Juniorki Torpedy Oleśnica walczą z seniorkami w MP

  • 21.05.2019, 09:13
  • ws
Juniorki Torpedy Oleśnica walczą z seniorkami w MP
Jak wypadły starty trzech dziewczyn z oleśnickiej Torpedy, podopiecznych trenera Wojciecha Zawadzkiego?

W Olsztynie odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców. Klub UKP Torpeda Olesnica reprezentowały trzy zawodniczki : Adrianna Szwabińska, Adela Piskorska i Julia Janik. Wypadły bardzo dobrze na tle utytułowanych najlepszych pływaczek w Polsce.

Adrianna Szwabińska po raz pierwszy w swojej karierze wywalczyła start w finale A na seniorskich mistrzostwach w konkurencji 50 metrów stylem dowolnym . Miała okazję pościgać się z olimpijkami i rekordzistkami Polski, najszybszymi dziewczynami w naszym kraju.

Adela Piskorska popłynęła dwa razy w finale B w konkurencjach stylem grzbietowym. Na dystansie 200 metrów , po słabszych porannych eliminacjach, wygrała finał B z wynikiem, który rano promowałby ją do walki w finale A. W finale B Adela popłynęła jeszcze w konkurencji 100 grzbietowym.

Bardzo dobre starty na zawodach w Olsztynie zaliczyła również Julia Janik. Wprawdzie do finałów się nie zakwalifikowała, ale uzyskała bardzo dobre wyniki w konkurencjach kraulowych, na które czekała od dłuższego czasu.

ws

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Oels
Oels 21.05.2019, 13:40
Brawo Wy!!!

Pozostałe