Zakończmy dyskusję o rankingach - zaapelował starosta

  • 23.05.2019, 18:05
  • Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
Zakończmy dyskusję o rankingach - zaapelował starosta
Publikujemy tekst o posiedzeniu Komisji Rewizyjnej zamieszczony na oficjalnej stronie Starosta Powiatowego.

"Komisja zebrała się w pełnym składzie: Edward Podczaszyński (przewodniczący), Marcin Gręda, Dariusz Rzepka, Alojzy Kulig i Piotr Karasek. Protokołowała Iwona Pasek z Biura Rady Powiatu, a w obradach uczestniczyła jeszcze skarbnik Barbara Długosz.

Piotr Karasek poprosił starostę o komentarz do rankingu „Rzeczpospolitej”, w którym Powiatowy Zespół Szpitali w Oleśnicy uplasował się na trzeciej pozycji.

Jan Dżugaj zaapelował, aby zakończyć wreszcie dyskusję na temat wszelkich rankingów, bo niekoniecznie są one odzwierciedleniem stanu faktycznego. – Dyskutujmy o tym, jak poprawić dostęp do służby zdrowia, bo tego pacjenci od nas oczekują. Zarząd rozmawia dziś o reaktywacji nocnej opieki w Sycowie, o sfinalizowaniu zakupu karetki pogotowia czy o postępowaniu związanym z wyborem nowego dyrektora szpitala - poinformował.

Starosta podzielił się również informacją o wniosku Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy, która wystąpiła do Starostwa Powiatowego o udostępnienie jej numerów telefonów komórkowych radnych, zarówno służbowych, jak i prywatnych. Żaden z członków Komisji Rewizyjnej nie wyraził na to zgody. Zgody nie wyraził również starosta, który nie posiada służbowego telefonu.

Wniosek policji ma związek z, opisywanym przez media, epizodem na styczniowej Komisji Budżetu i Rozwoju Powiatu, po której jeden z członków tego gremium uznał, że na posiedzeniu nie został poddany pod głosowanie m.in. projekt budżetu na 2019 r. Postępowanie wyjaśniające sprawę prowadzi trzebnicka policja na wniosek prokuratury".

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zKmicica
zKmicica 23.05.2019, 21:48
tak dyskusje o rankingach trzeba zakonczyc bo już wiecej szpital w rankingach nie bedzie . chyba że zrobią teraz ranking szpitali najgorzej zarzadzanych . Dżugaj po ostatniej sesji powinien zamilknąc . Tego popisu nie da sie odzobaczyć
zibi
zibi 23.05.2019, 19:16
Przedłużanie śledztwa? Nieładnie panie starosto nieładnie! Czego sie boicie?
Jas
Jas 23.05.2019, 19:05
Rozmowa telefoniczna ulatwia prace policji. A tak musza byc wzywani i procedury rosna
Adam
Adam 23.05.2019, 18:34
Dżugaj masz ludzi za durni , epizodem to ty jesteś
peszko
peszko 23.05.2019, 18:16
Badają poświadczenie nieprawdy a jakis pajac pisze że policja i prokuratura badają "epizod" . Oni naprawde w tym starostwie maja ludzi za idiotów ?

Pozostałe