Dwa wypadki na S8 w Oleśnicy - poszkodowani zabrani przez LPR

  • 30.05.2019, 11:20
  • OAI
Dwa wypadki na S8 w Oleśnicy - poszkodowani zabrani przez LPR Aleksander Białoskórski
Dwukrotnie lądował śmigłowiec LPR - osoby poszkodowane zostały zabrane do szpitali we Wrocławiu.

Do pierwszego wypadku doszło na 55 km trasy S-8, niedaleko węzła Oleśnica Północ (Gęsia Górka). Zderzyły się dwa auta ciężarowe.

"Jeden pojazd znajduje się w rowie, drugi uderzył w bariery przy pasie awaryjnym. W wypadku jedna osoba została ranna, na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego" – podał dyżurny. Zakleszczonego rannego wyciągali strażacy. Został on zabrany śmigłowcem  do szpitala.

Do wypadku doszło w związku z nagłym hamowaniem autobusu przewożącego dzieci na wycieczkę. W pojeździe, który poprzedzał dwa ciągniki siodłowe z naczepami, doszło do awarii sprzęgła, w wyniku czego zaczął on tracić prędkość, a kierowca zmuszony był do hamowania i zjazdu na pas awaryjny. Kierowca dafa, jadącego z tyłu, również rozpoczął hamowanie. Wtedy w tył jego przyczepy uderzył z dużą siłą man. Jego kierowca najprawdopodobniej zagapił się i nie zdążył wyhamować przed zwalniającymi samochodami. Po zderzeniu z przyczepą jego pojazd wbił się w bariery energochłonne. 

Do drugiego zdarzenia doszło na 56 km. Zderzyły się bus i ciężarówka. Po raz kolejny lądował śmigłowiec LPR - jedna poszkodowana osoba została zabrana do szpitala.  Mężczyzna doznał poważnych urazów obu kończyn dolnych, kończyny górnej oraz kręgosłupa. Został wyciągnięty z pojazdu przez świadków przed dotarciem na miejsce służb

Tym razem rozpędzony renault, wskutek niezachowania należytego odstępu oraz uwagi przez kierowcę, z impetem najechało na tył naczepy ciągniętej przez ciągnik marki Volvo.

Jezdnia w kierunku Wrocławia jest zablokowana. Wyznaczono objazd przez węzeł Oleśnica Północ, w kierunku Oleśnicy do węzła Oleśnica Zachód. Nie wiadomo, jak długo mogą potrwać utrudnienia.

OAI

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe