Szekspirowski "Sen nocy letniej" w Oleśnicy

  • 30.05.2019, 18:24
  • Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy
Szekspirowski "Sen nocy letniej" w Oleśnicy
„Sen nocy letniej” w wykonaniu Młodzieżowej Grupy Teatralnej Paradoks.

W ramach wydarzeń towarzyszących Dniom Oleśnicy zapraszamy 9 czerwca (niedziela) o godzinie 18 do nawy bocznej kościoła św. Jerzego (przy cerkwi prawosławnej róg ul. Matejki i ul. Łużyckiej) na premierę spektaklu "Sen nocy letniej" w wykonaniu młodzieżowej grupy teatralnej PARADOKS, działającej od dwóch lat przy Bibliotece i Forum Kultury w Oleśnicy.

Spektakl oparty jest na dramacie Williama Szekspira pod tym samym tytułem. Reżyserką spektaklu jest aktorka Anna Rakowska. To już drugi spektakl młodych aktorów. W poprzednim sezonie zadebiutowali udaną premierą spektaklu „Impreza” opartego na dramacie Sławomira Mrożka.

Akcja sztuki rozgrywa się podczas Nocy Świętojańskiej, w trakcie przygotowań do ślubu Hipolity i Tezeusza. Ta niezwykła noc - święto miłości jednoczy bohaterów dramatu we wspólnej zabawie. Elfy bawią się w kojarzenie par, a następnie komplikowanie ich szyków. Naprzemiennie następują po sobie miłość, nienawiść, pożądanie, intryga – czyli cały wachlarz typów relacji międzyludzkich. Cztery typy związków damsko-męskich, ich poszczególne etapy, wzloty i upadki.

Każdy z aktorów gra kilka ról, aby ukazać widzom proces wchodzenia i wychodzenia z roli – mamy tu więc do czynienia z teatrem w teatrze.
Aktorzy podkreślają konwencję, umowność zdarzeń scenicznych – to tylko gra, zabawa świętojańska. Bo jak podkreślał Szekspir – teatr jest zabawą.

Obsada spektaklu: Wiktoria Kleszcz, Karolina Kroczak, Kamila Krzesak, Kacper Naumiec, Urszula Rychlak, Alicja Skrzypek, Zuzanna Zmyślona.

Grafika autorstwa Zuzanny Zmyślonej.

Wstęp wolny.

Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe