Przejechali na rolkach 100 km, żeby wesprzeć małego Natana

  • 19.05.2019, 18:15
Przejechali na rolkach 100 km, żeby wesprzeć małego Natana foto: K.Dziedzic Natanek Doliński - główny bohater imprezy Rolki Reggae Express
Agata i Wojciech Miszewcy w ramach sportowo-charytatywnej inicjatywy Rolki Reggae Express przejechali dziś wokół stawów w Oleśnicy 100 km!

Agata i Wojciech Miszewscy w ramach inicjatywy Rolki Reggae Express przejechali dziś 100 kilometrów wokół oleśnickich stawów. Przyświecał im piękny cel - wesprzeć niepełnosprawnego Natanka Dolińskiego. 9-latek urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową, wodogłowiem i porażeniem kończyn dolnych. Porusza się na wózku. Rodzice robią wszystko, żeby postawić go na nogi poprzez intensywną rehabilitację. Potrzebne są na to duże pieniądze. Para najbardziej znanych oleśnickich rolkarzy postanowiła im pomóc. I wymyśliła 100-kilometrowy dystans.

Do akcji włączyło się wiele osób, organizacji i firm. Przygotowano stoiska i różne atrakcje, z których skorzystać można było po wrzuceniu pieniędzy do puszek na rzecz Natana.

Od godziny 7 Agata i Wojciech Miszewscy pokonywali wyznaczony dystans, z możliwością krótkich przerw. Towarzyszyło im wielu wrotkarzy, którzy mogli włączyć się w dowolnym momencie. Do mety dojechali po godzinie 16. Czekał tu na nich tort od rodziców Natana.

Imprezę prowadzili oleśnicki biegacz Dariusz Karczyński i konferansjer sportowych imprez Bartłomiej Kowalczyk.

Jedni emocjonowali się przy amfiteatrze, inni na stadionie, gdzie rozgrywano charytatywny mecz KS Gręboszyce - Iskra Wabienice. Gręboszyce wygrały 5:0. W trakcie spotkania licytowano różne fanty na rzecz Natana.

 

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe