NASZ NEWS: Milioner zrobi hotel w zamku w Oleśnicy?!

  • 28.05.2019, 17:29
  • OAI
NASZ NEWS: Milioner zrobi hotel w zamku w Oleśnicy?!
Potencjalny inwestor to kolega oleśnickiego radnego.

Wojciech Bartnik (Oleśnica Razem) powiedział dzisiaj na posiedzeniu Komisji Oświaty Rady Miasta Oleśnicy, że zadzwonił do niego kolega, dawny sportowiec, a obecnie biznesmen, milioner. Jest zainteresowany zainwestowaniem w Zamek Książęcy w Oleśnicy.

Ma pomysł na utworzenie w oleśnickim zabytku hotelu.

Szerzej - w Panoramie Oleśnickiej.

 

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

No447just
No447just 29.05.2019, 14:24
A jakie to atrakcje w Olesnicy są aby tu hotel budować? No chyba, że dla śniadych eskimosów...
Konrad Oleśnicki
Konrad Oleśnicki 29.05.2019, 11:40
A mnie od wielu lat irytuje niejaki Krzysztof K. Czy możecie coś z nim zrobić?
rrr
rrr 29.05.2019, 08:02
jak wywalą gówniakow z ohapu i zaczną wreszcie coś robić to namówie mojego psa że by tam nie stawial klocka
Zamki na piasku
Zamki na piasku 29.05.2019, 06:16
Może chodzi o zamek...błyskawiczny
marek
marek 29.05.2019, 01:05
Jeśli hotel będzie w skrzydle zachodnim, tak jak obecnie, to nie ma problemu. Jeśli w Pałacu Wdów - to będzie źle. Nie będzie można tam wejść z wycieczkami. Najbardziej zabytkowe sale staną się niedostępne i wartość turystyczna zamku znacząco spadnie. Turyści zaczną omijać Oleśnicę. Pałac powinien stać się muzeum, tak jak dawniej,
.
. 29.05.2019, 08:40
W Oleśnicy nie ma żadnego pałacu. Jest zamek i dom wdów.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 28.05.2019, 22:13
Mnie od wielu lat irytuje bezczynność lokalnych władz wobec niszczenia pięknych obiektów w Oleśnicy, obiektów znajdujących się na liście Narodowego Instytutu Dziedzictwa - "czerwone koszary" i ten obraz bezradności "Pod Blachą" z otoczeniem, który mógłby być wielkim blaskiem Oleśnicy, a jest pośmiewiskiem. To każdego dnia ogląda młodzież II LO. Czego ich ten widok uczy? Niestety i pan Wojciech Bartnik przez wiele lat niczego nie uczynił, by ten katastrofalny stan rzeczy uległ zmianie.
śmiechu warte!
śmiechu warte! 28.05.2019, 23:26
Jasne, Bartnik znalazł inwestora? Gdzie?
misiek
misiek 28.05.2019, 22:07
To inwestor z Kataru!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 28.05.2019, 21:59
Ignorancja pana Wojciecha Bartnika powala na kolana. Nie "trąbi się" zaraz po jednym telefonie. Jest to bardzo niepoważne, wręcz trąca naiwnością. Więcej, inne lokalne mediów podało, iż pan W. Bartnik twierdzi, że "stronami będą początkowo dyrektor Przemysław Wróbel i przedsiębiorca." Poważny biznesmen wiedziałby, że Przemysław Wróbel jest tylko osobą zatrudnioną, a rozmowy należałoby przeprowadzać, nawet te początkowe, z zupełnie innymi osobami, których nie ma w Oleśnicy. Stąd wniosek, iż jest to niepoważny sygnał. Chociaż hotel, sale konferencyjne, sale ekspozycyjne to byłoby dobrym rozwiązaniem dla zamku. Przykładów w Polsce jest wiele.
Kasia
Kasia 28.05.2019, 21:37
Milioner dostał za grosze Pałacyk po wojskowym kasynie aby go zniszczyć i to mu się udaje. Gdzie są władze aby temu ukrócić .To jest perełka miasta Oleśnicy przetrwała najgorsze czasy a milioner potrafił zniszczyć takie cacko.Dostał w dobrym stanie a teraz to ruina Władze powinny zareagować i odebrać to co jeszcze można uratować. Jak tak można zniszczyć taką perełkę ten właściciel to serca niema chyba że ta ruina po coś mu posłuży -zburzy i blok postawi. Władze zajmijcie się tym obiektem bo szkoda tej perełki.
eer
eer 29.05.2019, 08:00
jaki milioner?:) to zwykly elektryk i jego rodzina, ale to fakt że lody na tym ukrecili
?
? 28.05.2019, 20:33
A pani z wyrokiem od Facebooka zadowolona będzie z hotelu w zamku?
KUSTOSZ
KUSTOSZ 28.05.2019, 19:35
BĘDZIE TAK JAK Z ZAMKIEM W lUBNIEWICACH KULCZYK KUPIŁ I ZAMEK W RUINIE
Jacek
Jacek 28.05.2019, 19:30
Teraz e PiS to sami milionerzy ich nie zadawalają kolacje u Sowy oni biorą wszystko co można wymienić na milionowe zyski.
Znowu zapomniałeś.
Znowu zapomniałeś. 28.05.2019, 20:05
Jacuś, weż leki, już po dwudziestej.
Placek
Placek 28.05.2019, 19:36
A u Jacka co ? Obsesja ? Psychoza maniakalna ? W nocy sni sie Jackowi Kaczor i Jacek się moczy ? Ja pier.......... Tu ciekawe info że ktoś z kasa się zamkiem interesuje a Jacek z PiSem wyjeżdża . Tu nie ma co dyskutowąć tu trzeba dzwonić! Po doktora
Marino Marini
Marino Marini 28.05.2019, 19:03
Zobaczcie strone Starostwa w Oleśnicy. SKANDAL! PRYMITYWNA PARTYJNA PROPAGANDA> Kto wyhrał wybory w powicie olesnickim ? Prawo i Sprawiedliwośc. A tytuł ne apolitycznej, urzędniczej stronie ? " Koalicja Europejska wygrywa w Sycowie i w Oleśnicy"!!!!! A czemu nie taki tytuł : Prawo i Sprawiedliwośc wygrywa w Twardogórze, Bierutowie, Międzyborzu, Dobroszycach, gminie Oleśnica i Dziadowej Kłodzie!!!!!!!!! A w samym tekście złośliwe uwago pod adresem Beaty Kempy.SKANDAL. Mam nadzieje że radni to porusza na sesji. Kto to pisze ? Jakis zacietrzewiony partyjny aparatczyk ??????
W tym Bydgoszczu
W tym Bydgoszczu 28.05.2019, 18:29
Piniędzy na Zamek nima i ni będzie!!!!
pan_rama
pan_rama 28.05.2019, 18:20
Czy to czasem nie ten milioner turecki co chciał budować kiedyś lotnisko?
joe
joe 28.05.2019, 18:10
jak zamek za zeta to tez jestem zainteresowany!!
Elżbieta
Elżbieta 28.05.2019, 18:03
Byłam ostatnio w Dolinie Pałaców k. Jeleniej Góry. Kilkanaście obiektów jest w rękach prywatnych. Z ruin zrobili perełki, że głowa mała. Proszę wejść sobie na przykładowo pałac Wojanów. Bajka.


Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 28.05.2019, 22:02
Dzisiaj byłem w Kotlinie Kłodzkiej i mogę to samo napisać. Przykłady: Zamek na Skale w Trzebieszowicach, albo Pałac Żelazno.
PT
PT 28.05.2019, 18:02
aha fajnie. Ciekawe do kogo jeszcze dzisiaj dzwonił kolega aby podzielić się swoimi pomysłami?
Qwerrty
Qwerrty 28.05.2019, 17:53
No i świetnie. Mam nadzieję, że to nie czcze obietnice.

Pozostałe