiciele mieszkańców świetnie zaprezentowali się w debacie nad raportem o stanie Oleśnicy.

Na dzisiejszej sesji Rady Miasta Oleśnica odbyła się debata nad raportem o stanie Oleśnicy za rok 2018.

Radni, głownie z opozycyjnego klubu Oleśnica Razem, dyskutowali z burmistrzem Janem Bronsiem o Centrum Usług Społecznych, o tym, dlaczego nie zaproszono mieszkańców na te debatę, o niezrealizowaniu uchwały o wykupie lokali przez wieloletnich ich najemców, o parkingu na placu Fatimskim.

Bardzo dobrze wypadli dwaj przedstawiciele mieszkańców, którzy zebrali 50 podpisów i mogli zabrać głos w dyskusji.

Mariusz Sołtysiak rzeczowo przedstawił argumenty mieszkańców za remontem ulicy Wileńskiej. Nie dawał się zbić z tropu, twardo polemizował z burmistrzem. Jan Bronś obiecał rozmowy ze Starostwem w sprawie modernizacji, ale stanowczo powtarzał, że to droga powiatowa, a on nie zamierza jej przejmować do zasobu miasta.

Tomasz Krawczak, prezes Służb Ratowniczych, mówił o systemie ratownictwa w powiecie, prosił o wsparcie wolontariuszy SR i rozwiewał mity wokół zakupu ambulansu medycznego.

Obaj przedstawiciele mieszkańców wypadli bardzo merytorycznie i przekonująco.

Na sesji radni udzielili wotum zaufania burmistrzowi (12 głosów "za", 8 przeciw), jednomyślnie przyjęli sprawozdanie finansowe z wykonania budżetu za rok 2018, podjęli kilkanaście uchwał.

Gorąco zrobiło się na finiszu trwającej ponad 7 godzin sesji, kiedy radny Paweł Bielański zaproponował, aby Urząd Miasta Oleśnicy przeprowadził dwie ankiety: 1. Czy mieszkańcy są za powstaniem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Oleśnicy; 2. Czy popierają włączenie do ruchu przelotu w Rynku z Kościelnej w Sejmową.

Burmistrz bardzo stanowczym tonem odpowiedział, że ankieta była już na Facebooku w kwestii WORD-u, a gospodarowanie majątkiem jest w gestii burmistrza. - Dlaczego pan krzyczy? - dziwił się radny Kazimierz Karpienko. Potem dodał: - Pan jest zdenerwowany, krzyczy, bardzo przykro komentuje. Trochę cieplej...  Jan Bronś odpowiadał, że wcale nie jest zdenerwowany, nie krzyczy, a jedynie jest skupiony, a mówi głośno, żeby dźwięk do wszystkich dotarł..

 

 

 

rpr
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (67)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

...
... 03.06.2019, 15:59
Wcześniej Bronś twierdził, że podział BiFK wprowadził, że względu na opinię mieszkańców. A tę opinię głoszono tylko na mojaolesnica.pl i robiło to grono troli - zwolenników Nieomylnego, a rzeczywiście nie mieli żadnego pojęcia o tym, bo kulturę omijali bokiem. Teraz podpiera się opinią Oleśniczan, chociaż wiadomo, że JEDYNĄ przyczyną podziału jest chęć dania etatu p. Szpiłyk, co się nazywa nepotyzmem. W podobny sposób są podejmowane inne decyzję w Oleśnicy. Rządy Bronsia to kłamstwo i obłuda.
ks. Sowa
ks. Sowa 04.06.2019, 14:22
... i jeszcze do Radia Rodzina - takiego faryzeusza zapraszają !
.
. 05.06.2019, 12:41
Bronś płaci olbrzymie pieniądze za lans w Radio Rodzina. Warto byłoby podesłać redaktorom tej rozgłośni parę przykładów fakenewsów z kampanii przed wyborami samorzadowymi, i wypowiedzi ludzi z obozu Bronsia, myślę że mieliby materiał do przemyśleń.
niekomercyjne radio
niekomercyjne radio 05.06.2019, 14:14
Oto wielka tajemnica wiary: złoto i dolary!
ks. SOWA
ks. SOWA 05.06.2019, 14:05
Jak to mawiają: Spocony i Ojciec Dyrektor - PECUNIA NON OLET .....
no i
no i 04.06.2019, 14:36
bo tam też faryzeusze i obłudnicy tyle że w koloratkach - zawsze mam problem gdy staje przed księdzem i zawsze pojawia się pytanie czy to prawdziowy z misją czy tylko przebieraniec w koloratce - od lat mam ten problem
Eduta Lausch
Eduta Lausch 03.06.2019, 10:22

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

anty
anty 03.06.2019, 10:35
Przecież grzecznie powiedział, żeby Bronś nie krzyczał na opozycję, krzyczeć może na swoich podwładnych w UM, a nie na radnych.
a
a 03.06.2019, 09:18
Janek jest boski!
CBA
CBA 03.06.2019, 08:43
utyty spocony się kończy.
asesor
asesor 03.06.2019, 16:47
chyba czekają go CHUDE lata .....
II sort
II sort 02.06.2019, 21:45
Mając taką sztukę przed sobą jak radny Karpienko, trudno zachować kulturę cyt. Leszek daleko od szosy
Bareja
Bareja 03.06.2019, 21:10
Można też zacytować dozorcę Anioła: "Yhm, rozumiem. Tak ja myślę, że ja zdążę. Ja zdążę na ten autobus o szesnastej. Fiu, trzeba się spieszyć. Aha, mam do pana jedną prośbę."
iza
iza 03.06.2019, 06:48
A co nie pasuje Karpienko bo obnaża głupotę i niekompetencję mafii ratuszowej z PO ? Ty nie jesteś II sort ty już jesteś nie sort
William Shakespeare
William Shakespeare 02.06.2019, 12:11
Niech ryczy z bólu ranny łoś,
Zwierz zdrów przebiega knieje.
Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś,
To są zwyczajne dzieje.
Kasia Fejsbuk
Kasia Fejsbuk 01.06.2019, 14:05
Cytat: "Burmistrz bardzo stanowczym tonem odpowiedział, że ankieta była już na Facebooku w kwestii WORD-u". Czyli, jak Facebooku byłaby sonda i w jej wyniku 99 % głosujących stwierdziłoby, że Nieomylny podać się do dymisji, to czy by ustąpił ????
?
? 01.06.2019, 16:55
Ja nic o ankiecie na Facebooku nie wiedziałem, a WIRDA. w Oleśnicy nie chcę. Ktoś tu z nas idiotów robi?
...
... 01.06.2019, 15:32
Ja nie używam Facebooka - dlaczego jestem pomijany w opinii. Mam prawo jako mieszkaniec wypowiadać się w każdej sprawie. Takie wypowiedzi Burmistrza świadczą jedynie o próbie oszustwa. Bronś lubi powoływać się na jakieś nieprawdziwe opinie, aby przeforsować swoje błędne decyzje. Opozycja powinna sprawdzać te kłamliwe opinie
ADA
ADA 01.06.2019, 16:41
Dokładnie też nie mam jakiegoś fjebuka i żyję
Buc
Buc 01.06.2019, 13:32
29 lat na stanowisku burmistrza zatem palma odbija na starość
Trener kołczingu
Trener kołczingu 02.06.2019, 13:58
to niech rzuci to wszystko i wyjedzie w Bieszczady.
Naprawdę
Naprawdę 01.06.2019, 11:52
Ten bełkot to jest jakiś koszmar. Tego się nie da już słuchać.
Olo
Olo 01.06.2019, 11:44
Panie Janie trzeba było się dawno pozbyć tego wżoda na d
as
as 01.06.2019, 09:37
Jak się nie ma argumentów to krzyk nie pomoże
doc. Miodek
doc. Miodek 02.06.2019, 08:23
Nowa oleśnicka definicja: ZAKRZYCZEĆ RZECZYWISTOŚĆ ....
Spocony Janek
Spocony Janek 01.06.2019, 08:59
Ja nie krzyczę - ja bełkoczę .....
A To Ob. Leśny Burmistrz.
A To Ob. Leśny Burmistrz. 01.06.2019, 08:18
Same zgryzoty z tym Nieomylnym! A to rozkwit nepotyzmu, a to kłopoty z budową ronda, a to zsowiały antyklerykalizm, a to kiedyś dwóch niepotrzebnych Wicków, a to dzisiaj tragiczny Wicek, a to....
....
.... 01.06.2019, 08:16
Trzeba mowic glosno a nie jak stęka Kolacinski.
m
m 01.06.2019, 15:23
M. Kołaciński mówi rzeczowo, co dociera do wszystkich, nie musi nadrabiać krzykiem braku wiedzy u burmistrza. Wypowiedzi Kołącińskiego to inny styl - człowieka inteligentnego, a nie podrzędnego urzędnika, mającego mniemanie o sobie jako wybitny mąż stanu.
A To Ob. Leśny Burmistrz
A To Ob. Leśny Burmistrz 01.06.2019, 08:16
Same zgryzoty z tym Nieomylnym! A to rozkwit nepotyzmu, a to kłopoty z budową ronda, a to zsowiały antyjklerykalizm, a to kiedyś dwóch niepotrzebnych Wicków, a to dzisiaj tragiczny Wicek, a to....
  Janet Savoir-vivre
Janet Savoir-vivre 01.06.2019, 07:42
Ten tubalny głos ma podkreślić rangę stanowiska?
drażni ludzi
drażni ludzi 01.06.2019, 08:46
mnie osobiście bardzo drażni jego głos - działa na mnie podobnie byk na czerwoną płachtę - za sam głos bym go w kosmos wystrzelił! tego głosu nie cierpię!
Wiesław Łęcina
Wiesław Łęcina 01.06.2019, 17:51
ma taki głos jakby mówił wewnątrz betonowego szamba.
REFERENDUM! Dość 29 lat nieomylnych rządów Bronsia!
REFERENDUM! Dość 29 lat nieomylnych rządów Bronsia! 01.06.2019, 07:23
Kiedy opozycja zacznie zbierać podpisy za REFERENDUM odwołujacym tego dyktatora Bronsia?!
igor
igor 31.05.2019, 23:22
komunistyczna słoma zawsze wyjdzie z butów; spocony po 20 latach rządzenia jak pierwszy sekretarz pzpr nie chce przyjąc do wiadomości, że istnieje coś takiego jak opozycja
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 31.05.2019, 22:52
Jan Bronś nigdy nie powinien być gospodarzem miasta. On do tej roli zwyczajnie się nie nadaje. Wszystkim się kompromituje.
prezes spółdzielni mieszkaniowej
prezes spółdzielni mieszkaniowej 01.06.2019, 17:57
on się nawet na gospodarza domu nie nadaje .
Antyperspirant
Antyperspirant 01.06.2019, 09:00
it's time to back .... to Wieruszów .....
69latek
69latek 01.06.2019, 07:09
W zupełności się zgadzam z tą opinią, to konkret. Po półrocznym okresie możemy, jako mieszkańcy, dokonać oceny nowego/starego burmistrza.
?
? 31.05.2019, 21:32
Krzykiem Bronś chce mieszkańców przekonać?
Ciekawe
Ciekawe 01.06.2019, 10:42
Próbuje zakrzyczeć rzeczywistość ????

Pozostałe

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic - [email protected] | tel. +48 601 785 165